שתף קטע נבחר

קרע בעבודה: כבל יתמודד על ראשות ההסתדרות

יו"ר העבודה שלי יחימוביץ' תומכת ביו"ר ההסתדרות המכהן, עופר עיני. חבר מפלגתה, ח"כ איתן כבל החליט להתמודד מולו: "אחזיר את ההסתדרות לידי האדם העובד", אמר

זמן לא רב חלף מאז נבחרה שלי יחימוביץ' ליו"ר מפלגת העבודה - ועכשיו היא תיאלץ להתמודד עם משבר פוליטי גדול ראשון: חבר הכנסת מהעבודה איתן כבל הודיע היום (ד') רשמית כי יתמודד על ראשות ההסתדרות בבחירות שצפויות להתקיים בחודש מאי הקרוב.

 

עוד ידיעות ממפלגת העבודה:

פרץ עורר סערה בוועידת העבודה: "עיני בוגד"

בצל המתיחות עם יחימוביץ': פרץ נפגש עם לבני

 

כבל, שזוכה לתמיכת ח"כ עמיר פרץ, לא הצליח לשכנע את יושבת ראש העבודה, שלי יחימוביץ', לקיים בחירות בתוך המפלגה כדי לקבוע את מועמדה לתפקיד. יחימוביץ' העדיפה לתמוך ביו"ר ההסתדרות המכהן, עופר עיני. לכן צפוי כבל להתמודד בבחירות האלה בראשות סיעה עצמאית חדשה.

 

יש סיבה לחשוש? יו"ר ההסתדרות, עיני (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
יש סיבה לחשוש? יו"ר ההסתדרות, עיני(צילום: ירון ברנר)

 

כבל מתכוון לצרף לרשימתו פעילים חברתיים ופעילים שהיו מעורבים במחאה החברתית ששטפה את המדינה בקיץ האחרון. לפי שעה, בשל העובדה שהוא אינו חבר בהסתדרות, עדיין לא ברור סופית אם כבל יוכל להתמודד במסגרת הארגון, וייתכן שיהיה

עליו לקיים מאבק משפטי לשם כך.

 

הודעתו של כבל היא בעלת משמעות פוליטית גם בתוך העבודה, שכן יחימוביץ', שזכתה במרוץ לראשות המפלגה לא מעט בזכות עיני ואנשיו, סירבה לפגוע במעמדו של יו"ר ההסתדרות המכהן, מחשש לאיבוד תמיכתו בה. בנוסף, התמודדותו של כבל בגיבויו של פרץ היא בגדר מסר ברור ליחימוביץ' כי אין לה גיבוי של כל חברי סיעתה.

 

"ההסתדרות היא גוף שהפסיק למלא את תפקידו כביתם של האנשים העובדים בישראל", אמר ח"כ כבל, "אני מתכוון לצאת למסע ארוך שמטרתו להחזיר ההסתדרות לידי האדם העובד. צריך לשבור את קשר השתיקה והפחד של העובדים בהסתדרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ איתן כבל. דרך חדשה
צילום: דודי ועקנין
יחימוביץ'. תומכת בעיני
צילום: ירון ברנר
מומלצים