שתף קטע נבחר

סוף לשביתה: הסגל הזוטר חוזר ללמד

אחרי חמישה ימים בהם השבית את הלימודים בארבע אוניברסיטאות בארץ, ארגון הסגל הזוטר הגיע להסכמות ראשוניות עם ועד ראשי האוניברסיטאות על תוספות שכר בסך 40 מיליון ש"ח. הסגל ימשיך במו"מ, הלימודים יחזרו לסדרם

הפסקת אש? ארגון הסגל הארצי הזוטר הודיע אמש (ה') על סיום ההשבתה באוניברסיטאות, לאחר שבמשא ומתן עם ועד ראשי האוניברסיטאות הגיעו הצדדים להסכמות ראשוניות על תוספות שכר בסך כולל של 40 מיליון שקלים. בעקבות זאת הוחלט להמשיך במשא ומתן ולבטל את השביתה באוניברסיטאות תל אביב, העברית, בן גוריון וחיפה.

 

עוד בערוץ החדשות :

צפו: חרדים תלשו כרזות הדרת נשים מאוטובוסים

נגעו בשמיים: לראשונה - 5 בנות יסיימו קורס טיס

בריטניה: השתכרה והתגלגלה לפסי הרכבת. צפו

 

השביתה החלה ביום ראשון בעקבות מחאתם של חברי הסגל הזוטר על תנאי העסקתם במתכונת של עובדי קבלן ודרישתם לתוספות שכר משמעותיות.

 

ד"ר אסתר סרוק, יו"ר ארגון הסגל הזוטר, בירכה "על פריצת הדרך המשמעותית ועל ההישג במשא ומתן. אני מקווה כי האמון בין הצדדים יימשך. הגענו לשינוי בתפיסת העבודה כלפי הסגל האקדמי הזוטר ואנו רואים בכך פריצת דרך חשובה".

 

ד"ר דניאל מישורי, יו"ר צוות המו"מ של הסגל הזוטר, אמר "אנו מקווים כי הסוגיות שנותרו פתוחות ייפתרו בשלושת השבועות הקרובים. לא נסכים לחתום על הסכם שכר ללא הסדרתן המלאה של סוגיות הביטחון התעסוקתי שהינן לבו של המאבק החברתי של הסגל הזוטר".

 

הפגנת הסגל הזוטר באוניברסיטת ת"א. חוזרים ללמד (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הפגנת הסגל הזוטר באוניברסיטת ת"א. חוזרים ללמד(צילום: מוטי קמחי)

 

זוהי לא שביתת הסגל הזוטר הראשונה בשנת הלימודים הנוכחית. עוד בטרם נפתחה שנת הלימודים הודיע הסגל הזוטר בטכניון על שביתה ללא הגבלת זמן שנמשכה שבועיים. עם פתיחת שנת הלימודים שיבשו חברי הסגל הזוטר את פעילות האוניברסיטאות ברחבי הארץ ליום אחד.

 

הסטודנטים, הנפגעים העיקריים מהשביתה, זעמו על השבתת הלימודים כה קרוב לסיום הסמסטר הראשון של שנת הלימודים, וחששו כי השבתת שעות התרגול והמעבדות עם הסגל הזוטר, תפגע בהם במהלך תקופת ההכנה לבחינות, שמתקיימות בעוד כחודש.

 

כ-20 סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב הפגינו אתמול מול ביתו של שר החינוך גדעון סער בתל אביב, במחאה על הקיפאון במשא ומתן עם הסגל הזוטר, ועל השבתת הלימודים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגיעו להסכמות, חוזרים ללימודים
צילום: מוטי קמחי
מומלצים