שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישראל לצ'ילה: נשלח מומחים ונשתול עצים בפארק
  על רקע הקריאות בצ'ילה לפיצוי ישראלי על נזקי השריפה בפארק טורס דל פאינה, הבהיר משרד החוץ כי "קשרי הידידות בין המדינות חזקים מתמיד, במיוחד לאור אסון הכרמל"

  ישראל תשתול עצים בפארק שנשרף בצ'ילה, אך לא תפצה: משרד החוץ פרסם הבוקר (יום ג') הודעה רשמית המתייחסת לשריפה הגדולה בפארק טורס דל פאינה, אך דחה באמצעותה את הקריאות הצ'יליאניות לפיצוי ישראלי על נזקי האירוע. בהודעה, מזדהה ישראל עם צ'ילה, לאחר השריפה בכרמל, ומציעה סיוע באמצעות משלחת מומחים ושתילי עצים.

   

  עוד בערוץ החדשות :

   

  "ישראל מביעה את הזדהותה עם העם בצ'ילה ועם צערו על הפגיעה שנגרמה לנכסי טבע נדירים בפרק הלאומי 'טורס דל פאינה'", נכתב בהודעת משרד החוץ. "גם ישראל חוותה לפני שנה אסון דומה ביערות הכרמל, וזיכרון כאוב זה מחדד אצלנו את התחושה של שותפות גורל".

   

  קללות וצעקות: זינגר מותקף בבית המשפט

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לפי ההודעה, "רגשי הידידות העמוקים שהעם בישראל חש כלפי צ'ילה הם חזקים מתמיד, ועל בסיס זה אנו מעוניינים לשלוח משלחת של מומחים בתחום הייעור כדי לסייע לעמיתיהם ככל שיתאפשר. כן נרצה לבדוק אפשרות לתרום בהמשך

  שתילי עצים לשיקום הפארק".

   

  מאות כבאים עדיין נאבקים בלהבות בתחומי הפארק, ובמקביל, עלו קולות במדינה שתהו כיצד צריכה ישראל לפצות את צ'ילה. "כשאזרח מבצע פשע במדינה זרה נגד אתר מורשת, למדינה שלו יש חובה מוסרית ומשפטית לפצות על הנזק הכבד", אמר ראש הוועדה לאיכות הסביבה בסנאט, אלחנדרו נבארו. הוא הזכיר שבשנת 2005, כשתייר צ'כי גרם לשריפה בהיקף דומה בפארק הלאומי, ממשלת צ'כיה פיצתה את צ'ילה ונרתמה למאמצי השיקום.

   

  רותם זינגר בבית המשפט הצ'יליאני (צילום: AP) (צילום: AP)
  רותם זינגר בבית המשפט הצ'יליאני(צילום: AP)

   

  "כפי שעשתה ממשלת צ'כיה בשנת 2005, ישראל תצטרך להגיב אם האזרח רותם זינגר יורשע בגרימת השריפה", אמר הסנאטור נבארו, וקרא לישראל לשתף פעולה. הוא ציין כי בשעתו, צ'כיה התנצלה על השריפה, הציעה סיוע כדי לשקם את האזור הפגוע והביעה נכונות לשלוח מומחים צ'כים. ממשלת צ'כיה, הזכיר, גם שילמה 144,400 אירו כדי לייער מחדש את הפארק הלאומי. "אני מצפה מישראל ללא פחות מזה", אמר, והדגיש כי על הפרק עומדים הכבוד של צ'ילה ותגובתה של מדינת ישראל, שלדבריו חייבת לבוא.

   

  לפנות בוקר, התייחס שר החקלאות של צ'ילה, לואיס מאיול, לעשרות השריפות שהשתוללו בימים האחרונים בפארק הלאומי

  והגדיר אותן כ"תוצאה מוזרה, בלשון המעטה". לדבריו, "מוזר מאוד מה שקרה היום. התרחשו 58 דליקות באותו היום, בנסיבות דומות מאוד. כממשלה, אנו מודאגים כמובן ממה שקורה", סיפר.

   

  לא ברור כיצד מתיישבים דבריו של מאיול עם מעצרו של המטייל הישראלי, רותם זינגר, החשוד כי גרם ברשלנותו לשריפת הענק, שכילתה כבר עשרות אלפי דונמים של יער.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רותם זינגר בשער עיתון צ'יליאני
  צילום: רויטרס
  כבאים בפארק הלאומי בצ'ילה
  צילום: רויטרס
  מומלצים