שתף קטע נבחר

משה אבוטבול ב-08': מרכז מסחרי לחרדים בלבד

לפני מספר שנים התראיין ראש העיר בית שמש, משה אבוטבול, לקראת פתיחת מרכז מסחרי בעיר והציג דעות שונות לגמרי מהתדמית שהוא מנסה לשוות לעצמו בעקבות הסערה שפרצה בעירו. "כל אחד צריך להיות עם הציבור שלו". צפו

בעוד שראש העיר בית שמש משה אבוטבול מתפאר בסובלנות העיר כלפי כל האוכלוסיות וטוען כי רק קומץ חרדים סיקריקים פועלים באלימות נגד נשים, סרטון שצולם לפני כארבע שנים בעת שהיה חבר אופוזיציה מציג תמונה שונה.

 

הדרת נשים - כותרות אחרונות:

אלפים הפגינו: "בית שמש לא תהיה טהרן"

אותי רגמו, על אמא ירקו. כל מפגין והסיפור שלו

ראש העיר בית שמש: "יד קשה נגד המתפרעים"

 

בראיון למהדורת חדשות מקומית בנוגע להקמת מרכז מסחרי בעיר, הבהיר אבוטבול כי הוא לא יהיה פתוח לחילונים מבחינתו. "ברגע שבתוך מבנה כזה מגיעים גם כן ציבורים אחרים אז הדבר יכול לגרום לפרובוקציות לא קטנות", הוא הסביר אז בראיון.

 

 

כשנשאל אם חילוני בלי כובע שחור יוכל להיכנס השיב אבוטבול בשלילה, וטען כי על המבנה המסחרי לשמש את הציבור החרדי בלבד. לדבריו, "בת שמגיעה בצורה פרובוקטיבית לאותו סניף יכולה לגרום למהומה לא קטנה".

 

דוברו, שמרואיין בסרטון גם הוא, הוסיף: "זה בדרך כלל עלול לגרום לחיכוכים, עם נשים שלא לבושות בצניעות בפרט בימי הקיץ וזה דבר שעדיף למנוע אותו מראש לפני שמתחילים החיכוכים".

 

בסיום הסרטון, שצולם עבור חדשות HOT, שולח ראש העיר בית שמש אזהרה לחילונים: "כדאי ששמה יבינו את זה שאנחנו לא רוצים להגיע אליהם גם לשמה, כל אחד צריך להיות עם הציבור שלו".

 

המרכז המסחרי "רסידו" עמד במרכזה של מחלוקת בבית שמש, מכיוון שהחרדים דרשו שהוא יהיה רק עבורם. המבנה, שעומד כיום כ"פיל לבן", נמצא רק כמה מאות מטרים מבית הספר אורות בנות, שנחשב לאחד ממוקדי החיכוך בין חרדים לחילונים בעיר המעורבת.

 

מעיריית בית שמש נמסר בתגובה: "הכתבה צולמה לפני כשבע שנים, בעת שאבוטבול כיהן כנציג ש"ס בלבד ולא כראש עיר, ודוברו שימש אז כאדם פרטי. ממילא תפקידו של אבוטבול בזמנו היה לדאוג לצרכי התושבים החרדים שבחרו בו. גם אז כהיום טוען אבוטבול כי על מנת שהמגוון הרחב של האוכלוסיות השונות והמנוגדות בבית שמש יוכלו לחיות זו לצד זו בשלום ובשלווה, יש להימנע מראש מיצירת מוקדי חיכוך. כמובן שכיום, בתור ראש עיר של כולם, ישנם שיקולים נוספים ורחבים יותר המנחים את ראש העיר במשימתו לדאוג לצרכי כלל האוכלוסיות בעיר, וגם לאלו שלא בחרו בו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אז והיום, אותה דעה? אבוטבול
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים