שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  השבוע בקהילת מיאמי
  ד"ר רענן גיסין, ג'אפקו באבנטורה, אירגון "מרפא לנפש", היבראיקה, ג'יי סטאר, ססיל פדידה, "מיס ג'ואיש", להקת "פרחי ירושלים"

   

  ד"ר רענן גיסין

  ד"ר רענן גיסין, יועצו האסטרטגי לשעבר של ראש הממשלה אריק שרון, הגיע למיאמי לסבב הרצאות, כאורח סניף "הקרן הקיימת לישראל". גיסין, מרצה מוערך ורהוט, נפגש ביום ראשון אחר-הצהריים עם מנהיגים צעירים בביתם של פטי ודניס קליין, שם הרצה בפניהם בנושא הגרעין האיראני. נשיא הקק"ל במיאמי, רון כריס, כינס במשרדו למעלה משלושים אנשי עסקים, עורכי דין וחברים מ-"פורום הכלכלי ישראל-פלורידה", ששמעו הרצאה בנושא: התמודדותה של ישראל עם האתגר האסטרטגי במסגרת ״ ארבעת העונות״ אליבא ד-רענן גיסין: ״ האביב הערבי״ - והתהפוכות סביבנו, ״ החורף האירני מוסלמי ״ - שלפתחו של העולם הערבי והמערבי, ״ קיץ המחאה הישראלי״ - המהפכה החברתית, ״והסתיו הגלובלי" - בכלכלה העולמית עם ״ שלכת״ וחולשה אמריקאית/ אירופית. את דבריו סכם גיסין, במבט אופטימי לעתיד, ובשורה התחתונה: בעיות כבדות משקל, ניצבות לפני לישראל, אולם בניגוד למדינות אחרות באזורנו, היכולת הכישורים והאמצעים הטכנולוגים העומדים לרשותינו, מאפשרים לנו ליצר תשובות הולמות לבעיות, מאחר וישראל, בניגוד לתדמיתה בעולם- לא מדינה שיוצרת בעיות אלא מדינה, שבמהותה יודעת לפתור בעיות, שאחרים עומדים מולם חסרי אונים.

   

  רענן גיסין במשרדי חברת הנד״לן של רון קריס - נשיא הק״קל במיאמי
  רענן גיסין במשרדי חברת הנד״לן של רון קריס - נשיא הק״קל במיאמי

   

   ענת מאיר, זוגתו של רענן, הנלוות לו בכל מסעותיו, נאלצה לקטוע את ביקורה ושבה לישראל לצילומי מגזין הבריאות היוקרתי "מנטה". ענת מאיר הינה בעלת התוכנית "בקצב הכושר", המשודרת מדי שבת בבוקר בערוץ 10. גיסין, היה במיטבו, כשהרצה בפני חברי "פרלמנט הריביירה", שם הרגיש "במגרש הביתי". בסיום הרצאתו ענה גיסין, לשאלות נוקבות של חברי הפרלמנט. ביום שני התארח גיסין, וקומץ אנשי עסקים, לקוקטייל בביתם של דורותי ורפי אלקיים בפישר איילנד, שם גייסו כספים, לפרוייקט המיליארד בתוכנית "חומש לפיתוח הנגב" של קק"ל, הכוללים: פארק נחל באר שבע הקמת ישובים חדשים שהחלו בתקופת שרון, ואותם ממשיך השר סילבן שלום - השר לפיתוח הנגב והגליל.

   

  האירו נר – שנו חיים שלמים

  כשלוש מאות נשים וגברים הגיעו לאולם האירועים במלון "טורנברי" באבנטורה כדי להשתתף בארוחת הצהריים השנתית השניה, אותה ערך סניף ג'אפקו באבנטורה וצפון מיאמי, בראשותה של אשת העסקים הישראלית מירי מזור. האירוע המרגש התיים בסימן "האירו נר – שנו חיים שלמים". האולם קושט ברוח חג החנוכה וכלל בזאר, שכל הכנסותיו קודש לילדי ג'אפקו. ראש עיריית אבנטורה, סוזן גוטליב, שבירכה את הנוכחים, הכריזה על השלושים בנובמבר כיום ג'אפקו באבנטורה. סניף אבנטורה הינו המוצלח מבין חמישה עשר סניפים פעילים של האירגון. בזו אחר זו עלו אימהות מאמצות של ילדי ג'אפקו, אשר סיפרו את סיפור חייו של הילד אותו הם מאמצים והדליקו נר חנוכה. יו"ר הארגון שרה פרנקו, סיפרה על פעילותיו המגוונות של האירגון, על כפר ג'אפקו בסאנרייז, המעניק לילדים בית חם ואוהב.

   

  מירי מזור, סוזן גוטליב, וסטיב פידר, במסיבת "ג'אפקו" של סניף באבנטורה
  מירי מזור, סוזן גוטליב, וסטיב פידר, במסיבת "ג'אפקו" של סניף באבנטורה

   

   אלאן (יוסף) חלמינסקי, בנם של דליה ושלמה, יו"ר מועצת המנהלים של ג'אפקו, סיפר על המניעים להצטרפותו לאירגון ועל הדגש המיוחד אותו הוא שם על החינוך למורשת ולחגים יהודיים בכפר ג'אפקו. מירי מזור הפעלתנית, יחד עם צוותה, הסבירו על המניעים להצטרפותן לפעילות הברוכה למען ילדי ג'אפקו. שיאו של הערב היה סיפור חייו של בוגר ג'אפקו, כיום צעיר בן עשרים ושלוש, אשר ננטש על-ידי הוריו לפני תשע עשרה שנים ונאסף ע"י האירגון, שתמך בו וכיום הוא סטודנט מן המניין. הנואם היה הילד הראשון שנאסף מהרחובות על-ידי האירגון. בהמשך הוא הדליק נר יחד עם קרן מרכוס, הנואמת המרכזית, שדברה בנושא "כל המציל נפש חיה כאילו הציל עולם ומלואו". דבריהם המרגשים גרנו לרבים להזיל דמעה. בתום הארוחה הוענקו סיכות ותעודות הוקרה למתנדבים. כל משתתפת הביאה עימה מבעוד מועד מתנת חנוכה לילדי ג'אפקו.

   

  אירגון "מרפא לנפש"

   איש העסקים היהודי-ישראלי פרץ חרך, חבר מועצת המנהלים של אירגון "מרפא לנפש", הגיע בשבוע האחרון לעיר ונפגש עם ראשי אירגונים ואנשי עסקים כדי לעניין אותם בהקמת סניף של חוג ידידי האירגון במיאמי. את ניסיונו הרב כפעיל קהילתי רכש פרץ כאשר נשלח ע"י הרבי מלובביץ' לאוקראינה, שם סייע לילדים יהודיים זנוחים, אותם אימץ. בשל כך אף הסתבך פרץ עם שלטונות החוק שם. בין תוכניותיו הרבות לטובת הארגון, מתכוון פרץ, להקים מרפאה בגוש עציון ורכישת מרפאת שיניים ניידת, מחשבים לכל ארבעה דיירים, חידוש הריהוט בהוסטלים ותוכנית להפעלת קייטנה לילדים במשך כל ימות השנה. פרץ הגיע כשהוא מצוייד בהמלצות של ראשי המדינה, רבנים ואנשי ציבור התומכים באירגון. עמותת "מרפא לנפש" הוקמה לפני שני עשורים, במטרה לפעול לשיקום וסיוע לנפגעי הנפש בישראל. הרשת נחשבת לפורצת דרך בתחום השיקום בקהילה. כיום מפעילה הרשת למעלה ממאה הוסטלים, מעונות ודיור מוגן, למען כ-600 מטופלים, הסובלים מהפרעות רגשיות/נפשיות. מלאכת השיקום נעשית על ידי מתנדבי העמותה בהוסטלים, במתן דגש על השתלבות חברתית ותעסוקתית וסיוע, עזרה לחולים בבתי החולים, עבודות התנדבות למטופלים בבתי חולים לחולי נפש, דאגה לרווחת החולה ולעידודו, כולל ציוד אישי, ייעוץ, טיפולי שיניים. העמותנ מפעילה עשרות תוכניות קהילתיות בפריסה ארצית בפיקוח ובבקרה של משרד הבריאות.

   

  היבראיקה

  מאות אנשים, נשים וילדים הגיעו בתחילת השבוע לתיאטרון צפון מיאמי ביץ', כדי לעודד את הרקדניות הצעירות, של בית הספר למחול וריקודים "היבראיקה". זו השנה החמישית שבה רוקדות מאות רקדניות צעירות עם שלל תלבושות ססגוניות בנושא "החום של חנוכה". משפחות על טפיהם

  מילאו את האולם והריעו לרקדניות הצעירות, שזכו בזרי פרחים בתום ההופעה. על הכוריאוגרפיה לריקודי חנוכה היו אמונים סילביו ברלפמן ורעייתו סנדרה ורוג'ר ווייגר. בית הספר למחול פועל בחסות המרכז הקהילתי היהודי ע"ש מייקל אן ראסל. אריאל בן-טאטה, חבר מועצת הנהלת המרכז, בירך את הנוכחים ובישר להורים על תוכנית הפיתוח של המרכז, שתכלול אולם תיאטרון להופעות.

   

   

  ג'יי סטאר 

  תוכנית התנדבות חדשה, "ג'יי סטאר", בה משתתפים תלמידי תיכון, יצאה לדרך לא מכבר בחסות הפדרציה. כ-שמונים צעירים מתנדבים ב"טלתון" הפדרציה, בבתי אבות, בחלוקת מזון לנצרכים ובקרוב הם יבקרו בבית האבות "דה פאלאס" בקנדל, שבעלותם של אנשי העסקים הלנה ויעקב שחם, כדי לשעשע את הדיירים הקשישים במשחק בינגו לכבוד חג החנוכה.

   

  הלנה ויעקב שחם, הבעלים של "דה פאלאס"
  הלנה ויעקב שחם, הבעלים של "דה פאלאס"

   

   

   

   

   אל אולם האירועים של בית הכנסת "בית תורה" הגיעו חברים רבים של מירה ומייק וייסמרק, כדי להשתתף בטקס הכנסתו של נכדם קופר אוון חיים, בבריתו של אברהם אבינו. ההורים הנרגשים רוני וקליי אסתיי, הטילו את המלאכה על המוהל ד"ר מייקל אנדרון, אשר מל את הרך הנולד במיומנות ובחן רב. האורחים נהנו מהקייטרינג העשיר של אריק קופמן מ-"אקזקיוטיב קייטרינג" וממוזיקת רקע של שלמה שפיציק. המדור שולח ברכת מזל טוב.

   

   

   

  מסיבת קדם חתונה למיטל

   עשרות חברותיה של אורית כהן, הגיעו לביתה המרווח והנאה של חנה פאליק, כדי לחגוג מסיבת קדם חתונה לבתה מיטל. את המסיבה הנעימה תכננו בהצלחה רבה, האחיות רוית וגלית יחד עם המארחת חנה. האורחות היו עסוקות בהכנת אלבום יצירתי עם הקדשות אישיות, עבור הכלה המיועדת. לאחר מכן נהנו ממאכלים מעשי ידיה של המארחת וממבחר רב של קינוחים. בין לבין השתתפו הנוכחות בחידון ובמשחקים נושאי פרסים. את המסיבה תיעד הזמר קרלוס, וקלט את ההתרגשות של המברכות ביניהן האם אורית, המארחת- חנה, הרבנית חני ליפסקר, שדיברה על משמעות שמה של מיטל והקשר לחודש כסלו. בסיום בירכה מיטל, בהתרגשות רבה את האורחים שבאו מקרוב ומרחוק.

   

  מיטל כהן עם בני משפחתה במסיבת קדם החתונה (צילום: קארלוס צ'אטה")
  מיטל כהן עם בני משפחתה במסיבת קדם החתונה (צילום: קארלוס צ'אטה")

   

  ברית המילה של שמעון הראל

   חברים רבים ובני משפחה הגיעו ביום ראשון לאולם בבית המלון "טראמפ", כדי לחגוג את טקס ברית המילה של שמעון הראל, בנם של מאליסה ואייל, ונכדם של רלה ודובי לוינשטיין. המדור שולח ברכת מזל טוב.

   

  הסטודיו לריקודים "כולם"

  הסטודיו לריקודים "כולם" שבמרכז המסחרי ווטרווייז, לבש חג. ביום ראשון בבוקר הגיעו עשרות מחברותיה של זואי (זוהרה חיה) שרגר, כדי

   להשתתף בחגיגת יום-הולדת צוהלת במיוחד לכבודה. שעות רבות הרקיד ושיעשע את הילדות הבעלים של הסטודיו רן עוז, יחד עם המרקידה המקצועית שלו ג'סיקה. האורחות הצעירות נהנו ממבחר פרסים ומתנות ומקייטרינג מבית היוצר של "שרה'ז טנט" הסמוכה. המדור שולח ברכת מזל טוב.

   

  ססיל פדידה

   מעצבת השיער המדופלמת ססיל פדידה, שבה אלינו לאחר היעדרות ממושכת במהלכה שהתה בישראל. ססיל, אשר הפעילה בעבר מספרה משגשגת בהוליווד, נאלצה לטוס לישראל כדי לסעוד את אחותה עד יום מותה. עם שובה למיאמי, לאחר שהות בתפוח הגדול, היא שימחה את לקוחותיה הרבים והמרוצים, אשר הגיעו ביום ראשון אחר הצהריים בהמוניהם למתחם הדירות "דל פראדו", שבצפון מיאמי ביץ', לקראת הפתיחה החגיגית של המספרה שלה יחד עם שותפה פאול. במספרה החדשה ניתן לקבל את כל שירותי הספא, טיפולי פנים, מניקור ופדיקור, תספורות ותסרוקות לפי מיטב העיצובים החדשניים, הכוללים שרות אדיב עם יחס אישי ובמחירים סבירים.

   

  עמודי התווך של המספרה החדשה – קלרה, ססיל, רחל ופאול
  עמודי התווך של המספרה החדשה – קלרה, ססיל, רחל ופאול

   

   

  ה-"מיאמי היט"

  ההכנות לקראת חידוש משחקי ה-"מיאמי היט" התקימו השבוע בעיצומן. המאמן אריק ספולסטרה והשחקנים דוויין ווייד, לברון ג'יימס וכריס בוש פינו זמן בין אימון לאימון והתראיינו עבור התקשורת האלקטרונית והכתובה. במקביל הייתה הנהלת ה"היט", עסוקה בהחתמת שחקנים. בזה אחר זה הוחתמו אדי קורי, קמרון ג'ונס, טרל האריס, מייקל גלאדנס, ג'רמי ווייס ודרק בייארס. בשל השביתה הממושכת ייאלצו קבוצות האנ.בי.איי לשחק לעיתים חמישה ימים ברציפות. משחקי קדם הפתיחה יתקיימו מול ה"אורלנדו מאג'יק".

   

  כדורגל במועדון ספורט בר "דאפיז"

   ביום שבת אחר הצהריים, התפנו רבים מאוהדי הכדורגל ממנוחת השבת וצפו במשחק הקלאסיקו בין "ריאל מדריד" ל"ברצלונה". קבוצה גדולה של ישראלים, התארגנה לצפייה במשחק בצוותא, מול מסכי הטלוויזיה במועדון ספורט בר "דאפיז". בין לגימה מכוס בירה ובין נשנוש של "באפלו ווינג'ז" היתה דינמיקה של התערבויות וזיכרונות מהכדורגל הישראלי של שנות השישים.

   

  המתחרות על הכתר "מיס ג'ואיש"

   "יפות יפות שבא לבכות" נהגו לשיר חברי שלישיית הגשש החיוור. בערב הכריסטמס, ה-25 בדצמבר בשעה 7:00 בערב, ינתן האות, אל הבמה יעלו בהתרגשות רבה 18 יפהפיות - המועמדות הסופיות, המתחרות על הכתר "מיס ג'ואיש", של דרום פלורידה, לשנת 2012. האמרגן הנמרץ, מפיק האירועים רונן חזן, בעל חברת "ביונד פרודקשן", יחד עם צוות ההפקה שלו, עמלו בחודשים האחרונים על הפקת אירוע נוצץ, שיתקיים בתיאטרון עיריית צפון מיאמי ביץ'. לתחרות נרשמו למעלה מ-40 מועמדות, אשר השתתפו בסדרת מבחנים וסינון קפדני, תחת עינהם הבוחנות, של אנשי מקצוע, ביניהם אלינור קדוש, מלכת היופי הישראלית לשעבר, אשר נבחרה בתחרות בשנת 2004. הקריטריונים לבחירתן של המועדמות, מלבד התיחסות ליופי, היו גם אינטיליגנציה, כושר התנסחות ואישיות. בין המועמדות הסופיות נמנות, בנות של ישראלים, המתגוררים במיאמי וכן יהודיות מבנות הקהילה המקומית.

   

  מתמודדות לתחרות "מיס ג'ואיש” של דרום פלורידה לשנת 2012 בהכנות אחרונות (צילום: אלי אוחיון - "סטודיו 7")
  מתמודדות לתחרות "מיס ג'ואיש” של דרום פלורידה לשנת 2012 בהכנות אחרונות (צילום: אלי אוחיון - "סטודיו 7")

   

  בימים אלו עסוקות המתמודדות בהכנות קדחתניות, בהדרכתם של אנשי מקצוע בתחומי האיפור, התסרוקות, ההלבשה, הנימוסון, הדוגמנות, הצעידה על המסלול, ותצלומים. צוות שופטים מיומן ואמין, בהרכב: עו"ד שרה סולביץ', ד"ר גדי אברמסון, תמר זימט, קאלי ביגר, גיל רונן, שימי אבני, ויוי דוידוף, ואחרים, ייקבע ביחד ובשילוב עם ספירת קולות הקהל את שלושת המועמדות, שתזיכנה בתארים הנכספים. בתוכנית טקס הדלקת נרות חנוכה, תוכנית אומנותית עשירה עם מיטב האמנים המקומיים, אליהם יצטרפו הזמרים הפופולאריים אבי סינווני, ובנו גיל, הכוכב העולה, שיגיעו במיוחד מישראל. רונן חזן, האמרגן היצירתי, מבטיח ערב מהנה ובלתי נשכח שיכלול הגרלת פרסים יקרי ערך, והפתעות לרוב. יהיה זה "ערב בלתי נשכח, שיהווה ציון דרך, בתרבות הפנאי של הקהילה במיאמי. מכירת הכרטיסים בעיצומה. פרטים במודעה.

   

  תחרויות "המכביה"

   במהלך ימי תחרויות "המכביה" שנערכו במרכז הקהילתי ע"ש "מייקל אן ראסל", תרמו המשתתפים והמבקרים מתנות רבות, במסגרת פרוייקט מצווה לכבוד חנוכה. תלמידי התיכון מבית הספר "הילל", התנדבו בעטיפת המתנות אותם הם יחלקו לילדים ממשפחות נזקקות בקהילה

  לקראת חג האורים ב-ג'יי.סי.סי.

   

  להקת "פרחי ירושלים"

   בית חב"ד לישראלים במיאמי, בראשותו של הרב הכריזמטי, מנחם חרותי, עורך מסיבת חנוכה גרנדיוזית, מסורתית זו השנה השביעית, במסיבה השנה תופיע, להקת "פרחי ירושלים". הלהקה תגיע בהרכב של עשרה מילדי המקהלה הגדולה והמפורסמת, ברשתות הטלויזיה בארץ ובעולם. עמם יגיע מנהל המקהלה והמנצח - חנן אביטל, המנהל את הלהקה ותורם מנסיונו למעלה משלושים שנים. הזמר יוסי נחמיאס והקלידן אדם גיל. יוסיפו מכישוריהם לתוכנית העשירה והמגוונת, שתכלול הדלקת חנוכייה, חוויה של פעם בחיים לכל המשפחה. הנואם המרכזי הינו משה לוי, גיבור ישראל, בעל אות הגבורה.

   

  להקת "פרחי ירושלים" - תופיע ב"בית חב"ד לישראלים" במיאמי
  להקת "פרחי ירושלים" - תופיע ב"בית חב"ד לישראלים" במיאמי

   

  "חברת פינטו"

  מסיבת חנוכה, המשולבת בהילולה מיוחדת, עורכים נציגי מוסדות "חברת פינטו" בראשותו של איש העסקים הישראלי ז'ילבר בן-חמו. להילולה יגיע במיוחד הרב דוד חנניה פינטו שליט"א, בנם של קדושים ונינו של הצדיק חיים פינטו זצוק"ל. באירוע ישתתפו רבני ומנהיגי הקהילה היהודית בעיר, אנשי ציבור בהשתתפות החזן הפייטן בנימין בוזגלו, שיגיע במיוחד מישראל. בתוכנית נאומים, ברכות, הדלקת נר חנוכה ונרות לזכרו של הצדיק וארוחת ערב עשירה.

   

  ז'ילבר בן-חמו עם הרב דוד פינטו והרב שי עמר
  ז'ילבר בן-חמו עם הרב דוד פינטו והרב שי עמר

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "השבוע בקהילת מיאמי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים