שתף קטע נבחר

אבו-מאזן נפגש עם אמנה מונא בטורקיה

הנשיא הפלסטיני נפגש באנקרה עם 11 אסירים שגורשו במסגרת עסקת שליט לטורקיה. עם אמנה מונא הוא נפגש בארבע עיניים

נשיא הרשות הפלסטינית עשה כבוד לאסירים ששוחררו במסגרת עסקת גלעד שליט: אבו-מאזן נפגש במהלך ביקורו באנקרה עם 11 האסירים ששוחררו במסגרת עסקת שליט וגורשו לטורקיה. בין האסירים שאותם פגש הנשיא הפלסטיני נמצאת גם אמנה מונא, שהורשעה ברציחתו של הנער אופיר רחום ז"ל ברמאללה.

 

מתוך שידורי הטלוויזיה הפלסטינית 

 

אבו-מאזן נפגש עם מונא בארבע עיניים, על פי צילומים ששידרה הטלוויזיה הפלסטינית. בין האסירים שנכחו בפגישה המורחבת היה גם ג'יהאד יע'מור, אחד מחוטפיו של החייל נחשון וקסמן ז"ל. בפגישה עם האסירים נכח גם חבר הוועד המרכזי של פתח, ג'יבריל רג'וב. אבו-מאזן אמר בפגישה כי עניין האסירים הכלואים בישראל הינו ראשון במעלה עבור ההנהגה הפלסטינית.

 

מונא, ששוחררה בחודש אוקטובר, סירבה להיכנס לרצועת עזה עם יתר האסירים. מונא, שהייתה "מנהיגת האסירות" בכלא, השליטה שם משטר טרור, ובישראל העריכו כי משפחות האסירות בעזה עלולות לנקום בה על מעשי ההתעללות. בסופו של דבר הוסכם שמונא תעבור למצרים, ומשם גורשה עם אסירים נוספים לטורקיה.

 

אבו-מאזן והאסירים ששוחררו ()
אבו-מאזן והאסירים ששוחררו

 

רצח אופיר רחום היה אחד האירועים הזכורים באינתיפאדת אל-אקצה. בין השניים נרקם קשר דרך האינטרנט, ובינואר 2001 קבעו רחום, בן 16 מאשקלון, ומונא, להיפגש. היא פיתתה אותו לעלות אל מכוניתה במסווה של פגישה רומנטית, והובילה אותו לשטחים, שם נרצח בידי מחבלים.

 

אביו של אופיר ז"ל, שלום, קיבל בתדהמה את הבשורה של שחרורה של המחבלת

 שהייתה אחראית לרצח בנו. "הגעתי הביתה מהעבודה, ושמעתי בחדשות שמדברים על גלעד שליט. חשבתי ששוב הייתה איזו יוזמה של מטה גלעד שליט, ולאט לאט התחדדה בי ההכרה שמדובר עכשיו בעסקה שהולכת ונשלמת. ישבתי מול הטלוויזיה, וידעתי שעוד מעט יודיעו על שחרורה של הרוצחת. בעודי מקשיב הבנתי שזהו, שהפעם העסקה נחתמה ואין דרך חזרה", הוא אמר לאחר שפורסמה רשימת האסירים ששוחררו בשלב הראשון לעסקה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמנה מונא, לאחר שחרורה
צילום: רויטרס
מומלצים