שתף קטע נבחר

נגעו בשמיים: לראשונה - 5 בנות יסיימו קורס טיס

מספר שיא של נשים ישלימו בשבוע הבא את המסלול ויצעדו במסדר הכנפיים. כמעט רבע מהבוגרים התנדבו לשנת שירות לפני גיוסם, שליש מהם גדלו בעיר - ורק מעטים בקיבוץ. ולמי יש רוב בקרב המסיימים - לבני הזקונים או לאחים הבכורים?

לא פחות מחמש נשים יסיימו ביום חמישי הבא את קורס הטיס של צה"ל ב"מסדר הכנפיים" המסורתי והיוקרתי. זהו המספר הגבוה ביותר של נשים שסיימו את קורס הטיס בתולדות צה"ל. בוגרות הקורס משתייכות למגמות השונות של הקורס.

 

חמש הבנות ושאר בוגרי מחזור 163 של קורס הטיס יקבלו את הכנפיים בטקס בהשתתפות שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ ומפקד חיל האוויר אלוף עידו נחושתן.

 

 

עוד בחדשות ynet:

 

דובר צה"ל חשף פרטים נוספים על בוגרי ובוגרות קורס הטיס שיסתיים בשבוע הבא: 31% מהם הקורס גדלו בעיר, 26% גדלו בישובים קהילתיים, 21% הם בני מושבים, 17% הגיעו מהמועצות המקומיות ורק 5% הגיעו מקיבוץ.

 

58% ממסיימי ומסיימות הקורס מתגוררים במרכז הארץ, 36% בצפון הארץ ו-6% מתגוררים בדרומה. 7% מהם לא נולדו בארץ. 76% מהבוגרים למדו במגמה ריאלית, 15% למדו במגמות משולבות, 9% למדו במגמה הומאנית ואף אחד לא למד

במגמת אומנות.

 

72% הם חילוניים, 18% מסורתיים ו-10% דתיים. 23% הם בנים אמצעיים, 33% הם הצעירים במשפחה, והבכורים

מובילים עם 40%. 22% מהבוגרים התנדבו לשנת שירות לפני גיוסם, לעומת 14% בלבד בקורס הקודם. 5% לקחו חלק במכינות קדם צבאיות, ו-14% מהבוגרים שירתו בתפקידים שונים לפני הגעתם לקורס הטיס. רוב בוגרי הקורס הם בני 21, והבוגר המבוגר ביותר הוא בן 26.

 

52% מהבוגרים הם חברי תנועות נוער, כשהמובילה - עם יותר מ-20% - היא תנועת הצופים. באקדמיה 43% מהבוגרים למדו כלכלה וניהול, 29% למדו ניהול מערכות מידע, ו-24% אחוזים למדו פוליטיקה וממשל. מדעי המחשב נשארו מאחור עם 4% בלבד. אף לא אחד מהבוגרים הגיע לקורס עם תואר ראשון, אך לכולם הייתה תעודת בגרות מלאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בוגרות קורס הטיס. יש להן כנפיים
צילום: דובר צה"ל
מומלצים