שתף קטע נבחר

צילום: AFP

הולך לעבודה: נועם שליט ירוץ לכנסת

אביו של החייל ששוחחר משבי חמאס הודיע ליו"ר מפלגת העבודה כי החליט להתמודד על מקום ברשימת המפלגה לכנסת הבאה, מתוך רצון "להשפיע על דמותה של החברה הישראלית". יחימוביץ' בירכה אותו: "מופת של מאבק ציבורי, מאופק וערכי"

אחרי יאיר לפיד , מגיעה הפצצה הפוליטית של היום: נועם שליט הודיע הבוקר (יום ב') ליו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', כי החליט להתמודד על מקום ברשימת העבודה לכנסת הבאה. אביו של החייל ששוחרר מהשבי גלעד שליט אמר כי אחרי שנים של מאבק ציבורי שבו הכיר לעומק את החברה הישראלית על צדדיה הערכיים והיפים הוא מבקש לשרת את הציבור.

 

המערכת הפוליטית מתחממת - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

יחימוביץ' בירכה על החלטתו של שליט ואמרה כי "מאבקם של נועם ומשפחתו לשחרור גלעד הפך למאבק על ערכיה של החברה הישראלית ולדוגמה ומופת של מאבק ציבורי מאופק וערכי". לדברי יו"ר העבודה, "במאבק זה התלכדה החברה הישראלית כולה סביב ערכים משותפים. נועם הוא איש מפלגת העבודה שנים רבות, ואני משוכנעת כי תרומתו לעבודה כחבר כנסת תהיה רבה".

 

נועם שליט במשכן הכנסת, בימי המאבק על שחרור בנו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
נועם שליט במשכן הכנסת, בימי המאבק על שחרור בנו(צילום: גיל יוחנן)
 

שליט קיים לאחרונה פגישות אחדות עם יחימוביץ', שעודדה אותו להצטרף לפוליטיקה. הוא ואשתו, אביבה, התפקדו למפלגה לאחר רצח רבין. בשנת 1999, שימש כראש מטה מקומי של העבודה באזור מגוריו ובקמפיין האחרון של יצחק הרצוג, היה שותף אף אביו, צבי שליט, שהופיע בחוגי בית למענו.

 

במהלך השנים הארוכות שבהן שהה בנה בשבי החמאס, ניהלה משפחת שליט מאבק רחב היקף למען שחרורו, שכלל לא אחת פעילות חברתית ודיאלוג עם גורמים פוליטיים. שליט הביע לעיתים קרובות את חוסר הנוחות שחש בשל החשיפה

הרבה שלו ושל קרוביו. לאחרונה, התפטר ממשרתו בחברת "ישקר" והודיע על כוונותיו לפעול במרחב הציבורי.

 

בהודעה שפרסמה מפלגת העבודה, אמר שליט כי הוא "מבקש להיות במקום שממנו אפשר להשפיע על דמותה של החברה הישראלית. מפלגת העבודה היא מפלגה סוציאל-דמוקרטית ושוחרת שלום ולכן היא הבית הטבעי שלי. אני מאמין שבהנהגתה של שלי יחימוביץ' תוכל העבודה להוביל מהלכים חשובים למען החברה הישראלית", אמר שליט.

 

בתגובה למהלך, אמר הרצוג כי זכה "להכיר את נועם ואת אביו כחברי מפלגה ואנשי ציבור. הצטרפותו לחיים הציבוריים והפוליטיים היא צעד חשוב. נועם כבש לבבות בארץ ובעולם כולו וכעת, בעקבות שחרור בנו, יכול לכבוש

לבבות בציבור למען טובת המדינה ועתידה".

 

אתמול הודיע יאיר לפיד על פרישתו מתפקידיו בחברת החדשות של ערוץ 2, ועל כוונתו להיכנס לחיים הפוליטיים ולרוץ בראש רשימה לכנסת. אחת המועמדות שהוזכרו להצטרף לרשימתו העתידית של לפיד הייתה קרנית גולדווסר, שבן זוגה, אודי, נחטף יחד עם אלדד רגב בגבול לבנון ביולי 2006. האירוע הצית את מלחמת לבנון השנייה וכשנתיים לאחר מכן, הוחזרו גופות השניים במסגרת עסקת שבויים עם חיזבאללה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט רץ לפוליטיקה
צילום: אבישג שאר-ישוב
יחימוביץ'. נכס אלקטורלי?
צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות
מומלצים