שתף קטע נבחר

מתנת צ'אבס לגיבור הלאומי - ארון קבורה חדש

נשיא ונצואלה הוציא בשנה שעברה את שרידיו של סימון בוליבר, המשחרר של מדינות האזור מעול הספרדים, כדי לבדוק אם נרצח. לאחר שנמצא כי מת ממחלה, העניק צ'אבס לבוליבר פיצוי - ארגון קבורה מעץ מעוטר בזהב, פנינים ויהלומים

מי שהרס את הארון הישן, יקנה ארון חדש. נשיא ונצואלה, הוגו צ'אבס, חלק כבוד אתמול (שבת) למשחרר רוב אמריקה הלטינית, סימון בוליבר, בחשיפת ארון קבורה חדש למנהיג בן המאה ה-19, והגיבור הלאומי של רבות ממדינות האזור.

 

צ'אבס וסימון בוליבר - סיפור אהבה:

 

צ'אבס מעל ארון הקבורה החדש של אבי האומה (צילום: AP) (צילום: AP)
צ'אבס מעל ארון הקבורה החדש של אבי האומה(צילום: AP)
 

הטקס נערך בהיכל הקבורה החדש לסימון בוליבר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הטקס נערך בהיכל הקבורה החדש לסימון בוליבר(צילום: רויטרס)

 

צ'אבס היה זה שהורה בשנה שעברה להוציא את שרידיו של בוליבר מקברו בפנתאון הלאומי בבירה קראקס, כדי לבחון את התיאוריה שלו שלפיה הגיבור הלאומי הורעל. אולם, החוקרים שבחנו את השרידים לא מצאו חיזוק לטענה הזו, ואיששו את הסברה כי בוליבר מת ממחלה.

 

נשיא ונצואלה "כיפר" על ההחלטה, ועל ההחלטה להוציא את שרידי אחיותיו של בוליבר, בארגון חדש מעץ מהגוני שעוטר בזהב, פנינים ויהלומים. כמו כן, "המשחרר הגדול" לא ישוב לפנתאון הלאומי, אלא ישכון בהיכל קבורה חדש שעלה 27.7 מיליון דולר.

 

צ'אבס אמר בטקס מיוחד לציון מותו של בוליבר: "אתה ממשיך לחיות בתוכנו. ככל שהשנים עוברות, אתה חי יותר, אבא בוליבר". הנשיא השנוי במחלוקת הפך את הגיבור ההיסטורי לסמל שלטונו של צ'אבס. ב-1999 העביר במשאל עם את ההחלטה לשנות את שמה של ונצואלה ל"רפובליקה הבוליבריאנית של ונצואלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"ממשיך לחיות בתוכנו". צ'אבס
צילום: EPA
תומכי הנשיא עם תמונתו של הגיבור הלאומי
צילום: AFP
מומלצים