שתף קטע נבחר

פסק ההלכה של השנה: בננה מינית, סמבוסק כופר

העולם המוסלמי לא לוקח אמנם חלק בחגיגות חג המולד, אבל כשהשנה תתחלף בעוד חמישה ימים, תהיו בטוחים שגם בו יהיו מי שיחגגו ויציינו זאת. בדיוק בשל כך, מצאה לעצמה גם רשת הטלוויזיה הערבית "אל-ערבייה" זמן לסכם את השנה מזווית קצת אחרת - פסקי ההלכה הביזאריים ביותר שסיפקו מטיפים מוסלמים ב-2011.

 

סוגרים שנה ב-ynet:

 

פסק הלכה שנכלל ברשימה הוא זה שפרסם מטיף אירופי, שאסר על נשים ונערות לגעת בחלק מסוגי הירקות והפירות, כמו בננה ומלפפון. הוא הזהיר כי הדבר עלול להעלות בהן מחשבות מיניות ולגרום להן להתפתות למעשים אסורים.

 

סמבוסק משולש. האויב מתחיל בתוכו (צילום: יעל גרטי) (צילום: יעל גרטי)
סמבוסק משולש. האויב מתחיל בתוכו(צילום: יעל גרטי)

 

במרוקו עורר ראש האגודה המרוקנית למחקרים, השייח עבד אל-בארי אל-זמזמי, ויכוח נרחב כשפרסם פסק הלכה המאפשר לבעל להתרועע עם אשתו שמתה זה עתה. פסק ההלכה הזה שלו בא אחרי שכבר הוציא שורה של פסקי הלכה הקשורים לעניינים מיניים.

 

בסומליה הוציאה תנועת הג'יהאד "בני הנוער לוחמי הג'יהאד" במהלך חודש הרמדאן פסק הלכה, שבו אסרה על אכילת סמבוסק. אנשי התנועה הסבירו כי המאכל מורכב מ"צלעות נוצריות", הדומות לשילוש הקדוש הנוצרי.

 

ראש ועדת "הדעווה האיסלאמית" במוסד ההלכתי הסוני העליון "אל-אזהר" היושב במצרים, שייח עמרו סטוחי, פרסם פסק הלכה במהלך ראיון עם העיתון המצרי "רוז אליוסף" בתחילת נובמבר, שלפיו אסור לאף מצרי לחתן את בתו עם חברי המפלגה הלאומית שבראשה עמד נשיא מצרים המודח, חוסני מובארק. הוא כינה אותם "המשחיתים".

 

המטיף המצרי מוחמד אלזורבי פרסם ביוני שעבר פסק הלכה הזוי במיוחד, כשהתיר לאכול "בשר שבתוכו שדים, אם אלה שיאכלו אותו יצליחו בכך". מוקדם יותר הוא קבע כי בתוך הגמלים יש שטנים ושדים, אך בכל זאת מותר לאכול אותם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מריאן הול
בננה. פצצת אנרגיה צהובה - ולא רק?
צילום: מריאן הול
מומלצים