שתף קטע נבחר

נשים וגברים מופרדים בלשכת התעסוקה

ל-ynet נודע כי בלשכה בכרמיאל, שמשרתת גם את תושבי בית ג'אן והאזור, יש ימי קבלת קהל נפרדים לגברים ולנשים. "זה לבקשתם, שלא לחתום יחד עם הנשים שלהם", אמר מנכ"ל שירות התעסוקה יוסי פרחי, "כל עוד אין כפייה - זה חוקי"

לא רק באוטובוסים של חרדים מתקיימת הפרדה. בלשכת התעסוקה בכרמיאל מגדירים יום נפרד לגברים ויום נפרד לנשים שמוזמנים לחתום כדי לקבל דמי אבטלה. כך נודע ל-ynet. נשים באות בימי שלישי בלבד, ואילו גברים רק בימי ראשון.

 

עוד בנושא הפרדת נשים:

 

עוד בחדשות ynet:

 

בלשכת התעסוקה בכרמיאל אישרו את הדברים, והסבירו כי "יותר נוח" להם לתת שירות בימים נפרדים. לדברי אחת הפקידות בלשכה, "זה מונע לחץ ומהומה בקרב הקהלה, וזה יותר אסתטי". לדבריהם, "לרישום הכללי, בפעם הראשונה שמגיעים מבקשי העבודה הם יכולים להגיע בכל יום, אולם לאחר מכן נדרשות להגיע נשים ביום שלישי בלבד ולגברים נקבע יום ראשון בשבוע". 

 


יום לנשים בלבד, "מתוך התחשבות" (צילום ארכיון: ירון ברנר)

 

עם זאת, מנכ"ל שירות התעסוקה, יוסי פרחי, אמר ל-ynet כי הדבר נעשה כחוק משום שלא מדובר בכפייה, אלא בשל בקשה של המגזר הדרוזי. "העניין הזה של הימים הנפרדים קיים כבר הרבה שנים בלשכת התעסוקה, שעברה מבית ג'אן לכרמיאל. מדובר בלשכה שמשרתת בעיקר את המגזר הערבי והדרוזי, וזה בא מבקשה שלהם שלא לחתום יחד עם הנשים שלהם".

 

לדבריו, אם אשה יהודייה תבקש לחתום בימים שמיועדים לגברים "הפקידים אינם אמורים לסרב לה. היועץ המשפטי שלנו בדק את העניין והוא אומר שכל עוד ההפרדה אינה בכפייה, והלשכה מאפשרת לאנשים לחרוג ממנה, זה חוקי".

 

אפילו בבני ברק אין הפרדה

בתשובה לשאלה אם ההפרדה קיימת במקומות נוספים, מסר פרחי: "בעקבות הפנייה שלכם, בדקנו אם זה קיים במקומות אחרים בארץ, ולמיטב ידיעתנו, אין ימים נפרדים בשום מקום אחר במגזר היהודי, כולל בני ברק". לדבריו, ייתכן שיש ימים נפרדים במקומות נוספים במגזר הערבי והבדואי, "אני חושב שטוב וחשוב להתחשב ברגשות של מיעוטים".

 

בתוך כך, במחאה על הכוונה להפריט את שירות התעסוקה באמצעות חברות קבלן, ישבתו מחר העובדים ולא תתקיים קבלת קהל בכל לשכות התעסוקה בארץ. גם לגברים וגם לנשים.

 

המידע הראשוני התקבל באימייל האדום

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יום נפרד לנשים. ארכיון
צילום: ירון ברנר
חשוב להתחשב ברגשות המיעוטים. יוסי פרחי
צילום: משרד התמ"ת
מומלצים