שתף קטע נבחר

צבי בר: לא רוצה שיקראו לבורסה על שמי

יום אחרי שבית המשפט דחה את הטקס לקריאת מתחם הבורסה ברמת גן על שם ראש העיר בעקבות עתירה נגד המהלך, טוען צבי בר: "כל ענייני הסמלים והכבוד לא מעניינים אותי"

ראש העיר רמת גן, צבי בר, קרא הבוקר (יום ה') לחברי מועצת העיר לבטל את ההחלטה לקרוא למתחם הבורסה על שמו. "איני מעוניין בקריאת הבורסה על שמי", אמר בר יום לאחר ששופט דחה את הטקס, שהיה אמור להתקיים היום, לקריאת מתחם הבורסה בשם "קריית צבי בר - הבורסה, מרכז העסקים הבין לאומי".

 

עוד בערוץ החדשות:

ברק נגד ליברמן: "בריטניה זה לא מאוריטניה"

מישל בחופשה, מי הלך עם הנשיא לקניות החג?

 

"לא יזמתי, לא ביקשתי, לא הייתי מעוניין ואיני מעוניין גם עתה בשום הנצחה", טען ראש העיר, "אני מודה לחברי המועצה על האמון ועל רצונם הטוב, אבל מי שמכיר אותי יודע שהעשייה שלי למען תושבי רמת גן במשך 22 השנים האחרונות היא הדבר היחיד שמעסיק אותי וימשיך להעסיק אותי. כל היתר - כל ענייני הסמלים והכבוד - לא מעניינים אותי". 

 

בחודש שעבר אישרה מועצת העיר ברוב גדול את הצעתו של צחי זליכה, מסיעת מרצ, לקרוא למתחם על שם ראש העיר. אולם, ארגון אומ"ץ עתר נגד ההחלטה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב, ואתמול הוציא שופט צו ביניים עד לפסיקה.

 

יוזם המהלך: "בר לא היה מעורב"

זליכה אמר הבוקר ל-ynet: "בר עדכן אותי בבוקר על כוונתו. זו הייתה יוזמה פרטית שלי, המועצה תמכה ובר לא היה מעורב בה מלכתחילה. חבל ומצער שלא ניתן היה להעריך את עשייתו בקריאת המתחם על שמו". לדבריו, ההחלטה התקבלה בעקבות "העשייה שלו בעיר והאהדה שרוכשים לו בציבור ובמועצה. חבל לי שבוטל הנושא, אבל מה שלא הולך בטוב כנראה לא הולך".

 

המתנגדים לקריאת המתחם על שם בר טוענים כי המסר שהמהלך

מעביר בעייתי, לנוכח העבירות המיוחסות לצבי בר - שוחד בהיקף של שני מיליון שקלים והלבנת הון של כחמישה מיליון שקלים. כיום הוא מחכה להחלטה הסופית של הפרקליטות, שהודיעה עוד באפריל כי תגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע, שאותו כבר עבר.

 

באופוזיציה העירונית בירכו אתמול על החלטת בית המשפט. יו"ר האופוזיציה, חבר המועצה ד"ר אבי ליליאן, אמר: "זה ניצחון גדול לרמת גן הירוקה, לערכים ולמוסר ולשקיפות בהתנהלות העירונית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוותר. צבי בר
צילום: ירון ברנר
מומלצים