שתף קטע נבחר

לא מיועדת לכן: קופה לגברים בלבד בירושלים

באזור רחוב בר אילן בירושלים שוכן סניף של הרשת הלא חרדית "זול ובגדול" ובו המצאה: קופה שאינה מיועדת לנשים. לקוחה מהמין הלא נכון שהגיעה לחנות: "ילדה שעמדה בקופת הגברים נאלצה לעבור קופה, כך שהיה ברור לי איפה אני צריכה לעמוד". הרשת: "הציבור ביקש ונענינו. זו קופה אחת משש"

בסניף רשת זול ובגדול בקרבת רחוב בר אילן בירושלים הונהג מנהג שאבותינו לא חשבו עליו: קוּפה לגברים בלבד. שאר הקופות: לכל דיכפין. לקוחה שאינה חרדית ועובדת באזור, גילתה לאחרונה את הנוהג הזה.

 

 

"אני עובדת באזור רחוב פועלי יוסף בירושלים, אזור חרדי ברובו", סיפרה ל-ynet. "נכנסתי בערב לסופר זול ובגדול והבחנתי בשלט: 'קופה לגברים בלבד'. לא אמרתי כלום, כי ילדה שעמדה בטעות בקופה ההיא, נתבקשה לעבור לקופה לנשים אז ברור היה לי איפה אני אמורה לעמוד".

 

הסניף בבר אילן הוא סניף חרדי, אך רשת זול ובגדול מפעילה סניפים שאינם חרדיים באופיים בין היתר באשקלון, לוד ומעלה אדומים; וכן סניפים נוספים בירושלים שם לא מונהגת ההפרדה. עובדת בסניף אחר בעיר בעיר אמרה ל-ynet: "אצלנו זה לא קיים, מדובר רק בסניף במאה שערים כרגע". 

 

שומרים על גדרי הקדושה

חרדי תושב ירושלים אמר ל-ynet: "זה נהוג בכמה מרכולים בשכונת מאה שערים. לא ידעתי שזה הגיע גם לסניף בבר אילן. מדובר בקיצונים שדורשים זאת מהמרכולים. יש אצלנו בדיחה שבקרוב אסור יהיה להעביר עגבניות ומלפפונים בקופה אחת".

 

ואכן הקופה הגברית למהדרין אינה המצאה מקורית של זול ובגדול. בשלט נאמר "קופה לגברים בלבד", ו"הציבור מתבקש לשמור על תקנה זו". עוד נכתב שם שהשלט הוא מטעם "הארגון הארצי לשמירת גדרי הקדושה בארץ הקודש, האגודה למען טוהר המחנה". שלטים דומים כבר נצפו השנה בירושלים.

 

בספטמבר פורסם כי בסופרמרקט אחר הממוקם בשכונה החרדית רמת שלמה, הוחלט להפריד בין גברים לנשים בערב: בין 20:00 ל-21:00 עובדים בסופר קונים ומוכרים גברים בלבד. בשישי ובערבי חג ישנן בו קופות נפרדות. מנהל מרכול במאה שערים שגם בו מונהגת קופה שאינה מיועדת לנשים, הסביר כי הדבר נעשה בלחץ התושבים. נראה שמכאן ועד להפרדה מוחלטת - המדרון חלקלק.

 

"איש באמונתו יחיה"

מזול ובגדול נמסר בתגובה: "רשת זול ובגדול פרוסה בשכונות החרדיות בירושלים וככל שעולה בקשה מהציבור ליצירת קופה אחת עבור גברים, הבקשה נשקלת ולרוב נענית בחיוב.

 

"בסניף המדובר ישנה קופה אחת מתוך 6 קופות שמיועדת לגברים חרדים שמעוניינים לבצע חשבון אצל קופאי

בשאר הקופות עובדים גם קופאיות וגם קופאים עבור שאר הציבור.

 

"ברשת זול ובגדול מועסקות מאות קופאיות ועשרות קופאים. זול ובגדול פועלת לפי הכלל איש באמונתו יחיה".


פורסם לראשונה 26/12/2011 17:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
הקופה הסופר גברית של סופר זול ובגדול
מומלצים