שתף קטע נבחר

לשכת רה"מ: מזעזע שאבו-מאזן נסע לפגוש רוצחת

בירושלים זעמו על הפגישה שהתקיימה בטורקיה בין הנשיא הפלסטיני לבין אמנה מונא, רוצחת הנער אופיר רחום, ששוחררה בעסקת שליט. "מזעזע לראות את מי שטוען שהוא מתיימר לעשות שלום, מרחיק עד לטורקיה כדי לפגוש רוצחת מתועבת"

בירושלים תקפו בחריפות את הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, בעקבות פגישתו עם אמנה מונא , הרוצחת ששוחררה בעסקת שליט, באנקרה: גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו הערב (יום ד') כי "מזעזע לראות את מי שטוען בפני כל העולם שהוא מתיימר לעשות שלום עם ישראל, מרחיק עד לטורקיה כדי לפגוש רוצחת מתועבת".

 

 

ישראל סירבה לאפשר למונא, רוצחת הנער אופיר רחום ז"ל - ששוחררה במסגרת עסקת שליט, לשוב לשטחי יהודה ושומרון. היא סירבה לחזור לרצועת עזה ולכן היא הוגלתה לטורקיה.

 

אבו-מאזן נפגש עם מונא בארבע עיניים, על פי צילומים ששידרה הטלוויזיה הפלסטינית. בין האסירים שנכחו בפגישה המורחבת היה גם ג'יהאד יע'מור, אחד מחוטפיו של החייל נחשון וקסמן ז"ל. בפגישה עם האסירים נכח גם חבר הוועד המרכזי

 של פתח, ג'יבריל רג'וב. אבו-מאזן אמר בפגישה כי עניין האסירים הכלואים בישראל הינו ראשון במעלה עבור ההנהגה הפלסטינית.

 

רצח אופיר רחום היה אחד האירועים הזכורים באינתיפאדת אל-אקצה. בין השניים נרקם קשר דרך האינטרנט, ובינואר 2001 קבעו רחום, בן 16 מאשקלון, ומונא, להיפגש. היא פיתתה אותו לעלות אל מכוניתה במסווה של פגישה רומנטית, והובילה אותו לשטחים, שם נרצח בידי מחבלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים