שתף קטע נבחר

רון פול לאיראנים ב-2009: "עזה היא מחנה ריכוז"

המועמד הרפובליקני שב ומסתבך, הפעם בגלל ראיון שהעניק לסוכנות הידיעות האיראנית לפני כשנתיים, במהלכו אמר, בין היתר: "אם לישראל יש בעיה היא צריכה להתמודד איתה. לנו אין מה לעשות עם זה. אני לא רוצה להיות מעורב". צפו

העבר חוזר לרדוף אותו: המועמד הרפובליקני רון פול, שהסתבך בעבר באמירות מביכות שמסכנות את השתתפותו במרוץ, כינה את רצועת עזה תחת הסגר הישראלי "מחנה ריכוז" בראיון שהעניק ב-2009 לטלווייזיה האיראנית באנגלית. הראיון עם ציר בית הנבחרים דאז פול, עבר בזמנו בלא תגובות, אך צץ ועולה כעת במאבק שמנהלים גורמים במפלגה הרפובליקנית נגד המועמדות האפשרית שלו לנשיאות.

 

ארה"ב בוחרת 2012 - דיווחים אחרונים ב-ynet:

 

צפו בראיון שהעניק רון פול לסוכנות הידיעות האיראנית "Press TV":

 

 

בתום העימות הטלוויזיוני של המועמדים הרפובליקנים נשאל בנו של פול, הסנאטור ראנד פול, על ידי האתר השמרני "דיילי קולר" על הראיון הזה והוא השיב "אני לא מכיר את התגובה הזו".

 

בראיון בשנת 2009 נשאל פול על הסגר על עזה. הוא מתח ביקורת על הנשיא דאז ג'ורג' בוש הבן ואמר: "אנחנו מעודדים את זה. הנשיא לא עשה שום דבר להצדיק את זה על בסיס מוסרי. זה כמו מחנה ריכוזואנשים מכינים מטענים בבית - הם התוקפנים?".

 

המועמדים הרפובליקנים. פול שלישי מימין (צילום: AFP) (צילום: AFP)
המועמדים הרפובליקנים. פול שלישי מימין(צילום: AFP)

 

על יחסי ארצות הברית עם ישראל, אמר רון פול: "אין לישראל מוטיבציה לדבר עם הליגה הערבית. הם יודעים שאנחנו נעשה הכל כדי להגן על ישראל. אני רוצה לשנות מדיניות כדי לפתור את הבעיה. אם לישראל יש בעיה היא צריכה להתמודד איתה. לנו אין מה לעשות עם זה. אנחנו נותנים את הכסף ואת הנשק. אני לא רוצה להיות מעורב. אמריקה תהיה במצב יותר טוב".

 

בתקופה האחרונה מתבטא פול בזהירות בנושא הישראלי. הוא מתנגד לסיוע החוץ האמריקני, כולל לישראל, אבל טוען שהוא תמך בהתקפה של ישראל על הכור העיראקי. פול זוכה לתמיכה בקרב תנועת "מסיבת התה" בכל הקשור לקיצוץ ההוצאות והורדת מיסים, אבל רבים מהם תומכים בישראל.

 

הנושא הישראלי משמש את מתנגדיו של רון פול במאבק על המועמדות הרפובליקנית לנשיאות ארצות הברית בבחירות הקרובות. במסגרת מאבקי הכוח במפלגה פורסמו דבריו העוזר לשעבר של פול, שטען כי המועמד הרפובליקני אמר לו בעבר כי עדיף היה לו ישראל לא הייתה קמהף ובהזדמנות אחרת אמר שכנשיא הוא לא היה משגר חיילים לשחרור מחנות ההשמדה של הנאצים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רון פול. עוד פליטת פה
צילום: רויטרס
ילדים בעזה במהלך הסגר (ארכיון)
צילום: AFP
מומלצים