שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גברים רוצים רק סקס: 10 מיתוסים על גבריות

  לא, גברים לא רוצים רק סקס, הם לא נרתעים מנשים עצמאיות – נהפוך הוא, ואין להם בעיה להיפתח אלייך אם רק תאפשרי להם. אלון סולר מציג: מיתוסים על גבריות שחייבים לנפץ

  למרות הכפר הגלובאלי, השילוב המתקדם והחברות בפייסבוק, נראה כי פערי התקשורת בין גברים לנשים עדיין גדולים למדי. "גברים ממאדים, נשים מנוגה" רלוונטי היום בדיוק כבעבר, ונראה כי ימשיך להיות כך גם בעתיד.

   

  עוד בנושא גברים בערוץ יחסים:

  הכי רציתי לדעת איך אפשר לכבוש גברים

  זה מדעי: נשים מעדיפות גברים עם קול עמוק

  איך לרצות גברים?

  נשים עם ניסיון מיני רב: האם זה מרתיע גברים?

   

  למרות שחוסר הבנה נובעת לרוב מחוסר קרבה, נראה שזה לא בדיוק המצב בפערי התקשורת המגדריים. גם נשים שקרובות מאד לגברים במהלך רוב חייהן, עדיין מוצאות עצמן עומדות משתאות בחוסר הבנה טוטאלי של "מה הלך כאן הרגע?", ו-"איך לא צפיתי את זה קודם?".

   

  לחוסר ההבנה ופערי התקשורת השפעה מכרעת על האופן בו אנו תופסים את החיים ואת בני/בנות זוגנו, ולכן מומלץ מאד להעניק להבנת נושא מנת אנרגיה וזמן מסוימים. לרגל עובדה זו, להלן 10 מיתוסים על גברים, שלמרות השנים שעברו, נשים מאמינות בנכונותם.

   

   

  1. גברים רוצים רק סקס

  ובכן, לא. העובדה שהוא מתחיל איתך, לא אומרת בהכרח שהוא מעוניין להשכיב אותך. היצר המיני הגברי מושפע משלל מאפיינים, ביניהם ניסיון חייו ואופיו הייחודי של כל גבר באשר הוא. אך כאשר את נכנסת לקשר, עיתוי הסקס נמצא (לרוב) בידיים שלך. אם לא תיתני לו, הוא יצטרך להתאפק.

   

  שאיפתם של גברים לזוגיות אינה שונה בהרבה מזו של הנשים – בסופו של דבר, שני המינים מחפשים אותה. אם תלמדי היטב את גבולות הגזרה ותדעי להחיל אותם על מחזרייך (מבלי להחיל עליהם מראש סטיגמות חברתיות), את כבר בדרך הנכונה לזוגיות מושלמת.

   

  2. גברים אוהבים את המרדף

  ייתכן ומיתוס זה לקוח מספר ההדרכה לנערה המחפשת שוגר דדי, אחרת קשה לי להבין את ההיגיון בו. האם את אוהבת לשמוע "לא" כתשובה? ובכן, גם אנחנו לא. אם הגבר מוצא חן בעינייך, הראי לו את זה – משחקים לרוב רק יורידו לו את החשק. גם אם הוא לא יראה לך את זה, עמוק בלב זה המצב.

   

  כמובן, הכל בגדר הטעם הטוב, ואף אחד לא מצפה ממך להשתחל אל תחתוניו כבר בלילה הראשון. פלרטטנות ומשחקים קטנים בהחלט עשויים להוסיף פלפל לזוגיות בתחילתה, אך אם את רוצה את הגבר – תהיי חייבת לדעת מתי לשים להם סוף.

   

  כן, הם אוהבים סקס. מי לא? אבל זה לא סותר רצון בזוגיות (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  כן, הם אוהבים סקס. מי לא? אבל זה לא סותר רצון בזוגיות(צילום: shutterstock)

   

   

  3. גברים נרתעים מנשים עצמאיות

  נשים רבות חוששות שמא פיתוח זהות עצמאית וקריירה עשויים לגרום לגברים להירתע מהן. למעשה, התפיסה קיימת אצל רוב הנשים – אפילו אצל אלה שכן מאמינות בהגשמה עצמית. בכל אופן, הגיע הזמן לשים לזה סוף – אם הגבר שלך חושש מאישה עצמאית, אז יש לכך שתי סיבות אפשריות: או שהוא חסר ביטחון לחלוטין, או שהוא עדיין לא הפנים את הקדמה.

   

  4. גברים מעדיפים שתשאירי מקום לדמיון

  את מסרבת להתלבש חשוף, רק בגלל הנימוק שגברים רציניים לא מעוניינים שתחשפי את כל הקלפים כבר בהתחלה? ובכן, תתפלאי לשמוע, אך את מירב ההשלכות לגבי האופן שבו התלבושת שלך נתפסת, את עושה בעצמך מול המראה. מכנס מיני ומחשוף עדין לא בהכרח מצביעים על אישה זולה, ולהיפך – כאשר הם יושבים טוב, הם נראים פשוט מדהים. ורק כדי להבהיר – גבר נורמלי לא יחשוב שאת זולה רק בגלל שבאת לדייט עם מיני נאה.

   

  אל דאגה. מיני שמחמיא לישבן לאו דווקא אומר שאת זולה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אל דאגה. מיני שמחמיא לישבן לאו דווקא אומר שאת זולה(צילום: shutterstock)
   

   

  5. הגברים בארץ לא מכבדים נשים

  תפיסה ארכאית זו, לפיה לגברים בישראל יש פחות כבוד לנשים, נראה שקיימת בכל מדינה (נשות כל מדינה בטוחות שהגברים בה לא מכבדים אותן מספיק). לכן, מן הסתם – היא לא נכונה. גברים איכותיים מכבדים נשים, ואם גבר לא מכבד את האישה שאיתו אז כדאי שזו תיפטר ממנו ומהר. מעבר לזה, האישה הממוצעת לא יותר מכבדת את זולתה מאשר הגבר הממוצע. נשים מתנהגות זו לזו לעיתים, בגסות מעוררת השתאות לא פחות מגברים.

   

  ומהצד השני - גבולות המושג "ג'נטלמן" הם גמישים מאד, ותזכרי שמה שנתפס בעינייך כהתנהגות ג'נטלמנית עשוי להיתפס בעיני אישה אחרת כהתנהגות מגוחכת.

   

  6. לגברים יש בעיה תקשורתית

  אכן, האישה היא יצור שבהחלט אוהב לדבר הרבה – יותר מהגבר הממוצע. אך זה לא אומר שגברים הם יצורים א-תקשורתיים. להיפך – את רק צריכה לדעת איך לגרום להם להיפתח ולשוחח (רמז – לא אחרי סקס).

   

  גבר שיפתח כלפייך רגשות, לרוב יפתח בפנייך את הלב – ויתקשר איתך לעומק. אם את חושבת שהוא לא עושה את זה באופן שבו את מצפה, כנראה שהרגשות ביניכם לא מספיק הדדיים.

   

  7. לגברים אכפת רק מהמראה החיצוני שלך

  גבר אמיתי יודע, שהחיים מבוססים על פשרות. הוא יודע שהסיכוי שלו למצוא את האישה שתגשים את חלומותיו כשהיא נראית פיצוץ, הם די נמוכים. בשלב כלשהו כולנו מבינים שמראה חיצוני הוא לא הכל בחיים. אומנם חשיבותו גדולה, ואישה שלא תשקיע בכלל במראה החיצוני שלה - סביר שלא תהיה מחוזרת, אך יש פרמטרים רבים נוספים, כאשר מראה חיצוני הוא רק אחד מהם.

   

  רוצים אותך יפה, אבל לא רק (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  רוצים אותך יפה, אבל לא רק(צילום: shutterstock)

   

  8. גברים לא אוהבים לשמוע ביקורת

  נכון, גברים לא אוהבים לשמוע ביקורת. אך גם נשים לא. בני אדם, באופן כללי, לא ששים לשמוע ביקורת, אלא אם כן היא ביקורת באמת בונה. כאשר את חושבת על כך שגברים שונאים שאת מעירה להם, זכרי תמיד שגם חברותייך הן כאלה, ושגם את כזאת.

   

  9. אם הוא מתחיל איתך בבר, זה אומר שהוא רוצה אותך

  כאשר גבר מתחיל איתך, זה השלב הראשוני בהחלט. אם הוא מוצא חן בעינייך, אל תיקחי אותו כמובן מאליו, כי אז הוא בקלות יעבור הלאה. תשקיעי, תראי גם את עניין. חבל שתפספסי דבר טוב בגלל גאווה וקצר בתקשורת.

   

   

  נכון, אם הוא התחיל איתך – כנראה שמצאת חן בעיניו. אבל זה לא אומר שאת לא יכולה להרוס הכל בתוך שתי שניות (העובדה שהוא נשאר ולקח את הטלפון שלך לא אומרת שבאמת עשית לו את זה).

   

  10. גברים מחפשים נשים צעירות מהם

  מיתוס ידוע המבוסס על סטיגמה חברתית מוכרת. למרות שהאבולוציה יצרה את הגברים חסונים וחזקים יותר פיזית מנשים, זה לא אומר שהם מחפשים אותן קטנות מהם בגיל. לכל גיל יתרונות משלו, כפי שכל אחד יודע. אין כל סיבה שגבר יראה אותך כסטוץ בלבד בגלל הפרש של כמה שנים בודדות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גברים רוצים רק סקס? לא תמיד
  צילום: AP
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים