שתף קטע נבחר

משרד התשתיות הפך למשרד האנרגיה והמים

משרדו של עוזי לנדאו הפתיע והודיע כי "השינוי נועד על מנת לתת ביטוי הולם לתחום סמכויותיו של המשרד ולעיקר פעילותו - טיפול במשקי האנרגיה, המים, המשאבים הטבעיים והתשתיות". הסיבה: במשרד סבורים כי השם שהוחלף לא היה ברור לציבור

מיתוג ירוק? משרד התשתיות הלאומיות הודיע היום (א') כי הוא משנה את שמו וייקרא מעתה משרד האנרגיה והמים.

 

 

מהמשרד נמסר, כי מחקר שביצעה עבורו לשכת הפרסום הממשלתית גילה, שהמונח "תשתיות לאומיות" אינו ברור דיו וכי הציבור אינו מזהה עמו את האחריות על משקי האנרגיה והמים. "השינוי נועד על מנת לתת ביטוי הולם לתחום סמכויותיו של המשרד ולעיקר פעילותו - טיפול במשקי האנרגיה, המים, המשאבים הטבעיים והתשתיות", נמסר.

 

משרד התשתיות הלאומיות הוא משרד ממשלתי שבראשו עומד השר עוזי לנדאו. המשרד ממונה על כלל תחומי האנרגיה, המשאבים הטבעיים, התשתיות והמים בישראל. בין השאר הוא אחראי על בתי הזיקוק, חברת החשמל, חברת מקורות, המכון לחקר ימים ואגמים, נציבות המים, הקרן לשיקום מחצבות, המכון הגיאופיסי לישראל והמכון הגיאולוגי לישראל.  

 

אין זו הפעם הראשונה שבה המשרד משנה את שמו: עד לשנת 1996 נקרא שמו משרד האנרגיה, אך עם כניסתו של אריאל שרון לתפקיד כשר, שונה שמו למשרד התשתיות הלאומיות והוא חלש גם על משק התחבורה ועל מינהל מקרקעי ישראל. בממשלה שהקים אז נתניהו לא נכלל תחילה שמו של שרון, אך בעקבות אולטימטום שהציב דוד לוי, "נתפר" למענו המשרד התשתיות הלאומיות. 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעתה אמרו: עוזי לנדאו, שר האנרגיה והמים
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים