שתף קטע נבחר

"יתד נאמן" נגד נתניהו: בוגד בשותפיו לקואליציה

ההנהגה הליטאית יוצאת במתקפה על מי "שעברו בעצמם מסע דה-לגיטימציה בעבר, אך כעת משתפים פעולה עם מי שרוצה לחסל אותם פוליטית באמצעות מסע שיסוי נגד החרדים". לדבריהם, בעזרת טיפוח "שינוי חדשה" יפגעו ויחלישו את קדימה

תגובה חרדית: העיתון "יתד נאמן", בטאונה הרשמי של "יהדות התורה", הנחשב גם לשופר ההנהגה הרבנית הליטאית, תוקף הבוקר (יום ג') בחריפות את ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "מתברר שוב כי נתניהו ויועציו לוקים בתרבות שלטון בוגדנית שנכונה לפגוע ללא ניד עפעף בשותפים קואליציוניים נאמנים", נכתב במאמר המערכת.

 

"במסגרת ניסיונותיהם הנואשים להתחנחן בפני קומץ עיתונאים ופוליטיקאים שמנסים להכתיב את סדר היום הציבורי, מוכנים ראש הממשלה וחבר מרעיו להפוך את הציבור החרדי לשק החבטות התורן עליו ניתן להוציא את עודפי התסכול המצטברים", נטען.  

 

המאבק בהפרדה - דיווחים נוספים ב-ynet:

הדרה כלל ארצית: תפו"א על נערה, מהדרין בערד

בכירי החרדים בבית שמש: נשים מדירות את עצמן

לבנת: לא מפריעה לי הפרדה אצל החרדים

 

במערכת העיתון מאשימים את הפוליטיקאים, על שהצטרפו ל"מסע הציד" של התקשורת נגד החרדים, וזאת כדי לצבור פופולריות. חיים כהן, ממקורבי הרב יוסף שלום אלישיב, מנהיג הפלג הליטאי ביהדות התורה, מייחס לנתניהו מניע פוליטי ולא רק תקשורתי, שעניינו חיזוקה וטיפוחה של "שינוי חדשה" במטרה לפגוע ולהחליש את קדימה.  

אינטרסים פוליטיים במאבק בהדרת נשים (צילום: ככר השבת) (צילום: ככר השבת)
אינטרסים פוליטיים במאבק בהדרת נשים(צילום: ככר השבת)
 

ביתד נאמן טענו: "פניהם של הפוליטיקאים משדרות ארשת זעזוע מעושה מפני 'הכפייה הדתית' ו'הדרת נשים'. כך החל גל ההסתה לצבור תאוצה והגיע לממדים השמורים לעיתונות מגויסת במדינות מסוימות". 

 

עוד הסבירו במאמר: "תלונותינו אינן מופנות כלפי פוליטיקאים מליגה ח' וט' היושבים בירכתי הספסלים האחוריים של מפלגות האופוזיציה. תלונותינו ואזהרותינו מופנות כלפי אישים מרכזיים במערכת השלטונית הנוכחית: אתם, שחוויתם לא פעם השמצות זולות, שעברתם מסע דה-לגיטימציה ארוך ומתמשך והואשמתם בהאשמות חמורות עד כדי הסתה לרצח ושותפות במעשי בריונות של חמומי מוח - כיצד לא תבושו לשתף פעולה עם אותם גורמים שמבקשים להפילכם ולהעבירכם מהגה השלטון באמצעות מסע השיסוי החמור שמנהלים הם נגד הציבור החרדי"? כך מנסים להזהיר את ראש הממשלה, כי התקשורת מנסה להפיל גם אותו באמצעות מתקפה על החרדים.  

  

אמש הזהיר ח"כ משה גפני (יהדות התורה), כי חוסר הגיבוי של ראש הממשלה כלפי החרדים נוכח המתקפה הציבורית-תקשורתית בעניין "הדרת הנשים", עלול לעלות לו באובדן התמיכה המסורתית של המפלגות החרדיות בימין בבחירות הבאות. לדברי גפני, הצטרפות חברי הממשלה וראשה ל"מסע ההסתה" נגד החרדים היא "נורה אדומה" שמחייבת אותו להביא את המשך הברית עם הימין להכרעת הרבנים.

 

גפני הדגיש: "אני מרגיש מאוד רע עם העניין הזה. הרי כולם יודעים שזה לא אנחנו שיורקים על ילדות בנות 7, כמו שזה לא אנחנו שהולכים להתחבק עם אחמדיניג'אד - גם אם אנחנו נראים כמותם. אנחנו הולכים תמיד עם הימין, כי שם נמצא הציבור המסורתי, ובסוף כשמסיתים נגדנו - הליכוד מצטרף למקהלה. מי אם לא הם צריכים לדעת יותר טוב מכולם שמעלילים עלינו שקרים"?

 

התחושה ביהדות התורה היא כי הציבור החרדי הפך לשק החבטות של השמאל והתקשורת כלפי ראש הממשלה נתניהו. בימים שבהם המצב הכלכלי טוב והמצב הביטחוני רגוע - זו דרכם לתקוף את הממשלה. לטענת גורמים במפלגה, במקום להגן על החרדים - וכך גם על עצמם - חברי הממשלה מצטרפים למתקפה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. תרבות בוגדנית
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
גפני. תמיד עם הימין
צילום: גיל יוחנן
יתד נאמן
בית שמש. מסע שיסוי
צילום: AFP
מומלצים