שתף קטע נבחר

טניה רוזנבליט בכנסת: "אסור לפגוע לנו בזכויות"

הצעירה שסירבה לעבור לספסלים האחוריים באוטובוס עמדה במוקד צעדת לפידים שיזמה קדימה מהכנסת לכיוון בית המשפט. בקרוב תצא התנועה בקמפיין על אוטובוסים נגד התופעה

מהספסל הקדמי באוטובוס לכנסת: טניה רוזנבליט, שסירבה להפצרות הנוסעים בקו האוטובוס מאשדוד לירושלים לעבור לספסלים האחוריים כדי למנוע עירוב בין נשים וגברים, התארחה היום (ד') בתהלוכה שיזמה סיעת קדימה, שבה לקחו חלק ח"כים נוספים מסיעות האופוזיציה. בתום הכנס הודיעה הסיעה כי תצא בקמפיין שילוט אוטובוסים חדש תחת הכותרת: "נשים מקדימה - מחזירים את השפיות לישראל".

 

לבני בצעדה. "באנו חושך לגרש" (צילום: איציק אדרי) (צילום: איציק אדרי)
לבני בצעדה. "באנו חושך לגרש"(צילום: איציק אדרי)

 

רוזנבליט סיפרה מה עבר עליה מאז המקרה והוסיפה: "אני מרגישה שלמה עם המעשים שלי. יש זכויות בסיסיות שאסור לאף אדם או גוף לקחת אותן מאיתנו. המרחב הציבורי צריך להיות חופשי וכל אחד יכול להתנהג כיצד שרואה לנכון. להתאמן, להתלבש, לאכול, לנסוע, לנוע היכן שהוא בוחר".

 

עוד בחדשות ynet:

 

תחת הכותרת "באנו חושך לגרש" קיימה יו"ר המפלגה, ציפי לבני, צעדת לפידים מבית משפט העליון ועד הכנסת במחאה על תופעת הדרת נשים, הפגיעה בבית משפט העליון והחקיקה הגזענית, לתפישתה. מטעם סיעות הקואליציה, נכחה רק שרת התרבות והספורט, לימור לבנת. "חנוכה הוא חג של אור, אבל חושך גדול נופל על ישראל. אנחנו נהיה נושאי הלפיד של הנאורות

 של הליברליות, של ישראל היהודית והדמוקרטית, כאשר הערכים האלה משתלבים זה בזה, ולא מתנגשים אחד בשני", אמרה לבני בפתיחת הצעדה.

 

יו"ר האופוזיציה התייחסה גם למקרה של רוזנבליט ואמרה: "נמצאת פה טניה רוזנבליט שמצאה עצמה בעין הסערה כאשר עלתה לאוטובוס. יש לה אומץ ורצון לנהל את חייה בלי שיכתיבו לה אותם". יו"ר הסיעה דליה איציק, הוסיפה: "אסור להגיד אתן מגזימות, זה קצת, זו סערה קטנה. אפשר להרעיל בבת אחת ואפשר להרעיל במנות קטנות. אסור לנו לוותר, כל יום כל הזמן".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוזנבליט. שלמה עם המעשים שלה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים