שתף קטע נבחר

עקפה אותנו בסיבוב: קפריסין שיאנית דודי השמש

מנתונים שפורסמו באתר Sustainable Business עולה כי ישראל כבר לא שיאנית במספר דודי השמש: בקפריסין 0.79 מ"ר לוחות סולארים לחימום מים לנפש, לעומת 0.56 מ"ר בישראל. בארה"ב רק 0.01 מ"ר של לוחות סולאריים לנפש

נשארנו מאחור: מדינת ישראל היתה החלוצה הראשונה להשתמש בדודי שמש לצורכי חימום מים, אך נכון להיום - קפריסין היא המובילה העולמית בנתון מספר דודי השמש לנפש - כך עולה מנתוני אתר Sustainable Business.com.

 

עוד בערוץ כלכלה ירוקה :

בלעדי: כך חירייה עושה קופה על מפרידי הזבל

הסכם כיל ימשיך בחיסול ים המלח. מה הפתרון?

מפחדים מ-2012? תראו מה קרה לסביבה ב-2011

 

מהנתונים עולה, כי בזמן שישראל מתגאה בשימוש באנרגיה סולארית לחימום מים בשיעור של 0.56 מ"ר של לוחות סולאריים לנפש - קפריסין רושמת אחוז גבוה אף יותר, של 0.79 מ"ר לנפש.

 

חימום המים באמצעות אנרגיית השמש פותח בארץ עוד בשנות ה-50, וישראל היתה הראשונה ליישם מדיניות לאומית ביחס לשימוש בדודים בקרב התושבים. כם מצרים השכנה מרחיבה את השימוש בדודי שמש, ואפילו בחלקים העניים יותר של המדינה התושבים בונים גרסאות ביתיות של מחממים סולאריים.

 

את השימוש במספר דודי השמש הסולאריים בעולם מובילה כיום סין, שמפעילה 1.7 מיליון מ"ר של לוחות סולאריים לקליטת אנרגיית השמש לחימום מים. צפון אמריקה, מצד שני, נמצאת בפער עצום, עם ארצות הברית במקום ה-36 בעולם ו-0.01 מ"ר של לוחות סולאריים לנפש.

 

אפילו מדינות אירופיות כמו גרמניה, בהן השמש היא מחזה נדיר יותר, קפצו על העגלה עם 2 מיליון גרמנים שכבר מחממים את המים שלהם באמצעות דודי שמש. באוסטריה, 15% מהאוכלוסייה משתמשים בחימום מים סולארי, ובספרד דורש החוק שכל בניין חדש או משופץ יכלול דודי שמש.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים