שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  שיפור נוסף במצב רוכשי הדירות בנובמבר

  מדד משכן עלה בחודש שעבר ב-1.6% , עלייה המשקפת שיפור במצב רוכשי הדירות על רקע הירידות במחירי הדיור, בריבית המשכנתא ובשיעור האבטלה

  מדד משכן למצב רוכשי הדירות, העוקב אחר מצבם השוטף של רוכשי הדירות בישראל, רשם בחודש נובמבר עלייה של 1.6% לרמה של 128 נקודות. מדובר בחודש שלישי ברציפות בו נרשמת עליה במדד המשקפת שיפור במצב רוכשי הדירות וזאת על רקע ירידה במחירי הדירות, ירידה בריבית המשכנתאות וירידה בשיעור האבטלה.

   

   

  מדד מחירי הדירות האחרון שפורסם על ידי הלמ"ס (סקר מחירי דירות בבעלות דיירים) ירד ב-0.9%. ב-12 החודשים האחרונים עלו מחירי הדירות בישראל, על פי הסקר, בשיעור נומינלי של 7.4% ובשיעור ריאלי של 4.7%. מאז נקודת השפל במחצית שנת 2007 עלו מחירי הדירות בישראל בשיעור נומינלי של 64.2% ובשיעור ריאלי של 40.8%.

   

  אתמול פורסם כי שיעור הבלתי מועסקים במשק הסתכם בחודש אוקטובר, לפי נתוני המגמה של הלמ"ס, בכ-5% מכוח העבודה האזרחי. מדובר בירידה של 0.1% לעומת 5.1% בספטמבר. שיעור האבטלה מהווה פרמטר חשוב בבחינת מצב רוכשי הדירות, עם זאת, לדברי כלכלני בנק הפועלים, נתון זה הוא זמני ויתכנו בו שינויים. הכלכלנים מוסיפים כי "היקף העסקאות בדירות חדשות היה במגמת ירידה עד חודש אוקטובר, ומלאי הדירות הלא מכורות במגמת עלייה. תנאי רקע אלו תומכים בהמשך שיפור במצב רוכשי הדירות בחודשים הקרובים".
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חודש שלישי ברציפות
  צילום: אבי מועלם
  מומלצים