שתף קטע נבחר

ירושלים: מכוניות של ערבים הוצתו, כתובת 'נקמה'

במכון שטיפת מכוניות בבעלות ערבית ליד שכונת גילה נשרפו שני כלי רכב, במקום רוססו גם כתובות "תג מחיר"

האם הכנופיות שבצה"ל ובמשטרה כינו "טרור יהודי" ממשיכות לפעול ברחבי ירושלים? לפנות בוקר (יום ד') הוצתו שני כלי רכב של תושבים ערבים ליד שכונת גילה, בשכונת שאראפת. במקום נמצאו כתובות "תג מחיר" ו"נקמה".

 

טרור יהודי - דיווחים נוספים ב-ynet:

הצתה והשחתה במסגד ליד קלקיליה

הצתה במסגד בירושלים, כתובות: מוחמד מת

הצתה במסגד פלסטיני: "מצפה יצהר - מלחמה"

 

ההצתה בוצעה במתקן לשטיפת מכוניות שבבעלות ערבית. במקום בערה משאית, ורכב מסוג GMC נשרף כליל. חוקר שריפות של כיבוי והצלה ירושלים הוזעק למקום וקבע שמדובר בהצתה. גם כוחות משטרה הגיעו למקום, ופתחו בחקירת האירוע. אסף אברס, דובר כיבוי והצלה ירושלים, מסר כי ההצתה בוצעה מעט אחרי השעה 05:30 בבוקר.

 

אחד מכלי הרכב שהוצתו בשאראפת (צילום: כבאות והצלה ירושלים) (צילום: כבאות והצלה ירושלים)
אחד מכלי הרכב שהוצתו בשאראפת(צילום: כבאות והצלה ירושלים)
 

בקואליציית הארגונים החברתיים "שותפות שראקה" הגיבו בחריפות: "הטרור היהודי ממשיך להשתולל ומאיים על ביטחונם היומיומי של ערבים בישראל. האווירה הציבורית שמייצרת גל נפשע של טרור יהודי נגד ערבים נובעת לפני הכול מסדרת החוקים שמציעה הממשלה, כמו חוק המסגדים, חוקי נאמנות, חוקים להדרת השפה הערבית, התבטאויות של אנשים בקואליציה נגד 'התבוללות' עם ערבים, ועוד. כל אלו יוצרים את הקרקע המזוהמת מאפליה, שעל בסיסה פועל הטרור היהודי".

 

המשטרה פתחה בחקירה. הצתה בירושלים (צילום: כבאות והצלה ירושלים) (צילום: כבאות והצלה ירושלים)
המשטרה פתחה בחקירה. הצתה בירושלים(צילום: כבאות והצלה ירושלים)
  

בתוך כך הוארך אתמול מעצרם של שישה מהחשודים במוערבות בפעולה החמורה ביותר בעת האחרונה של פעילי הימין הקיצוני - הפריצה לבסיס החטיבה המרחבית אפרים, ותקיפת המח"ט וסגנו. לפי החשד, השישה אספו מודיעין על פעילות הצבא, ולכן מיוחסת להם פעולת ריגול. 

 

טרור יהודי ביו"ש ובירושלים

לפני כחודש רוססו כתובות בעברית על מסגד עלי בן אבו טאלב בכפר ברוקין, דרומית-מזרחית לקלקיליה. בנוסף, הוצתה הכניסה למסגד, ככל הנראה באמצעות זריקת צמיג בוער, ושמשות של שני כלי רכב שחנו בסמוך נופצו. סוכנות הידיעות הפלסטינית העצמאית "מען", דיווחה אז כי מספר מתנחלים ניסו להצית את הכניסה למסגד.

 

כתובות נאצה בשומרון (צילום: בצלם) (צילום: בצלם)
כתובות נאצה בשומרון(צילום: בצלם)
 

שבוע לאחר מכן ניסו אלמונים להצית מסגד נטוש ברחוב שטראוס בירושלים. על קירות המבנה רוססו כתובות נאצה נגד ערבים, בין היתר "מוחמד מת" ו"ערבי טוב - ערבי מת", וכן הכתובת "תג מחיר – רמת גלעד", המאחז הבלתי חוקי שהמדינה אמורה לפנות. כבאים שהוזעקו למקום כיבו שריפה שגרמה נזק קל לאחד מחדרי המבנה.

 

במקביל, הוצתו ארבעה כלי רכב של פלסטינים בכפר יאסוף שמדרום לשכם ובכפר חארס שליד קלקיליה. בשני המקרים רוססו בקרבת המכוניות כתובות גרפיטי. בכפר דומא הוצתו, לטענת הפלסטינים, שני כלי רכב נוספים. הצבא הדגיש כי מערכת הביטחון תחקור את האירועים.

 

כמו כן באותה עת הוצת רכב שני בכפר חארס, סמוך לסלפית. אבו רביע, סגן מושל מחוז סלפית, סיפר ל-ynet כי רכב מסוג אופל, שחנה במבואות הכפר, נשרף כמעט לחלוטין במהלך הלילה. הוא הוסיף כי על אחד הקירות, שלידם חנה הרכב, נכתב בעברית "תג מחיר". בכפר דומא מזרחית לשכם הוצתו לטענת גורמים פלסטינים, שני כלי רכב ובמקום נמצאה כתובת גרפיטי בעברית. 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כתובות שרוססו במקום
צילום: כבאות והצלה ירושלים
"תג מחיר". סמוך למקום ההצתה
צילום: כבאות והצלה ירושלים
מומלצים