שתף קטע נבחר

נופי הצפון יינצלו? הח"כים בעד נמל תעופה בנגב

תושבי עמק יזרעאל וארגוני סביבה שמתנגדים להקמת נמל תעופה במגידו זוכים לתמיכה נוספת: ועדת הכלכלה אימצה את הצעת שר התחבורה והודיעה כי היא בעד הקמת באזור נבטים. משרד הביטחון הצהיר במפתיע: עדיף לבנות על אי מלאכותי בים

מאבקם של תושבי עמק יזרעאל וארגוני סביבה, נגד הקמת נמל התעופה השני בגודלו בארץ באזור מגידו, זוכה היום (ג') לרוח גבית נוספת: ועדת הכלכלה אימצה את הצעתו של שר התחבורה ישראל כץ והודיעה כי היא בעד הקמת הנמל באזור נבטים שבנגב. הממשלה אמורה לקבל בקרוב החלטה סופית בנושא.

 

המאבק על נמל התעופה - עוד כתבות:

 

הדיון התאפיין בתמיכה של חברי כנסת מימין ומשמאל בהקמת שדה התעופה המשלים לנתב"ג בדרום. ח"כ אבישי ברוורמן (העבודה) קרא לשר הביטחון אהוד ברק, לקבל החלטה ברורה בנושא. "על ראש הממשלה ללמוד מבן גוריון מהו חזון פיתוח הנגב", אמר. גם ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) אמר כי נבטים הוא המיקום המועדף להקמת נמ התעופה. "יש לקבל החלטה להקים את השדה המשלים בנבטים ויש לעשות זאת בהקדם", אמר. 

  

נציג משרד הביטחון הפתיע בדיון ואמר שיש להקים את שדה התעופה על אי מלאכותי לחופי ישראל, ועד שזה יוקם  - להגדיל את הקיבולת של נתב"ג. הוא הוסיף כי משרד הביטחון מתנגד להקמת שדה תעופה בנבטים בשל פגיעה באינטרסים הביטחוניים של ישראל, אך הוא סירב להרחיב.

 

ממתינים לאישור הממשלה

התוכנית להקמת שדה תעופה במגידו עוררה את התנגדותם של תושבי האזור וארגונים ירוקים, שלצידם התייצבו גם משרדי התשתיות והחקלאות. הם הביעו חשש כי הקמת שדה התעופה בצפון תפגע בשטחים פתוחים, בנוף ובערכי מורשת, ובעיקר במרקם החיים הכפרי ובאיכות החיים באזור, וקראו להקים את השדה בדרום הארץ.

 

אתמול הם זכו לתמיכת שר התחבורה, שהגיש הצעת החלטה לממשלה, לפיה הנמל יוקם בנבטים, בעקבות המלצת צוות היגוי בינמשרדי בנושא. כץ ציין כי הקמת נמל התעופה בנבטים תביא לתנופה פיתוח גדולה בנגב, תגדיל את היצע העבודה ותמשוך לאזור אוכלוסייה איכותית שתביא לפריחה כלכלית וחברתית. המלצתו עדיין טעונה את אישור הממשלה, .

 

המכשול העיקרי שעמד בעבר בפני הקמת נמל תעופה בדרום היה התנגדות משרד הביטחון, שחשש כי הקמת הנמל בסמוך לבסיס צבאי, עלולה לעורר בעיות במצבי חירום. מנגד, ראשי רשויות בדרום דווקא האיצו בממשלה לקדם את העבודות. 

 

"כמיליון וחצי תושבי הנגב והדרום ובראשם עשרות ראשי רשויות ומועצות קוראים לממשלה להורות על הקמת שדה תעופה בינלאומי בנבטים בנגב ולא כפי שרוצה שר הביטחון באיזור מגידו בעמק יזרעאל", אמר שמוליק ריפמן, יו"ר מרכז המועצות האזוריות.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שדה חמניות באזור מגידו
באדיבות מועצה אזורית מגידו
מומלצים