שתף קטע נבחר

רב חיל האוויר שהתפטר - התנצל: "רוצה לחזור"

ל-ynet נודע כי הרב רם משה ראב"ד שלח מכתב התנצלות לראש אכ"א, למפקד חיל האוויר ולרב הצבאי הראשי - וביקש לחזור רק לתפקידו כרב חיל האוויר. עתידו יוכרע בשבוע הבא

חזר לצבא: רב חיל האוויר, סא"ל רם משה ראב"ד, שהודיע ביום שלישי כי הוא מפסיק את פעילותו בפרויקט שח"ר (שילוב חרדים בצבא), חזר בו הערב (יום ה') מהתפטרותו. ל-ynet נודע כי ראב"ד, שלח מכתב התנצלות לקצינים בכירים בצה"ל, ובהם לראש אכ"א האלופה אורנה ברביבאי, למפקד חיל האוויר האלוף עידו נחושתן ולרב הצבאי הראשי תת אלוף רפי פרץ. החלטה לגבי עתידו בצה"ל תיפול בשבוע הבא בחיל האוויר. 

 

הסערה הגדולה החלה בתחילת השבוע. הרב ראב"ד התפטר מתפקידו בפרויקט שח"ר לאחר שהוכנסו בו שינויים. הוא שיגר מכתב זועם לראש אכ"א, האלופה אורנה ברביבאי. לאחר שפורום מטכ"ל אישר את המלצות הוועדה בראשות ברביבאי, לפיהן חייל דתי יחויב להשתתף בטקס צבאי רשמי, גם אם נכללת בתוכנית שירת נשים.

 

עוד בחדשות ynet:

 

מכתבו של ראב"ד נתקבל בביקורת קשה מצד הרבצ"ר תא"ל רפי פרץ, שערך איתו בירור, שלאחריו המליץ להדיח את ראב"ד מיידית מתפקידו כרב חיל האוויר ולא לחכות לסיום תפקידו בקיץ. המלצתו של פרץ נתקלה בביקורת קשה מצד מקורבי ראב"ד, שטענו כי הרבצ"ר דחף את אפו לעניינים שאינם שלו. בתגובה טענו מקורבי פרץ כי ראב"ד מונע משיקולים פוליטים-אישיים.

 

במכתב ששלח הערב ראב"ד הוא הביע צער על ההשלכות שנגרמו כתוצאה מהמכתב ששיגר בתחילת השבוע, בו הביע מחאה על שינויים שעשויים להיכנס בפרויקט שח"ר. במכתב הוא לא חזר בו מהתפטרותו מהפרויקט, וציין כי יישאר בתפקיד רק אם לא יבוצע שינויים בתוכנית הנוכחית. אך ביקש לאפשר לו להמשיך ולכהן בתפקידו כרב חיל האוויר, עוד תום כהונתו בסוף השנה. 

 

בהודעה ששיגר ראב"ד, מוותיקי הרבנים הצבאיים, לאלופה אורנה ברביבאי, ופורסם באתר החרדי לדעת.נט ביום שלישי, נכתב: "עם הקמת

 פרויקט שח"ר הייתי שותף מלא לכתיבת כללי השירות. הקו העיקרי שהנחה אותי היה לאפשר לחרדי שהגיע לצבא להמשיך אורח חייו החרדיים ולשמור על יראת שמיים.

 

"בחודשים האחרונים החליטו באכ"א לפתוח את הכללים לבדיקה ולעיון מחדש. הייתי שותף לדיונים אלו, והתעקשתי לשמור על מה שסוכם. בטיוטה האחרונה של הכללים החדשים, ראיתי שהושמטו סעיפים שנועדו לשמור על יראת השמיים של החיילים, וכן נוסף סעיף שמתיר פעילות שעלולה לפגוע ביראת השמיים", הוא הסביר.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "פרויקט 'שח"ר' הינו חלק מהמאמץ הלאומי לגיוס כלל מגזרי החברה הישראלית, ובכללם הציבור החרדי. בשנים האחרונות חל גידול משמעותי בהיקף בני המגזר החרדי המתגייסים לצה"ל ושילובם במסלולים שונים בכלל זרועות הצבא, צה"ל רואה בכך חשיבות ופועל להרחבת היקף המתגייסים. דובר צה"ל מבהיר כי התנהגותו של רב חיל האוויר עומדת בניגוד לנורמות המקובלות בצה"ל, ובימים אלה מתקיים בירור בנושא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב משה ראב"ד
צילום: באדיבות ערוץ 10
האלוף ברביבאי. המלצות חד משמעיות
צילום: חגי אהרון
מומלצים