שתף קטע נבחר

שנה וחצי מאסר לשוטר לשעבר שהכה שני ערבים

מאור ישראל כבר מרצה מאסר על הכאת חברתו וצעיר נוסף והיום התווספו לו שנה וחצי נוספות על הכאת שני ערבים בחיפה בזמן היותו חייל-שוטר. השופט: "מדובר בדפוס פעולה של אדם אלים"

מאור ישראל מחיפה הובא היום (ד') שוב לאולם בית המשפט בחיפה ושמע את השופט שולח אותו לשנה וחצי מאסר בפועל על תקיפת שני ערבים. זו הפעם השלישית שעל ישראל, שבעבר שירת כשוטר במהלך שירותו הצבאי, נגזר מאסר בפועל, אחרי שהורשע בהכאת חברתו וערבי נוסף.

 

המקרה המדובר התרחש באפריל 2008. ישראל בן ה-24 היה בסיור על קטנוע יחד עם שוטר נוסף. הם הבחינו בשני ערבים שישבו בתחנת אוטובוס בשכונת נווה דוד, עצרו לידם וערכו חיפוש על גופם וברכבם. במהלך האירוע הכה ישראל את השניים. לאחר מכן, הזעיקו השוטרים ניידת, הובילו את קורבנותיהם לנקודת המשטרה ושם מילאו דוחות כוזבים בהם נכתב בין השאר כי שני הצעירים המוכים "מצטערים על מעשיהם".

 

עוד בחדשות ynet:

 

השופט יחיאל ליפשיץ קבע כי אין מחלוקת על חומרת מעשיו של ישראל, שבתפקידו כשוטר סיור נקט "באלימות סתמית ומכוערת כנגד שני אנשים תמימים". הוא התייחס לעובדה שהמעשה קדם לאלה שבגינם כבר הורשע השוטר בעבר, אך הוסיף כי הדבר מצביע על אופיו של הנאשם, "ועל כך כי אין מדובר באירוע חד פעמי, אלא בדפוס פעולה של אדם אלים".

 

התובע, עו"ד טל עופר מפרקליטות מחוז חיפה, תבע להטיל על ישראל עונש מאסר ממושך, מאסר על תנאי וכן פיצוי לקורבנותיו. השופט הרשיע את הנאשם בתקיפה, הפרת אמונים, שימוש לרעה בכוח המשרה ושיבוש הליכי חקירה, וגזר עליו שנה וחצי מאסר בפועל ופיצוי של 2,500 שקלים לכל מתלונן. חסון הורשע אף הוא ונגזרו

 עליו שלושה חודשי מאסר על תנאי, קנס של 1,500 שקל ופיצוי של 2,500 שקל לכל מתלונן.

 

ישראל הורשע בעבר בשני מקרי אלימות נוספים. באחד מהם, בחודש 2008, הוא פעל בדפוס דומה לזה שהורשע בו כעת: עיכוב של צעיר לחקירה על ידי שוטר אחר, ומכות מצדו של ישראל. בשל המקרה, נדונו השניים לתשעה חודשי מאסר. במקרה אחר שהתרחש השנה, הוא נדון לשנתיים בפועל לאחר שהורשע בתקיפת חברתו. יש לציין כי ישראל נמצא כבר במאסר, כך ששנה מתוך העונה החדש שנגזר עליו ירוצה במקביל לזה שהוא נושא כעת.   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישראל ביצע את העבירות בתפקיד
צילום ארכיון: הרצל יוסף
מומלצים