שתף קטע נבחר

בית המשפט קבע: נעמי רגן לא העתיקה

בית המשפט העליון קבע כי הסופרת נעמי רגן לא העתיקה מספרה של מיכל טל ז"ל. זאת בניגוד להחלטתו במשפט מול הסופרת שרה שפירו בו קבע כי הפרה זכויות יוצרים

בית המשפט העליון קיבל השבוע את בקשתה של הסופרת נעמי רגן למתן פסק דין, לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים מחק את התביעה בעקבות מותה של התובעת, מיכל טל ז"ל. רגן, שלאחרונה הפסידה במשפט אחר לסופרת שרה שפירו, בו נקבע כי רגן אכן העתיקה קטע מספרה של התובעת, זכתה במשפט מול מיכל טל ז"ל, והוכיחה את זכאותה.

 

פסק הדין הנוכחי, שאושר השבוע על ידי בית המשפט העליון דחה את התביעה וקבע כי "אין ולא היה כל יסוד לטענה כלשהי בדבר ביצוע של 'העתקות' ו'הפרות' זכויות יוצרים אשר הועלו בתביעה כנגד רגן".

 

תביעתה של טל כנגד רגן פורסמה ב-2007, כאשר קיבלה הסופרת מכתב מטעם עורך דינה טל,  גלעד קורינאלדי, בו נדרשה על ידיו "לפצות את מרשתי בגין הפרת זכויותיה ובגין רווחיך שהעשירו אותך שלא כדין בסכום ראוי ביותר". רגן, שטענה לאורך כל הדרך שמעולם לא ראתה את ספרה של טל, סירבה לשלם. יום

לאחר סירובה הוצאו שני צווים נגד רגן והמו"לים שלה מטעם תביעתה של מיכל טל, שעמדה על סכום של 4.25 מיליון ש"ח. צווים אלו זכו לפרסום נרחב בכלי התקשורת.

 

במשפט, הציגה רגן ראיות שספרה (שיצא לאור בארץ בשם "בידך אפקיד רוחי") כבר היה אצל הסוכנת שלה בארצות הברית חודשים רבים לפני שטל פרסמה את הספר שלה באנגליה בהוצאה עצמית. בבית המשפט התברר כי טענותיה של טל היו בלתי אמינות, וכי רגן לא העתיקה דבר מספרה.

 

"טענותיה של טל היו הזויות", מסרה רגן בהודעה רשמית, "אבל הסחבת והסבל שעברתי בחמש השנים האחרונות היו אמיתיים למדי. החוויה היתה איומה עבורי ועבור משפחתי. אני שמחה שצדקתי סוף סוף יצאה לאור, ואני סמוכה ובטוחה שצדקתי תצא לאור גם בתביעתה של שרה שפירו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רגן. אשמה מצד אחד, וזכאית מנגד
צילום: שלום בר טל
לאתר ההטבות
מומלצים