שתף קטע נבחר

כתובת "תג מחיר אתיופי" בקריית מלאכי

האווירה העכורה בעיר מסרבת לגווע, לאחר שנחשפה תופעה של בעלי בתים שלא משכירים דירות ליוצאי אתיופיה. קבוצת מחאה בפייסבוק כבר מוכנה לפעולה

תושבי קריית מלאכי התעוררו לבוקר לא נעים: על 18 כלי רכב ברחוב חיים פינטו רוססו הלילה (ב') כתובות, ועל אחת מהן צויין: "תג מחיר" ועל קיר באותו רחוב רוססה כתובת: "תג מחיר אתיופי". המשטרה פתחה בחקירה, ולפי ההערכות מאחורי המעשה עומדים בני נוער. 

 

עוד בחדשות ynet :

נערה הותקפה בפנימייה, שערותיה נתלשו

נקמה ישראלית: השגנו פרטי אשראי מסעודיה

 

מתיחות רבה שוררת בקריית מלאכי, על רקע כתבה שפרסם ערוץ 2 ובה דווח על דייריהם של כמה בניינים בעיר אשר חתמו על התחייבות ולפיה לא ישכירו דירות לאתיופים.

 

כתובות גזעניות בקריית מלאכי (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
כתובות גזעניות בקריית מלאכי(צילום: אליעד לוי)
 

אין זו הפעם הראשונה שבה כתובות בלשון זו נכתבות בקריית מלאכי, מאז חשיפת התופעה. המשטרה חוקרת מקרה נוסף של כתובת שרוססה לפני כשבוע. אך במשטרה ביקשו לא להתייחס לנושא שנמצא בחקירה.

 

ברשת פייסבוק התארגנה קבוצת מחאה, שחבריה אף מתכוונים לצאת ולמחות בהפגנה מאורגנת באותו רחוב, נגד הלך הרוח הגזעני במקום. באחד מבנייני הרחוב חתמו הדיירים על הסכם שלפיו התחייבו לא להשכיר דירות לאתיופים.

 

ראש העיר, מוטי מלכה, הביע זעזוע עמוק מגילויי הגזענות וגינה אותם בתוקף. הוא קרא לכל הנוגעים בדבר להימנע מפרובוקציות ו"לעשות הכול כדי לשמור על המרקם האנושי הקיים ועל החיים המשותפים. מותר להפגין, מותר לזעוק אך אסור לעבור על החוק ואסור להרוס את שנבנה בדי עמל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכונית ברחוב פינטו
צילום: אליעד לוי
מומלצים