שתף קטע נבחר

פרי וגינגריץ' כשלו ברישום ולא ירוצו בווירג'יניה

המפלגה הרפובליקנית בווירג'יניה הודיעה ששניים מהמתמודדים הבולטים על המועמדות לנשיאות ארה"ב לא יופיעו בקלפיות במדינה משום שלא עמדו בדרישות הרישום, הכוללות הצגת עשרת אלפים חתימות. רק רומני ופול אושרו

מושל טקסס, ריק פרי, ויו"ר בית הנבחרים לשעבר ניוט גינגריץ' לא יוכלו להשתתף בבחירות המקדימות של המפלגה הרפובליקנית במדינת וירג'יניה, שיתקיימו ב-6 במרס. השניים לא עמד בדרישות הרישום, שלפיהן יש להציג חתימות של עשרת אלפים מצביעים רשומים בווירג'יניה, בנוסף ל-400 חתימות מכל 11 המחוזות במדינה.

 

לקראת הבחירות המקדימות במפלגה הרפובליקנית:

טראמפ עזב את הרפובליקנים, ירוץ כעצמאי?

המבוגרים בעד גינגריץ', את מי מעדיפים הצעירים?

 

זוהי מהלומה קשה לפרי, שעד לפני כמה שבועות היה המתמודד הרפובליקני המוביל לנשיאות, ודוברו הודיע כי יערער. פרי ומושל מסצ'וסטס לשעבר, מיט רומני, הם שני המועמדים היחידים עם ארגון ומשאבים כספיים מספקים כדי להתמודד באופן מעשי על הניצחון במדינה הזו.

 

פרי (מימין) וגינגריץ' (במרכז). יתמקדו במדינות אחרות (צילום: AFP) (צילום: AFP)
פרי (מימין) וגינגריץ' (במרכז). יתמקדו במדינות אחרות(צילום: AFP)

 

ההודעה משאירה במירוץ בווירג'יניה את מיט רומני ואת רון פול, שעמדו בדרישות. מלבד פרי וגינגריץ', עוד שלושה מועמדים - מישל בקמן, ריק סנטורום וג'ון הנטסמן - לא הצליחו לעמוד בדרישות ולהציג את מספר החתימות הנדרש.

 

פרי היה אחד מארבעה רפובליקנים שהגישו שלשום בקשה להתמודד בווירג'יניה. ועדת הבחירות של המפלגה הרפובליקנית במדינה בחנה אתמול את הבקשות, ובסיום הודיעה שרומני ורון פול הציגו מספיק חתימות כדי להשתתף בבחירות.

 

עם זאת, אין בכישלונו של ריק פרי להתמודד בווירג'יניה כדי להשפיע על התמודדותו במדינות האחרות. כמו ששת המועמדים הרפובליקנים האחרים, הוא מרכז את מאמציו בארבע המדינות הראשונות - אייווה, ניו המפשייר, דרום קרוליינה ופלורידה, שבעקבותיהן יישארו במרוץ לא יותר משניים-שלושה מתמודדים, חודש לפני הבחרות בווירג'יניה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יערער על ההחלטה. פרי
צילום: רויטרס
גם הוא בחוץ. גינגריץ'
צילום: AFP
מומלצים