שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שישה מאסרי עולם לרוצח משפחת אושרנקו
  שנתיים לאחר שרצח את ששת בני המשפחה בדירתם בראשון לציון, נגזר דינו של דמיאן קרליק. השופט: "הנאשם איבד כל צלם אנוש. באכזריות רבה קטל שש נפשות, שלושה דורות ולא נרתע מול סבתא זועקת לעזרה ותינוק זועק ובוכה"

  סופה של אחת מפרשיות הרצח המזוויעות בתולדות ישראל. שישה מאסרי עולם מצטברים נגזרו הבוקר (יום ג') על דמיאן קרליק, שרצח את ששת בני משפחת אושרנקו בדירתם בראשון לציון לפני כשנתיים. על פי גזר הדין, שניתן על ידי השופט אברהם טל בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה, "הנאשם איבד כל צלם אנוש. באכזריות רבה קטל שש נפשות, שלושה דורות ולא נרתע מול סבתא זועקת לעזרה ותינוק זועק ובוכה". ynet העביר שידור חי מבית המשפט.

   

  תגובות הצדדים לגזר הדין של קרליק

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עוד בערוץ החדשות :

   

  בנוסף, הוטלו על קרליק גם עשר שנות מאסר במצטבר בגין עבירות נוספות שביצע, וכן פיצוי בסך 258 אלף שקלים ליאנה אושרנקו, בת המשפחה שנותרה בחיים, 75 אלף שקלים כל אחד לגלינה ואילה אפשטיין, הוריה של טטיאנה אושרנקו ו-50 אלף שקלים ליעקב אפשטיין, אחיה של טטיאנה.

   

  דמיאן קרליק, היום בבית המשפט. "ידע מה תהיה התוצאה" (צילום: דרור עינב) (צילום: דרור עינב)
  דמיאן קרליק, היום בבית המשפט. "ידע מה תהיה התוצאה"(צילום: דרור עינב)
   

  השופט טל תיאר את השתלשלות האירועים והוסיף בגזר הדין כי "הנאשם פעל בתכנון ובקור רוח. מדובר בשורה של מעשים שתוכננו בקפידה. הנאשם קיפד את חייהם של שלושה דורות", ציין טל, תוך שהוא מדגיש כי קרליק "לא הסתפק בנטילת חייהם, אלא הצית את הדירה על מנת למנוע את זיהוי נוכחותו שם".

   

  לדברי טל, "הנאשם איבד כל צלם אנוש. באכזריות רבה קטל שש נפשות, שלושה דורות ולא נרתע מול סבתא זועקת לעזרה ותינוק זועק ובוכה. לא מצאנו כל נקודת זכות למעט עברו הנקי. לא ניתן לזקוף לזכותו אף את הודאתו במשטרה, מפני שחזר בו והטיל את האשמה על אדם אחר. גם אם הנאשם יוחזק בהפרדה אין בכך כדי למנוע שישה מאסרי עולם במצטבר".

   

  בית משפחת אושרנקו בראשון לציון, השבוע (צילום: בועז פיילר) (צילום: בועז פיילר)
  בית משפחת אושרנקו בראשון לציון, השבוע(צילום: בועז פיילר)
   

  סנגורו של אושרנקו, עו"ד אורי קינן, אמר ל-ynet לאחר גזר הדין כי "ההחלטה אם להגיש ערעור תתקבל בחודש הקרוב. הלקוח שלי סבור שהכרעת הדין אינה נכונה, ואני לא אבקר בשלב זה את ההכרעה. שוחחתי איתו, הוא ידע מה תהיה התוצאה, הוא ידע לאן פני גזר הדין מועדות וזה הכול".

   

  לעומתו, אמר התובע, עו"ד עודד קלר כי "מדובר בתיק קשה. בגזר הדין שניתן אין נחמה של ממש למשפחות הקורבנות, למרות שהמשמעות המעשית שלו היא שהנאשם יהיה עד יומו האחרון מאחורי סורג ובריח".

   

  בעוד הפרקליטות ביקשה להטיל עליו שישה מאסרי עולם, קרליק עצמו התעקש וטען כי הוא חף מפשע. "אני רוצה להביע את תנחומיי למשפחת אושרנקו, הבנתי שאני נאשם בעבירה הנוראית הזו אבל לא הרגתי אף אחד, הייתי בדירה אבל לא הרגתי. אני מבין שמערכת ההגנה והחוק היא לא מושלמת", אמר בשלב הטיעונים לעונשו.

   

  בליל 16 באוקטובר 2009, דקר קרליק את בני המשפחה - בני הזוג דמיטרי וטטיאנה, ילדיהם רויטל (רושל) בת השלוש ונתנאל בן ארבעה חודשים, והוריו של דמיטרי, אדוארד ולודמילה. לדירה הוא נכנס בקלות באמצעות מפתח משוכפל שהיה ברשות אשתו נטליה, שהועסקה במסעדת "פרמייר" של משפחת אושרנקו. במהלך הלילה כולו לא הבחין איש בנעשה או בקרליק, ורק למחרת בבוקר התגלתה הזוועה.

   

  בני משפחת אושרנקו (צילום רפרודוקציה: אבי מועלם) (צילום רפרודוקציה: אבי מועלם)
  בני משפחת אושרנקו(צילום רפרודוקציה: אבי מועלם)
   

  המניע לרצח היה פיטוריו של קרליק ממסעדת "פרמייר" לפני כמה שנים, לאחר שנתפס על-ידי הסב אדוארד גונב

  ארגזי וודקה. קרליק לא הורשע לבדו. גם אשתו נטליה הואשמה על חלקה ברצח - הריגה, השמדת ראיות, קשירת קשר ושוד. היא הודתה והורשעה במסגרת הסדר טיעון. בית המשפט גזר עליה 13 שנות מאסר.

   

  מחקירת המשטרה עלה כי אחרי הרצח נמלטו בני הזוג קרליק לדרום הארץ, אך שבוע לאחר מכן נעצר קרליק על ידי בלשי היחידה המרכזית של מחוז מרכז בראשותו של תת-ניצב אבי נוימן, לפני שניסה לברוח לרוסיה עם כרטיס טיסה שכבר רכש.

   

  במהלך חקירתו ומשפטו התעקש קרליק כי הוא חף מפשע. במהלך עדות מבולבלת בבית המשפט הוא טען כי הוא עצמו פציפיסט, ושאת הרצח ביצע אדם מסתורי בשם ולאד, שכפת אותו בדירת המשפחה בזמן הרצח.

   

  בחקירתה במשטרה סיפרה אשתו נטליה שבבוקר שלאחר הרצח אמר לה בעלה "הם אינם, הרגתי את כולם". במהלך עדותו ניסה קרליק לטעון: "ייתכן שאמרתי את זה כשהזיתי. אחרי מה שעבר עליי בלילה, אני עמדתי לצד המוות, רצו

  לרצוח אותי, היו לי הזיות".

   

  בשולי הפרשה הורשעה במסגרת עסקת טיעון גם מריה אילניך, אחותה של נטליה קרליק, שהואשמה בסיוע לרצח. היא הורשעה באי מניעת פשע, התפרצות ושיבוש הליכי משפט, ונגזרו עליה תשעה חודשי מאסר על תנאי ו-17 ימים בפועל. בית המשפט גזר ביצוע עבודות התנדבות למען הקהילה על קרובת משפחה נוספת, קטינה, שהורשעה כי ידעה על הפריצה לבית משפחת אושרנקו אך לא על הרצח.

   

  Read this article in English

   

   

  את השידור החי הגיש רועי מנדל, צילם עוז מרון והפיקה רוני גל
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דמיאן קרליק, היום. "פעל בקור רוח"
  צילום: דרור עינב
  נטליה קרליק. 13 שנות מאסר
  צילום: דנה קופל
  זירת הרצח בראשון לציון
  צילום: שאול גולן
  צילום: אלי סניור
  אבי נוימן. מעצר בדרום
  צילום: אלי סניור
  צילום: עופר עמרם
  עו"ד אורי קינן. "ידע מה תהיה התוצאה"
  צילום: עופר עמרם
  עו"ד עודד קלר. "אין נחמה של ממש"
  צילום: עופר עמרם
  השופט אברהם טל. "איבוד צלם אנוש"
  צילום: דרור עינב
  מומלצים