שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הנשיא פרס: 'אעשה כל שניתן כדי לסייע לערוץ 10'

  נשיא המדינה שמעון פרס נפגש עם בכירי ערוץ 10 ואמר: "קיומו של הערוץ חיוני לחיזוק הדמוקרטיה". ראשי ערוץ 10 הציגו לנשיא פתרונות אפשריים. פרס: "זהו מבחן ערכי במסגרת הדמוקרטית"

  נשיא המדינה למען ערוץ 10. שמעון פרס נפגש היום (ד') עם נציגי ערוץ 10, במטרה לשמוע על מצב הערוץ ולנסות למצוא פתרונות לסכנת הסגירה המרחפת מעל ראשו של הערוץ. "אני קורא לכל הנוגעים בדבר לעשות את כל המאמצים כדי לאפשר את המשך קיומו של ערוץ 10. ערוץ מסחרי נוסף הוא חיוני למדינה, לחברה ולחיזוק הדמוקרטיה בישראל", אמר הנשיא.

   

  בין המשתתפים שעלו הבוקר לירושלים היו מנכ"ל הערוץ יוסי ורשבסקי, מנכ"ל חדשות 10 אורי רוזן, העיתונאי מוטי קירשנבאום, כתבים, מפיקי שטח, צלמים ועורכים. מנכ"ל הערוץ פתח את הפגישה ואמר "ערוץ 10 לא ידע ימים קלים מיום היווסדו, אך בשלוש השנים האחרונות הוא פרע את חובות התוכן לציבור.

   

  "היום אנו עומדים בפני חוב של 60 מיליון שקלים למדינה. אין ביכולתנו לשלם את הסכום הזה כעת בשל המצב הכלכלי הקשה אליו נקלענו. ביקשנו מהממשלה והכנסת לדחות את מועד פירעון החוב ונענינו בסירוב. אנחנו לא מבקשים למחוק את החוב, אלא רק לדחות את מועד התשלום על מנת שנוכל להמשיך לקיים את שידורי הערוץ".

   

  צופה בקירשנבאום. נשיא המדינה ומנכ"ל ערוץ 10 (צילום: מארק ניימן, לע"מ) (צילום: מארק ניימן, לע
  צופה בקירשנבאום. נשיא המדינה ומנכ"ל ערוץ 10 (צילום: מארק ניימן, לע"מ)
   

   

  מוטי קירשנבאום הציג בפגישה את ההשלכות של סגירת הערוץ ואף קרא מכתב מאחת מחברות ההפקה איתן עובד הערוץ: "אחת המשמעויות הקשות של סגירת הערוץ היא אובדן פרנסה של כ-3,000 עובדים, מתוכם 500 עובדי ערוץ 10 ו-2,500 עובדי המעגל השני, שמתפרנסים מהפקות ערוץ 10.

   

  "צריך למנוע מצב שבו בסופו של דבר, פתאום, בעוד חודש, בלי שנבין איך זה קרה, 3,000 אנשים יאבדו את פרנסתם. אני בטוח שניתן לפתור את הדברים ולכן אנו מגיעים אליך, מתוך רצון ובקשה שתפעל למען הנושא. ערוץ 10 מבקש בסך הכל דחייה של שנה בתשלום החובות, חלילה לא ביטול החוב. אם החוב לא ישולם בתוך שנה, יש אפשרות למנוע מאיתנו רישיון, כך שהמדינה בהחלטה כזו בעצם אינה נוטלת סיכון".

   

  "סגירת הערוץ תשליך על כל ענף התקשורת"

  בתגובה לדברים ענה נשיא המדינה: "אני רואה במאבקכם מאבק על אופייה הדמוקרטי של מדינת ישראל. אף אחד מאיתנו, ודאי שלא אני, אינו יכול להישאר ניטראלי מול מאבק שכזה. אני חרד מאדו מכך שמדובר כאן לא רק ב-3,000 עובדים שפרנסתם עלולה להיפגע, אלא גם מההשלכות שיהיו לסגירת הערוץ על כל ענף התקשורת בישראל.

   

  פרס: "גם שר התקשורת אמר שניתן למצוא פתרון" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  פרס: "גם שר התקשורת אמר שניתן למצוא פתרון"(צילום: גיל יוחנן)

   

  "זה עלול להחליש את המעמד של כל מי שעוסקים בתקשורת ולטעת ספק לגבי היכולת להתפרנס ממקצוע התקשורת והעיתונאות, וזו פגיעה חמורה".

   

  בתוך כך, קרא הנשיא לכל הנוגעים בדבר להירתם להמשך קיומו של הערוץ וציין כי ישנן הצעות לפתרון, ובראשן זה שהעלו היוצרים והרשות השנייה - להמרת החוב בהשקעה נוספת בהפקות ותכני סוגה עילית. לסיכום הדברים אמר הנשיא:

  "אני כמובן אעשה כל הניתן במסגרת הכלים שיש בידיי כדי לסייע לכם.

   

  "אני יודע שניתן למצוא פתרון, אני יודע שגם שר התקשורת כחלון אמר שניתן למצוא פתרון ועל כן אני קורא לכל הנוגעים בדבר לפעול נגד סגירת הערוץ. זהו מבחן ערכי במסגרת הדמוקרטית".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שמעון פרס, אורי רוזן ומוטי קירשנבאום בבית הנשיא
  צילום: מארק ניימן, לע"מ
  לאתר ההטבות
  מומלצים