שתף קטע נבחר

הושחתה אנדרטה לזכר מאבטחים שנורו ע"י צה"ל

אלמונים שפכו שמן שרוף באתר לזכר יהודה בן יוסף ויואב דורון, שנהרגו ב-2003 מאש צה"ל סמוך לחברון, והשחיתו את דגל ישראל שניצב במקום. בני משפחה שבאו להתפלל גילו את החבלה: "כואב, אבל לא ירתיע"

אלמונים השחיתו אתר זיכרון סמוך לחברון: בני משפחה שהגיעו הבוקר (יום ו') למקום גילו שמן שרוף על האנדרטה שכיסה את שמותיהם של יהודה בן יוסף ויואב דורון, שנהרגו ב-2003 מאש כוחות צה"ל. דגל ישראל שהוצב במקום הושחת גם הוא.

 

האתר הוקם על ידי המועצה האזורית הר חברון בגבעת האנטנות, לזכר שני הצעירים שנורו למוות במהלך האינתיפאדה השנייה בידי כוח מגלן שסבר בטעות כי מדובר במחבלים. כוחות משטרה שהגיעו למקום החלו לבצע סריקות ופתחו בחקירה.

 

"מי שעשה את זה ידע מה הוא עושה" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"מי שעשה את זה ידע מה הוא עושה"(צילום: גיל יוחנן)

 

"בכל יום שישי אנו עולים לגבעה ומתפללים לאור הזריחה", סיפר ל-ynet אביו של בן יוסף, עו"ד ברוך יוסף. "הבוקר גילינו שצבע שחור נשפך על כל האבנים, מאוחר יותר, כשהגיעו כוחות המשטרה, הבנו שמדובר בשמן שרוף – מה שמראה שמי שעשה את זה ידע מה הוא עושה. שמן שרוף נספג באבנים ולא ניתן לנקות אותו. נצטרך להקים את כל האתר מחדש".

  

בן יוסף ציין כי המשפחה ביקשה בעבר מהצבא לסגור את המקום מפאת הגשם והרוח. "הגענו עד אלוף הפיקוד אך לא יצא מזה שום דבר", אמר האב, וציין כי אין זו הפעם הראשונה שפוגעים באתר.

 

"לפני שלוש שנים בערב שבת הגיעו ערבים וניסו לגנוב את השלטים", אמר בן יוסף.

"הצבא ראה אותם מהתצפית והם נמלטו. פעם שנייה שתלנו עצים נגד הרוח והם נגנבו זמן קצר לאחר מכן".

 

"זה מאוד כואב לנו אך זה לא ירתיע אותנו", אמר האב בהתייחסו לתקרית הנוכחית. "אנחנו לא נפסיק לבוא ונמצא את הדרך לחדש את האתר. אני שמח שהמשטרה באה מיד ולקחה את הנושא ברצינות".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השמן השרוף נספג באבן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים