שתף קטע נבחר

ועדת הכלכלה תדון מחר שוב בגורל ערוץ 10

יו"ר הוועדה ח"כ כרמל שאמה-הכהן נענה לבקשתו של ח"כ איתן כבל לחדש את הדיון בבקשת דחיית החובות של הערוץ. "המגמה היא לתת כל הזדמנות כדי להתגמש", אמר שאמה. כבל דרש: "דין זהה לערוץ 10 ורשות השידור"

ועדת הכלכלה וועדת החינוך של הכנסת ידונו מחר (ה') שוב בגורלו של ערוץ 10 המצוי בסכנת סגירה. ח"כ איתן כבל (העבודה) דרש מוקדם יותר היום דין זהה לערוץ 10 ולרשות השידור, על רקע בקשת רשות השידור למחוק חובות במיליוני שקלים.

 

 

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ כרמל שאמה-הכהן, קיבל את בקשת ח"כ כבל ואמר: "המגמה היא לתת כל הזדמנות אפשרית, על מנת להתגמש ולמצות ככל שניתן את האפשרויות להציל את ערוץ 10, בשים לב להבדל - לא דין ערוץ 10 כדין רשות השידור. זו קופה פרטית וזו קופה ציבורית".

 

ח"כ יואל חסון (קדימה), חבר ועדת הכלכלה, הביע התנגדות לדיון המחודש בסוגיית ערוץ 10. במכתב ששיגר ליו"ר הכנסת, ח"כ ראובן רבלין (ליכוד) טען חסון כי מדובר ב"מחטף" וכי חברי הוועדה לא הספיקו להתכונן לדיון.

 

הוועדה המשותפת תדון מחר גם בהצעת יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין (ליכוד) וח"כ ציון פיניאן (ליכוד) למחיקת המחויבויות של רשות השידור לשנת 2011.

 

הוועדה המשותפת דנה גם היום (ד') בסוגיית הרפורמה ברשות השידור, במסגרת דיון בהצעת חוק רשות השידור (תיקון מס' 25), התשע"א-2010. ח"כ שאמה אמר בישיבה: "מימון הרפורמה נאמד במיליוני שקלים, והכיוון המסתמן למימון הוא שימוש ומימוש נכסי הנדל"ן של רשות השידור. המטרה של הישיבה היום היא פיצול שלושה סעיפים מההצעה הרחבה, מה שאומר שהם יונחו להצבעה בנפרד.

 

"שלושת הסעיפים עוסקים בנושאים הבאים: 1. מכירת נכסי רשות השידור - על מנת שלא לפגוע בעובדי הרשות ו/או שלא להטיל על כתפי הציבור עול נוסף לצורך מימון הרפורמה. 2. העברת תכנים באמצעים טכנולוגיים. 3. מינימום תקצוב לרדיו רקע לשפה הרוסית והאמהרית". ההצעה אושרה פה אחד, ותובא לדיון נרחב בוועדה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ כרמל שאמה-הכהן
צילום: גיל יוחנן
ח"כ איתן כבל
צילום: עופר עמרם
מומלצים