שתף קטע נבחר

משעל: נפגין נגד ישראל בסגנון "האביב הערבי"

ראש הלשכה המדינית של חמאס אמר גם שארגונו לא ייזנח את ההתנגדות האלימה נגד ישראל,לאחר הקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67'

חמאס יתמקד באסטרטגיה של הפגנות ענק נגד ישראל, בסגנון "האביב הערבי", אם כי לא יזנח את ההתנגדות האלימה נגד ישראל. כך אמר היום (ו') ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל.

 

בדרך לפיוס פלסטיני? כתבות אחרונות ב-ynet:

משעל דן עם אבו מאזן בהצטרפות לאש"ף

אבו מאזן: משעל הסכים להתנגדות בדרכי שלום

מתח שיא בדמשק: אסד סירב להיפגש עם משעל

 

משעל, הנמצא בקהיר לשיחות עם הפתח, אמר שהצדדים סיכמו שחמאס יצטרף לאש"ף, בראשו עומד הנשיא הפלסטיני אבו-מאזן, ויאפשר את קיום הבחירות בעזה ובגדה המערבית בשנה הקרובה. לדבריו, להפגנות העממיות "יש כוח של צונאמי". הוא הוסיף: "יש לנו קרקע משותפת לעבודה - ההתנגדות העממית שמייצגת את הכוח של העם".

 

הוא אמר כי הרעיון לצאת להפגנות, נלקח מהאינתיפאדה הראשונה, שהחלה בשנת 1987. משעל גם הביע תמיכה ברעיון להקים מדינה פלסטינית - שתהיה בעזה, בגדה ושתכלול גם את מזרח ירושלים. עם זאת, הוא אמר שחמאס לא ייזנח את ההתנגדות האלימה נגד ישראל, גם לאחר הקמת מדינה פלסטינית בגבולות 1967.

 

"כל עוד יש כיבוש בארצנו, זכותו להגן עליה בכל האמצעים, כולל

 התנגדות צבאית", הוא אמר. "יש לנו חילוקי דעות פוליטיים, אבל הקרקע המשותפת היא מדינה בגבולות 1967. למה לא נפעל בתחום המשותף?".

 

מוקדם יותר אמר משעל כי יש לבנות מחדש את אש"ף ולערוך בחירות חדשות למועצה הלאומית הפלסטינית. הוא הביע אופטימיות בנוגע להסכם וציין כי אין מדובר באינטרס זמני של חמאס, כי אם בצורך ממשי. "הושג הסכם פיוס שיש לו כמה סעיפים, בהם סעיף הרשות ואיחוד מוסדותיה, סיום הפיצול בפועל וסיום הפיצול הפוליטי ובניית המנגנונים הביטחוניים והפוליטיים", אמר.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים