שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בת שבע תארח את קבוצת המחול של נועה אשכול

  הקבוצה לריקוד קאמרי מיסודה של אשכול ז"ל תציג מיצירותיה באולם החזרות של להקת בת שבע. "זוהי זכות גדולה להביא את יצירתה למודעות של עוד אנשים", אומר אוהד נהרין

  להקת בת שבע תשתף פעולה לראשונה עם הקבוצה לריקוד קאמרי שהקימה יוצרת כתב התנועה, נועה אשכול ז"ל. הקבוצה הוזמנה ותופיע באולם החזרות של להקת בת שבע במהלך החודשים ינואר-פברואר ותבצע ריקודים מתוך סוויטות המחול של אשכול שחוברו בכתב התנועה ומבוססים על כללי הקומפוזיציה הייחודים לשפתה.

   

  "אישיותה, עבודתה ותורתה של נועה אשכול הם דוגמא ומופת", אומר הכוריאוגרף ומנהלה האמנותי של להקת בת שבע  אוהד נהרין ומוסיף: "זוהי זכות גדולה שיש באפשרותנו להביא את יצירתה למודעות של עוד אנשים".

   

  הקבוצה לריקוד קאמרי. עפ"י כתב התנועה   (צילום: גדי דגון) (צילום: גדי דגון)
  הקבוצה לריקוד קאמרי. עפ"י כתב התנועה (צילום: גדי דגון)

   

  יצירתו האחרונה של נהרין, "שדה 21", הוקדשה לנועה אשכול ובתכנייה אף כתב: "זה יהיה מדויק גם אם אכתוב שכל יצירותיי הוקדשו לנועה אשכול. עוד בילדותי התבוננתי באמי מתרגלת את שפתה של אשכול ויותר מאוחר, ראיתי מספר פעמים את הקבוצה שהקימה בהדגמה ותמיד נפעמתי. תודה ענקית לנועה בשמי ובשם קהילת המחול על שהראתה לנו שתנועה אינה תלוית מוזיקה וגם מבלי להיות מגויסת לרעיון זה או אחר יכולה ליצור רגעים נדירים".

   

  ממאפייניה הבולטים של יצירתה היתה הצבת הריקוד כישות עצמאית שאינה נשענת על אפקטים בימתיים כמו תפאורה, תלבושות ומוזיקה. הריקוד היה עבורה אמנות מזוקקת שעומדת בפני עצמה. הקבוצה לריקוד קאמרי פועלת בתחומים שונים של כתב התנועה ומורכבת ברובה מרקדני הקבוצה הוותיקה שעבדו עם אשכול משך שנים רבות.

   

  מרבית רקדני הקבוצה הם המבצעים המקוריים של הריקודים. סדרת המופעים בסטודיו של להקת בת שבע תפתח ב-12 בינואר. לאחר כל מופע תתקיים שיחה פתוחה עם חברי הקבוצה על היצירות, שיטת העבודה של אשכול וכתב התנועה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נועה אשכול. רגעים נדירים
  באדיבות הקרן ע"ש נועה אשכול והמוזיאון הפתוח בתפן
  לאתר ההטבות
  מומלצים