שתף קטע נבחר

צילום: יוני המנחם

שישי חם: מי יחליף את יאיר לפיד?

יאיר לפיד עוזב את אולפן שישי - ומשאיר אחריו תפקיד יוקרתי בלתי מאוייש: האם בחברת החדשות של ערוץ 2 יקדמו מישהו מבפנים, כמו עודד בן עמי או רינה מצליח, או שיקמבקו את יעקב אילון או מיקי חיימוביץ'? בורסת השמות רותחת

יאיר לפיד פורש, וקרב הירושה מתחיל: עם עזיבתו של לפיד, נפתחת בורסת השמות לקראת בחירתו של מי שיתפוס את מקומו על כס מגיש "אולפן שישי", מגזין החדשות של ערוץ 2 בערבי שישי. לתפקיד הנחשב דרושים לא מעט כישורים: ניסיון בהגשה, ממלכתיות, פופולריות בקרב הצופים, הבנה פוליטית עמוקה (במיוחד בשנת בחירות) ויכולת שליטה על אמנון אברמוביץ' ורוני דניאל.

 

בתקופה הקרובה ניצבת בפני מנהלי חברת החדשות החלטה לא קלה. מעטים האנשים המסוגלים למלא את המשבצת הזו, והרשימה מצטמצמת עוד יותר כשבוחנים את האופציות בתוך חברת החדשות עצמה. סביר להניח שבחודש הקרוב נראה על המסך מגישים מתחלפים, שיערכו אל מול עינינו אודישן בשידור חי, עד לבחירת המנחה הראוי ביותר. לרגל פתיחת שלב המיונים, קבלו את המועמדים הבולטים שיכולים לעשות את זה.

 

עודד בן-עמי

מגיש מהדורת החדשות המוקדמת "שש עם" ומבכירי חברת החדשות של הערוץ. החל את הקריירה שלו בגלי צה"ל ובהמשך עבר לרשות השידור, שם שימש ככתב מדיני. לפני כ-15 שנים מונה לתפקיד דובר צה"ל ולפני כעשור הצטרף לחברת החדשות.

 

עודד בן עמי. המועמד הממלכתי (צילום: אביב חופי) (צילום: אביב חופי)
עודד בן עמי. המועמד הממלכתי(צילום: אביב חופי)

 

לאורך השנים הגיש תוכניות שונות ומשדרים מיוחדים רבים, וכן הופקד על שידור טקס הדלקת המשואות המסורתי בהר הרצל. כבר לפני כחצי שנה, כשעלו שמועות על פרישתו העתידית של יאיר לפיד מ"אולפן שישי" לטובת הפוליטיקה, עלה שמו של בן עמי כמחליף אופציונלי. נכון להיום הוא נחשב לאחד המועמדים המובילים.

 

רינה מצליח

הכתבת הפוליטית של חברת החדשות, שם היא עובדת מיום הקמתה. את עבודתה בתקשורת החלה לפני כשלושה עשורים ככתבת וקריינית בקול ישראל. מינויה של מצליח לתפקיד המנחה יכול להיות בבחינת בשורה, שכן זו תהיה הפעם הראשונה שאשה מאיישת את התפקיד המוביל בפאנל, הנחשב לגברי. בנוסף, בשנה שצפויה להיות סוערת מבחינה פוליטית, היא יכולה להוסיף לא מעט מהידע שלה. על אף כל זאת, גורמים המקורבים לחברת החדשות מעריכים כי סיכוייה לקבל את התפקיד קלושים.

 

גדי סוקניק

הקאמבק המתבקש ביותר. סוקניק הגיש בעבר את "אולפן שישי" לצד עמנואל רוזן, עוד בטרם מונה לתפקיד מגיש המהדורה המרכזית. סוקניק מביא איתו את כל מה שדרוש ממנחה "אולפן שישי" - החל בממלכתיות, דרך הידע החדשותי וכלה בניסיון הרב, שכן הוא הגיש כמעט כל תוכנית חדשותית ואקטואלית על מסך ערוץ 2. יחד עם זאת, סביר להניח כי הצנחתו של סוקניק אל לב חברת החדשות תיתקל בלא מעט קשיים וניסיונות סיכול. השורה התחתונה היא שאם אכן סוקניק ירצה לשוב אל כס המגיש, סיכוייו טובים.

 

יעקב אילון

נכון, זה נשמע מופרך - אבל מי יודע? לפני כשלושה שבועות פרסמנו כאן ב-ynet תמונות פפראצי של יונית לוי ויעקב אילון במפגש פסגה נדיר. איש לא יודע על מה דיברו השניים, אך הפגישה לא הפתיעה את כולם במערכות החדשות של שני הערוצים. יתכן, וזוהי השערה זהירה בלבד, כי נבחנה האופציה לחזרתו של אילון לחברת החדשות של ערוץ 2, אם וכאשר ערוץ 10 ייסגר.

 

יעקב אילון עם יונית לוי. חוזר הביתה?   (צילום: יוני זנדברג טובלי) (צילום: יוני זנדברג טובלי)
יעקב אילון עם יונית לוי. חוזר הביתה? (צילום: יוני זנדברג טובלי)

 

אילון הוא איש חדשות בעל כישורים שאין עליהם עוררין. הוא נמנה על הצוות המייסד של חברות החדשות בשני הערוצים המסחריים וחתום על כל משדרי החדשות החשובים ביותר בשנים האחרונות. יתכן גם כי אילון כבר עייף מהגשת מהדורה מרכזית יומית, ומהדורה שבועית תאפשר לו גם לקחת חלק בפרויקטים נוספים ועל כן תתאים לו בשלב זה של הקריירה. מה שברור הוא שחזרתו הביתה לערוץ השני תבטיח לאולפן שישי נתוני צפייה גבוהים.

 

אהרן ברנע

המגיש החם של אולפן שישי טרום כניסתו של יאיר לפיד לתפקיד. גם הוא נמנה עם מייסדי חברת החדשות, וזכור בעיקר כמי שדיווח על מותו של ראש הממשלה יצחק רבין. מאז פרש ברנע מכס המגיש של אולפן שישי, הוא

משמש ככתב החברה בארצות הברית. על אף השמועות שנפוצו לאחרונה לפיהן הוא יוחלף בכתב אחר ויחזור לארץ, ברנע ככל הנראה יישאר בתפקידו - מה שאומר שמאוד לא סביר שהוא יחזור לאולפן שישי.

 

מיקי חיימוביץ'

בשעות האחרונות מתרוצצות שמועות לפיהן שמה של חיימוביץ' נמצא על הפרק. אז ראשית, הרשו לנו לומר לכם שנכון לעכשיו, איש עדיין אינו נמצא על הפרק - והכל עדיין פתוח. לחיימוביץ', שפרשה מהגשת חדשות 10 בשל מה שהגדירה כ"עייפות מעיסוק יומיומי בחדשות", דווקא יכולה להתאים המשבצת של עיסוק שבועי בנושא, אך לפי גורמים המקורבים לחברת החדשות מהלך שכזה אינו סביר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאיר לפיד. מי יכול לתפוס את מקומו?
צילום: שאול גולן, ידיעות אחרונות
לאתר ההטבות
מומלצים