שתף קטע נבחר

ח"כ אייכלר בכנסת: לא מפחד מנתניהו הבוגדני

דיון סוער במליאת הכנסת על חוק רשות השידור. ח"כ רחל אדטו אמרה שבקרוב נתניהו ירצה לסגור את "יתד נאמן" בגלל הביקורת. ח"כ ישראל אייכלר לא נשאר חייב: "הבוגדנות שלו ביחסו לחרדים גרועה מזו של האופוזיציה"

הדרת הנשים פוערת סדק עמוק בין ראש הממשלה לבין שותפיו החרדים: דיון במליאת הכנסת על הרפורמה בחוק רשות השידור עלה לטונים חריפים, כאשר במוקד ביקורת קשה נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו. ח"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה אמר: ״אני לא מפחד ממנו, הבוגדנות שלו ביחסו לחרדים גרועה יותר מזו של האופוזיציה". בתום הדיון, אישרה הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את הסמכת ראש הממשלה להפחית את מחויבות רשות השידור להשקיע ביצירה במקומית בשנת 2011.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

אייכלר דיבר בתגובה לח"כ רחל אדטו (קדימה) שהזהירה כי נתניהו עלול לסגור את "יתד נאמן" בעקבות ביקורת שהובעה בו באשר ל"בגידתו של נתניהו בקואליציה", כפי שהוא פועל נגד אמצעי תקשורת אחרים שיצאו נגדו, כדוגמת ערוץ 10. חברי הכנסת האחרים דיברו בפיליבסטר של האופוזיציה לקראת אישור חוק רשות השידור בקריאה שנייה ושלישית. ח"כ נחמן שי תקף את סתימת הפיות של הממשלה וזכה לקריאות של ח"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה. "התקשורת היא אויב", אמר אייכלר. "היא מחוללת אש נגד הישראלים והיא תגרום לשפיכות דמים. תהיה פה מלחמה בגלל התקשורת".

 

ארכיון. אייכלר בכנסת. "התקשורת היא אויב" (צילום: חיים צח) (צילום: חיים צח)
ארכיון. אייכלר בכנסת. "התקשורת היא אויב"(צילום: חיים צח)
 

פרט לתקשורת האשים ח"כ אייכלר גם את הממשלה והעומד בראשה כי הם מלבים את העליהום על החרדים. "רק במקומות כמו רוסיה הצארית היו מלבים את ההמונים", הוא אמר וטען שאפילו בארצות-הברית הנשיא לא היה מעז לעשות דבר כזה. "אני רוצה לראות את אובמה מגנה תופעות אלימות בחברה השחורה בארה"ב. הוא ייסקל באותו היום בתקשורת.

 

ח"כ אייכלר התייחס לאפליית הנשים בקווי האוטובוס של החרדים, וטען כי "כל פרשת קווי המהדרין התחילו בגלל הצפיפות באוטובוסים". לדבריו, "לפני שגברים ונשים נדחסו בהמוניהם לא הייתה בעיה. היום אנשים חשים שלא בנוח בשל הצפיפות הזו".

 

"התחנה של משפחת נתניהו"

תיקון חוק רשות השידור, הקורא לביצוע רפורמה, קובע, בין היתר, כי הרשות לא תחויב למכור נכסי נדל"ן לפני יישום

הרפורמה בתפעולה, וראש הממשלה יוכל להפחית את מחויבותה להשקיע בהפקות מקומיות בשנה החולפת כדי לסייע לרשות להקטין את גרעונה עד סוף 2011.

 

ח"כ יואל חסון מקדימה אמר כי "עולם התקשורת במדינת ישראל עובר היום פיגוע. פיגוע ענק, שהולך ומתעצם בשבועות האחרונים והיום הפיצוץ. עובדי רשות השידור הם הקורבן. חיים בתוך מסגרת אפלה, מלחיצה, מפחידה, שכופה עליהם מסרים. העיתונאים אינם יכולים לפעול על פי שיקול דעת עיתונאי. יש שלטון של אופל, שמודיע ישירות בקו אלומיניום ישיר, ללא הפרעות, מסרים מכאן ועד רוממה, הקו הזה עובר הרבה יותר טוב מאיכות השידור של ערוץ 1".

 

חסון קרא לחברי הכנסת "לא להתעורר מאוחר מדי. זו תחנת הרדיו של שרה ובנימין נתניהו. פעם הם יאהבו אתכם ופעם הם פחות יאהבו אתכם. תזכרו ואל תבואו אחר כך בטענות. בתחנה של משפחת נתניהו עושים מה שטוב למשפחת נתניהו. גם ברדיו וגם בטלוויזיה. תזכרו את מה שאמרתי.

היום הקמתם תחנת רדיו ותחנת טלוויזיה למשפחת נתניהו".

 

ח"כ יוחנן פלסנר (קדימה), דיבר בפרפראזה על דברי החנופה לנתניהו בקריינות של דן כנר בטקס יום השנה לאסון הכרמל: "ראש הממשלה היה הראשון שזיהה את הפוטנציאל להרוס את הערוץ הראשון, שגילה מנהיגות ופגע באופן אנוש בעצמאות השידור הציבורי וגילה הרבה חזון ואומץ לוותר על 300 מיליון שקל לערוץ 1 ומאידך, ערוץ 10 שביקש רק דחייה לשנה שנתיים לא נענה. אני חושב שזו מנהיגות שאפשר להתברך בה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתייצב נגד נתניהו. ח"כ אייכלר
צילום: אלכס קולומויסקי
ערוץ לשרה ולבנימין נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים