שתף קטע נבחר

צפו: הזוכים בתחרות הארצית לצילומי ציפורים

החברה להגנת הטבע ערכה זו השנה החמישית תחרות צילומים לזכרו של הצפר וצלם הטבע עמית גפן, שנפטר ממחלה קשה בגיל 21. במקום הראשון זכה אופיר לוטן עם צילום של חבורת שרקרקים גמדיים. בקטגוריית החובבים ובתואר חביב הקהל של גולשי ynet זכה דוד אופנהיים שצילם פרפור עקוד צד דג

תחרות צילומים שנערכה זו השנה החמישית באתר החברה להגנת הטבע, הזמינה צלמי ציפורים מקצוענים, חובבים ונוער להנציח את זכרו של הצפר וצלם הטבע עמית גפן, שנפטר ממחלה קשה בגיל 21 בשנת 2007.

 

עוד בערוץ בע"ח:

 

ביום העיון השנתי לצפרות של החברה, שמציין היום (ב') 32 שנה להיווסדו באוניברסיטת תל-אביב, הוכרזו הזוכים בתחרות הצילומים. בין הצילומים הזוכים - אופיר לוטן שתיעד חבורת שרקרקים גמדיים על ענף עץ באילת וזכה במקום הראשון בקטיגוריה המקצוענית, בקטיגוריית הנוער זכה עדי קופלביץ' מירושלים שצילם שחפית כספית באילת.

 

כמו כן, הוכתר גם הצילום של פרפור עקוד צד דג של דוד אופנהיים, שנבחר למקום הראשון בקטיגוריית החובבים וזכה בתואר "חביב הקהל" של גולשי ynet לאחר אלפי הצבעות החודש. התמונה הנבחרת תזכה את הצלם בחבילת אירוח זוגית בפסטיבל הצפרות הבינלאומי שייערך באילת בתאריכים 25 למרץ עד ה-1 באפריל 2012, מתנת מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע ומשפחת גפן. 

 

אופיר לוטן

 

  

זו הזכיה השניה של לוטן בתחרות. ב-2008 זכה לוטן במקום הראשון בתחרות בזכות צילום של דוכיפת המאכילה תוך כדי מעוף את גוזליה בקן.

 

יואב פרלמן, מהחברה להגנת הטבע ציין כי לשופטים היה אתגר בבחירת התמונות הזוכות בקטיגוריה המקצוענית. "הצילום של חבורת השרקרקים הגמדיים של אופיר לוטן, נבחר בזכות האסתטיות שלו, הצבעוניות, הקומפוזיציה וההומור בסיפור של השרקרקים על ענף העץ", הוא אומר. "השרקרקים ניזונים בעיקר מדבורים אך גם מחרקים קטנים אחרים".

 

לדברי פרלמן, השנה הגיעו לתחרות צילומי פעולה רבים של ציפורים ודורסים. "צלמים רבים שהשתתפו גם בשנים הקודמות הבינו שהשופטים רוצים לראות סיפור ולא רק צילום באיכות גבוהה ואני מקווה שזה גם יימשך בשנים הבאות". .

 

דוד אופנהיים

 

 


 

עמית גפן, יליד קיבוץ גדות, נולד עם מחלה גנטית קשה אך למרות המגבלות הפיזיות, הוא התחבר לטבע כמו אוויר לנשימה. בגיל 11 התוודע עמית לעולם הצפרות. כישרון הציור והרישום שלו, שהתגלה עוד בילדותו, שימש לו כלי מצויין לתיעוד התצפיות ולציור ציפורים מהסיורים שערך מחוץ לשעות הלימודים.  

 


זוכרים את עמית (צילום: באדיבות משפחת גפן)

 

בשנותיו האחרונות בתיכון למד עמית בבית הספר לחינוך סביבתי בשדה בוקר, שם פגש את יואב פרלמן, חוקר במרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע.  בהמשך, כשנאלץ לוותר על השירות הצבאי מפאת מחלתו, התנדב לשירות לאומי במרכז הצפרות בעמק החולה. בשנת 2007, לאחר הידרדרות במצבו הבריאותי, נפטר עמית ביום הולדתו העברי, בי"ב באייר, בגיל 21.  

 

לאחר מותו החליטו אביו של עמית, אהוד גפן ויואב פרלמן לחלוק עם אוהבי הטבע בישראל את אהבתו של עמית לבעלי החיים ולטבע המקומי, והוציאו לזכרו חוברת צבעונית, המכילה כתבים, רישומים וצילומים של עמית.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אופיר לוטן
במקום הראשון - השרקרקים הגמדיים של אופיר לוטן. צילום:
אופיר לוטן
חביב הקהל ובחירת גולשי ynet - פרפור עקוד של דוד אופנהיים
מומלצים