שתף קטע נבחר

העוזר לשעבר: רון פול מתנגד לקיומה של ישראל

"ישראל היא יותר מקור לצרות מאשר לתועלת, במיוחד למשלם המסים האמריקני. רון פול מצדד בפלסטינים ותומך בקריאתם לביטול המדינה היהודית והחזרת כל שטחיה לערבים", כתב עוזרו לשעבר של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב בבלוג שלו

רון פול, מהמועמדים הרפובליקנים הבולטים במרוץ לנשיאות ארצות הברית, מתנגד לקיומה של מדינת ישראל: כך טען היום (יום ב') אריק דונדירו, מי שהיה אחד מעוזריו של חבר הקונגרס מטקסס במשך 12 שנה.

 

הרגעים המביכים של הרפובליקנים - הכותרות ב-ynet:

יודע חשבון? פרי קרא לקצץ את כל התקציב - ועוד

חפשו במפה: פרי המציא מדינה חדשה - סולינדרה

גם קיין התרסק מול המצלמות: "מה השאלה?"

הרמן קיין שוב התבלבל: "טליבאן בממשלת לוב"

 

דונדירו כתב בבלוג שלו, באתר החדשות הימני Wrightwing News, שבמשך כל שנותיו לצד רון פול הוא לא זיהה אצלו נטיות לגזענות או לאנטישמיות, אבל הוא בהחלט יכול לומר שהוא היה אנטי ישראלי.

לדבריו, פול ראה בישראל מקור לצרות ולהוצאות למשלם המסים האמריקני.

 

דונדירו היה עוזרו של רון פול בשנים 1987-2003. את דבריו הוא ביסס על שיחות אינטימיות רבות שקיים עם הבוס שלו, שלא היו מיועדות לפרסום. היום הוא כתב כי פול הוא "קרוב לוודאי אנטי ישראלי באופן כללי. מבחינתו היה עדיף שישראל בכלל לא הייתה קמה. הוא ביטא זאת בשיחה אתי כמה פעמים".

 

הקואליציה הרפובליקנית יהודית: "לא מופתעים". רון פול (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הקואליציה הרפובליקנית יהודית: "לא מופתעים". רון פול(צילום: AFP)

 

הוא הוסיף כי לדעתו של פול, ישראל היא "יותר מקור לצרות מאשר לתועלת, במיוחד למשלם המסים האמריקני. הוא מצדד בפלסטינים ותומך בקריאתם לביטול המדינה היהודית והחזרת כל שטחיה לערבים".

 

בעקבות דבריו של דונדירו, אמר הערב מנכ"ל הקואליציה הרפובליקנית יהודית, מט ברוקס, ש"איש הצוות הבכיר של רון פול מאשר את מה שאנחנו יודעים. פול התנגד למדינת היהודים ישראל".

 

באמצע החודש שעבר קיימה הקואליציה הרפובליקנית יהודית אירוע בוושינגטון שאליו הוזמנו כל המועמדים הרפובליקנים לנשיאות - למעט רון פול.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים