שתף קטע נבחר

המסיבה שאובמה רצה להסתיר מהציבור

על פי ספר חדש, ערך הבית הלבן ב-2009 מסיבת ליל כל הקדושים ראוותנית בסגנון הסרט "עליסה בארץ הפלאות" ובהשתתפות ג'וני דפ. היועצים חששו מהציבור הזועם על האבטלה, והסתירו את האירוע מהתקשורת

היה לפחות אירוע אחד שאנשי הבית הלבן היו שמחים להעלים כמו היה חתול צ'שר מ"עליסה בארץ הפלאות". הייתה זו מסיבת ליל כל הקדושים מפוארת שנערכה בבית ב-2009 בהשראת סרטו של טים ברטון ובהשתתפות השחקן ג'וני דפ. על פי הספר " The Obamas", של כתבת ה"ניו יורק טיימס" ג'ודי קנטור, דבר קיומה של המסיבה הוסתר מהציבור כדי לא לפגוע פוליטית בנשיא ברק אובמה.

 

הייתה זו תקופה של משבר כלכלי ושיעור אבטלה שהגיע לכ-10%. הבית הלבן ערך מסיבה צנועה יותר שדווחה לתקשורת, שאליה הוזמנו אלפי תלמידי בתי ספר מאזור וושינגטון. אירוע אחר, מסיבה לילדי אנשי צבא ועובדי הבית, התקיים באגף המזרחי של הבית הלבן. אבל התקשורת לא ידעה על קיומו של אירוע שלישי בחדר האוכל.

 

ברטון עצמו עיצב את האולם בסגנונו הייחודי המשלב בין הקומי למאיים. חדר האוכל עוצב בהשראת מסיבת התה של הכובען המשוגע. את דמותו של הכובען הגרוטסקי על פי ספרו הקלאסי של לואיס קרול גילם לא אחר מאשר ג'וני דפ, המככב גם בסרטו של ברטון, שיצא אז לאקרנים.

 

דפ קיבל את פני המוזמנים בתלבושת, כשהוא עומד על השולחן. השולחן הארוך קושט בפוחלצים של בעלי חיים ענקיים והתהדר בעוגיות שעוצבו בצורת עצמות. הפונץ' הוגש ב"בקבוקוני דם" בבר.

 

יוצר "מלחמת הכוכבים", הבמאי ג'ורג' לוקאס, שיגר לאירוע את "צ'ובאקה" הדמות הידועה מסרטו. היה זה אירוע נוצץ בתקופה שבה זעם הציבור בשל היקף האבטלה, ונוסדה "תנועת מסיבת התה" השמרנית. על פי הספר, גורמים בבית הלבן חששו מאוד מהאפשרות שדבר המסיבה ידלוף לתקשורת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דפ ככובען המשוגע. עמד על השולחן וקיבל את פני האורחים
צילום: MCT
הזוג אובמה. שני אירועים פומביים, ואירוע אחד סודי
צילום: EPA
מומלצים