שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  לראשונה: רועי צאן בדואים יקבלו מענק ממשלתי
  משרד החקלאות יחלק מאות עד אלפי שקלים לבדואים שרועים את עדריהם במרחבים הפתוחים, ומסייעים למעשה במניעת שריפות. המשרד אף יסייע להם להקים איגוד וליצור נציגות בהתאחדות חקלאי ישראל. סך התקציב שהוקצה לטובת העניין, והוכפל ביחס לשנים קודמות: כחצי מיליון שקל

  משרד החקלאות מעניק השנה לראשונה כספי תמיכות לרועים בדואים שרועים את עדריהם בשטחים הפתוחים, ובכך משמרים אותם. עד כה, הוגשו כ-140 בקשות של רועי צאן בדואים לקבל את כספי המענק, העומדים על בין מאות לאלפי שקלים לכל רועה, בהתאם לגודל העדר, סוגו ותקופת הרעייה.

   

  כתבות נוספות בנושא בדואים :

   

   

  סך התקציב שהוקצה לטובת העניין על ידי משרד החקלאות ופיתוח הכפר עומד על כחצי מיליון שקל. זהו רק חלקו של תקציב שהוקצה לטובת רעייה בשטחים פתוחים בכל הארץ, והוכפל בשנה הנוכחית ביחס לשנים קודמות.

   

  המשרד פועל במספר מישורים על מנת לפתח ענף זה, בהם מתן מענקים כספיים, הקצאת שטחי מרעה ביערות קק"ל וסיוע של קק"ל בשטחים אלו וכן, הקמת ארגון שמטרתו לאגד את הרועים הבדואים ולייצר עבורם נציגות בהתאחדות חקלאי ישראל (הארגון המייצג את כלל החקלאים בארץ), לשם קידום מטרותיהם, התמקצעות ופיתוח הענף לפי צורכיהם ומאפייניהם.

   

  "המשרד פועל השנה במספר מישורים לשם הסדרה ופיתוח של ענף רעיית הצאן בקרב הבדואים בנגב. אנו עתידים לאשר לראשונה מענקים לטובת רעייה בשטחים פתוחים", אמר יואב מורג, מנהל מחוז הנגב במשרד החקלאות ופיתוח הכפר. "אנחנו מקדמים את ייצוג רועי הצאן הבדואים לראשונה בצורה מסודרת ומקווים כי בקרוב יוקמו עוד מספר מתחמים ניידים ביערות קק"ל שיאפשרו לרועים הבדואים לרעות את עדריהם שם ביתר קלות, ותוך מתן הטבות נוספות לרועים שם".

   

  מאהל בדואי בנגב (צילום: GUY .G ) (צילום: GUY .G )
  מאהל בדואי בנגב(צילום: GUY .G )

   

  במקביל, פועל משרד החקלאות לקידום שיתוף פעולה ירוק ומיוחד עם קק"ל. אחת השיטות למניעת שריפות ביערות היא רעייה של כבשים ועזים אשר אוכלים את הצמחים היבשים, המועדים לשריפות בקלות. על מנת לעודד רעיית עדרי צאן של בדואים ביערות קק"ל, הוקם מתחם נייד שישמש את רועי הצאן ביערות קק"ל ויספק הגנה מפני קור לבעלי החיים ומקום למאהל לרועה.

   

  לצד מימון ותמיכה ברעייה בשטחים פתוחים, פועל משרד החקלאות גם להסדרת ייצוג רועי הצאן הבדואים, ככל חקלאי במדינת ישראל. התארגנות הרועים הבדואים
  העתידה להתגבש לראשונה בקרוב, תוקם באמצעות תקציב של כ-300 אלף שקל, אותו הקצה המשרד לטובת העסקת פרוייקטורית, שתפקידה ליצור את ההתארגנות בפועל. הפרויקט יוצא לדרך כעת, במסגרתו יקוימו מפגשים קבוצתיים ואישיים עם כלל הרועים הבדואים, יקוימו כנסים מקצועיים וייקבעו נציגי הענף שישמשו כארגון המייצג את המגזר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים