שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  השופטת חשדה שהשוטרים היכו; העצורים שוחררו

  צעיר מנתניה הגיע חבול לבית המשפט אחרי שנעצר בחשד שתקף שוטרים. המשטרה טענה: הוא הטיח את ראשו בניידת. אחרי שלאולם המעצרים הגיעו עוד שני חשודים חבולים ש"הרביצו לעצמם", שיחררה השופטת אורית קנטור את השלושה והורתה: "לבדוק הזהות הבלתי מתקבלת על הדעת בין האירועים"

  שופטת בית משפט השלום בחיפה הורתה לשחרר צעיר שנחשד בתקיפת שוטרים, לאחר שהתעורר בה חשד כי דווקא הם היו אלה שהיכו אותו. ר', תושב נתניה בן 23, הופיע בסוף השבוע בפני השופטת אורית קנטור כשהוא חבול ופצוע בראשו, והשוטרים הסבירו זאת בכך שבעט בניידת והטיח את ראשו בשמשה. אלא שזמן קצר מאוחר יותר הגיעו לאולם המעצרים שני צעירים נוספים בחשד דומה כשגם הם חבולים ומדממים, וגם כאן טענה המשטרה כי פצעו את עצמם.

   

  ברכו החבולה של ר'. "הוא הוכה קשות" (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  ברכו החבולה של ר'. "הוא הוכה קשות"(צילום: עידו ארז)

   

  השופטת הורתה לחקור את "הזהות הבלתי מתקבלת על הדעת בין האירועים", ושחררה את השלושה מיד. מדובר בהחלטה יוצאת דופן, שכן השופטת כבר הורתה לעצור את החשוד הראשון, אך שינתה את החלטתה לאחר הדיון בתיק השני.

   

  עוד כתבות ב-ynet בנושא אלימות שוטרים:

   

  הדיון התקיים ביום שישי בשעות הצהריים. העצור הראשון היה ר', שבבקשת המעצר שלו נטען כי התנגד למעצר, תקף שוטר ופצע אותו. הצעיר הופיע בפני השופטת כשהוא חבול בפניו ובגופו, ולאחר שכבר נלקח בשעות הבוקר לבית החולים. נציג המשטרה בדיון, רנ"ג אשר מזרחי, טען כי "מדובר באירוע אלימות נגד השוטרים, ואחד מהם נזקק לטיפול רפואי". בהתייחסו לפציעות של החשוד הסביר רנ"ג מזרחי כי על פי עדויות השוטרים השתולל החשוד "ודפק את ראשו בניידת".

   

  הסנגור, עו"ד יצחק לוי מהסנגוריה הציבורית, אמר כי לא ייתכן שהחבלות נגרמו בדרך שתוארה: "הוא הוכה קשות ונראה שהשוטרים הם אלה שהיכו אותו. אדם בלי עבר פלילי, בלי סממן של אלימות, היכה מספר שוטרים ואף אחד לא הצליח להשתלט עליו? זה נשמע לא אמין".

   

  "זרקו אותי באלימות לניידת"

  אתמול (יום א') סיפר ר' ל-ynet כי בלילה שבין חמישי לשישי שב מחתונה בנתניה לשכונת נווה יוסף בחיפה. במקום התפתחה קטטה והמשטרה הוזעקה למקום. "אחד השוטרים דחף את החברה שלי", סיפר. "היא בהיריון בחודש השביעי ואני התחלתי לצעוק 'מה אתה עושה?'. השוטרים תפסו אותי וזרקו אותי באלימות לניידת. קשרו אותי בידיים וברגליים והתחילו לתת לי מכות".

   

  לדבריו, האלימות לא נפסקה שם. כאשר הובא לתחנת המשטרה בחיפה הוכה על ידי חמישה שוטרים לכל הפחות: "זו הייתה ממש התעללות. הייתי עם אזיקים בידיים וברגליים, והם נתנו לי מכות כשאני לא יכול להתנגד. כל שוטר שעבר שם הרביץ לי".

   

  בשלב הראשון של הדיון בבית המשפט העדיפה השופטת לייחס אמינות לגרסת המשטרה. היא אמנם לא נעתרה למלוא ימי המעצר שביקשה אך האריכה את מעצרו ביומיים. המפנה חל לאחר הדיון הבא: בפני השופטת הובאו שני חשודים נוספים, שאף הם – כך נטען – תקפו שוטרים, וגם על גופם ניכרו פגיעות שנומקו בכך שהתפרעו וחבטו את ראשם בניידת המשטרה.

   

  עוד כתבות בערוץ החדשות של ynet:

    

  השופטת קנטור הבחינה כי מי שערך את דוחות המעצר בשני התיקים, ואף טען כי נפגע, היה אותו שוטר. היא חידשה את הדיון במקרה של ר' והורתה לשחררו. "הגיע לעיוני תיק נוסף ביחס לעבירה של תקיפת שוטר והפרעה לשוטר",

  תיארה בפרוטוקול.

   

  "שמתי לב כי אותו שוטר אשר לכאורה נחבל באירוע בתיק הזה, הוא המתלונן על תקיפה גם בתיק שלפני. עיון בדוחות הפעולה בתיק החדש מצביע על כך שהסברי השוטרים לחבלות החשוד הראשון זהים להסברי השוטרים לחבלות החשודים בתיק החדש: השתוללת ודפיקת הראש בחלון ובמושב הניידת".

   

  אחד החשודים בתיק הנוסף שוחרר אף הוא, והשני נשלח לאשפוז בשל בעיה נפשית. בסיום הפרוטוקול הורתה השופטת כי "קצין אח"מ יערוך בדיקה בדבר הזהות הבלתי מתקבלת על הדעת בין האירועים הנ"ל, לרבות הניסוח הכמעט זהה ביחס לנסיבות חבלת החשודים בשני התיקים".

   

  ר' הורחק מחיפה וחזר לנתניה. הוא נשמע המום והתקשה לעכל את החוויה הקשה שעבר. "אני בן אדם רגיל. השתחררתי לפני שנתיים מהצבא ואני עובד בחנות בנתניה. בחיים לא הסתבכתי עם המשטרה ואין לי עבר פלילי. בסך הכול רציתי שיעזבו את החברה שלי. כל אחד היה עושה את זה. פתאום מצאתי את עצמי עובר התעללות".

   

  מהמשטרה נמסר כי "דו"חות הפעולה שכתב השוטר, בטרם העביר את החשוד לחקירה, העלו כי העצור נחבל כתוצאה מקטטה שבעקבותיה הוזעקה המשטרה למקום. מדובר בשני אירועים שונים שאינם קשורים זה בזה ובשני המקרים מולאו דו"חות פעולה ותיאור המקרה אודות נסיבות המעצר והדברים מדברים בעד עצמם".

   

  "יחד עם זאת", נאמר בתגובת המשטרה, "על פי החלטת בית המשפט, קצין אגף החקירות המחוזי מונה לחקירת הנסיבות וחומר החקירה הועבר למחלקה לחקירות שוטרים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו ארז
  פניו של ר'. "בסך הכול רציתי שיעזבו את החברה שלי"
  צילום: עידו ארז
  מומלצים