שתף קטע נבחר

לבני: ישראל פותחת במלחמה מול ידידות גדולות

משרד החוץ פרסם הודעה שבה תקף בחריפות את גרמניה, בריטניה וצרפת וקבע כי הן "מאבדות אמינות ולא רלבנטיות". יו"ר האופוזיציה בתגובה: "בעולם אין היום אמון בנתניהו". ארה"ב: "לא מכירים בחוקיות המשך ההתנחלויות"

משרד החוץ תקף את מדינות אירופה בעקבות הגינוי החריף נגד התקפות מתנחלים על פלסטינים. יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני, הזהירה אתמול (יום ד') מפגיעה בבעלות בריתה של ישראל. "ישראל פותחת במלחמה מול הידידות הגדולות ביותר שלה באירופה", היא אמרה.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

לבני אמרה באירוע הדלקת נרות חנוכה עם פעילי קדימה בראשון-לציון, כי "הן גינו את ישראל ואף אחד כאן לא ידע כלל שהן יעשו זאת. המצב שקורה כאן, בשל מדיניות הממשלה, הוא בבחינת פגיעה בביטחון של ישראל". היא גם דיברה על החשיבות של יחסי אירופה וישראל: "ללא לגיטימיות מהעולם לא נוכל לפעול נגד הטרור כפי שעשינו בעבר. אין היום אמון בראש הממשלה והמצב עלול להגיע למקום שבו תיפגע גם הדרך שבה ידידינו בעולם תופסים את ישראל". 

 

לבני, היום בתהלוכת לפידים. "פגיעה בביטחון ישראל" (צילום: איציק אדרי) (צילום: איציק אדרי)
לבני, היום בתהלוכת לפידים. "פגיעה בביטחון ישראל"(צילום: איציק אדרי)
 

שלשום גינו בריטניה, צרפת, גרמניה ופורטוגל בחריפות את הבנייה בהתנחלויות ואת אלימות המתנחלים. החברות האירופיות במועצה פרסמו הודעת גינוי יוצאת דופן בעוצמתה, שבה קראו לממשלת ישראל לשים קץ להתקפות שמבצעים מתנחלים, ואמרו כי ההתנחלויות "מעבירות מסר הרסני" בנוגע לכוונות ישראל.

 

הודו, ברזיל ודרום אפריקה, אף הן חברות המועצה, פרסמו הודעת גינוי משלהן בתום ישיבה שקיימה מועצת הביטחון בנושא המזרח התיכון. שגריר רוסיה באו"ם אף הטיל ספק במחויבותה של ישראל לפתרון של שתי מדינות.

 

יממה לאחר מכן, הגיב משרד החוץ לדברים ופרסם הודעה לפיה "החברות האירופיות בחרו לעשות מה שקל ולא נחוץ, במקום לאזור אומץ ולעשות את מה שקשה ונחוץ מאד". ההודעה אף מציעה למעצמות "להתמקד בסדר היום הבינלאומי ולא להפוך על ראשו את סדר העדיפויות הראוי של הקהילה הבינלאומית". התמודדות עם סוגית הגרעין האיראני, טיפול במוקדי האלימות בסוריה וביסוס דמוקרטיה במדינות האביב הערבי הובאו אף הם כדוגמאות לפעילות הרצויה של המועצה, על פי משרד החוץ.

 

גם ראש מערך ההסברה הלאומי , ד״ר יועז הנדל, התייחס לדברים ואמר כי "ביחס לכיבוד זכויות אדם ושמירה על שלטון

החוק, מוטב היה לו הקהילה הבינלאומית הייתה מתמקדת קודם במה שקורה בסוריה ובשאר חלקי המזרח התיכון לפני שהיא מבקרת את ישראל".

 

במקביל, הבהירה ארצות הברית כי היא לא הצטרפה להודעת הגינוי כיוון ש"הצהרות במועצת הביטחון אינן הדרך להשיג את המטרה של החזרת הצדדים לשולחן המשא ומתן". עם זאת, שבו האמריקנים והדגישו את התנגדותם לבניה בהתנחלויות. "אנחנו לא מכירים בחוקיות של המשך ההתנחלויות", אמרה דוברת מחלקת המדינה, ויקטוריה נולנד. 


פורסם לראשונה 21/12/2011 21:38

 

בהכנת הידיעה השתתף יצחק בן חורין
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני
צילום: איציק אדרי
מומלצים