שתף קטע נבחר

הצנחן החשוד: להרוג שמאלנים, לשרוף שוטרים

הצנחן עמיחי זוארץ, החשוד שמסר מידע לפעילים שארגנו את ההתפרעות בחטמ"ר אפרים, אמנם שותק בחקירתו, אבל עמוד הפייסבוק שלו אומר הכול. בפרופיל, שאותו מעטר סמל כ"ך, כתב: "מוות אכזרי לכל הבוגדים השמאלנים ולאויבנו הערבים". בחטיבת דובר צה"ל סירבו למסור את פרוטוקול הארכת המעצר של זוארץ

"הגעתי למסקנה שהמכבים זה 'תג מחיר' של היום", "מוות אכזרי לכל הבוגדים השמאלנים ולאויבנו הערבים", "צריך לשרוף את כל הערבים ולהעביר אותם לשמיים", "יצאנו לשבת כהנא בתפוח, הפעם נשתדל לא להיעצר", "שיישרפו כל השוטרים, היס"מ ובעיקר המינהל האזרחי!! נקמה..".

 

הכול היה גלוי וחשוף, מתחת לאפן של רשויות הביטחון. עמיחי זוארץ, חייל גדוד 890 של הצנחנים ותושב השומרון, שנעצר בתחילת השבוע בחשד שסייע לפעילי הימין הקיצוני שארגנו את ההתפרעות בחטמ"ר אפרים, שומר על זכות השתיקה במצ"ח, אבל העמוד שלו בפייסבוק מסגיר פרופיל של פעיל ימין קיצוני. באחד הסטטוסים חשף פינוי עתידי של מאחזים. במקום תמונת פרופיל, מתנוסס סמל תנועת הימין כ"ך, שהוצאה אל מחוץ לחוק. לאורך עמוד הפייסבוק שלו הוא מציג את עמדותיו על שמאלנים, על ערבים ועל מפני מאחזים. לכולם, אגב, הוא מאחל מוות. אחד מחבריו שהגיב לאחד הסטטוסים, שגינה את עסקת שליט, קרא "לרצוח את כל השמאלנים, וביניהם גם את משפחת שליט".

 

הדברים שכתב זוארץ בעמוד הפייסבוק ()
הדברים שכתב זוארץ בעמוד הפייסבוק

 

את הסטטוס "הגעתי למסקנה ש'המכבים' זה 'תג מחיר' של היום!!" כתב בימים האחרונים של תקופת התעסוקה המבצעית של הגדוד שלו בחברון. בימי חנוכה כתב: "שבת שלום לכולם וחג חנוכה שמח לכולם, שניזכה לשרוף את הערבים והשמאלנים ואז לקיים מצוות חנוכה ולראותם בלבד אך נשרפים חח" (כל השגיאות במקור - י.ז).

 

יימח שמם של הבוגדים. עמיחי זוארץ מכוון  ()
יימח שמם של הבוגדים. עמיחי זוארץ מכוון

 

בהודעה אחרת כתב: "אני חושב שצריך לשרוף את כל הערבים ופשוט להעביר אותם דירה לשמיים! מה קרה איפה כל השמאלנים כשנשרף בית כנסת ברמלה. יימח שמם של כל הבוגדים". החייל גם התייחס לסוגיית ההורדה של סמלי מגן דוד מאמבולנסים של מד"א ביהודה ושומרון: "צבא של בוגדים מוחקים מגן דוד ושלט של ה' הוא המלך! איפה ההיגיון בעולם הזה". אחד מחבריו השיב לו: "אחי, שמתנחלים מרביצים לחיילים וזורקים עליהם אבנים מה אתה אומר על זה? יהודים בוגדים? כשזורקים אבנים על צבא ה' כמו ערבים אני אומר שהם בוגדים לא?".

 

אחד הסטטוסים  ()
אחד הסטטוסים

 

באמצע דצמבר, כשהתפרעות פעילי הימין בחטמ"ר אפרים הסעירה את המדינה, כתב החייל: "אז היום הולכים לפנות לנו את הבית בגבעה 18 ובנוסף יש גם במצפה יצהר ורמת גלעד.. ימח"ש כל מי שמשתתף בגירוש וההרס של ארץ ישראל!!". כשנעצרו פעילות ימין בחשד למעורבות במעשי תג מחיר, כתב באחד הפוסטים: "כשהחברה עצורה 3 ימים (במקרה הטוב) זה כמעט כמו שבוע שטח שאי אפשר לדבר עם החברה!".

 

"אסור לרחם על אף ערבי"

בתחילת דצמבר הביע את דעתו על פינוי מאחז: "מדינה מסריחה בוצע פינוי בגבעת ארי"ה על שם משפחת פוגל הי"ד ולא רק זה גם משחררים את הרוצחים שלהם ונותנים להם בית ותואר אצלנו ב"כלא".. שיישרפו השמאלנים בעזרת השם נרמה!!".

 

כמה ימים קודם לכן, בפוסט נוסף שזכה ל"לייקים", כתב זוארץ: "אסור לרחם על אף ערבי כולם החוצה או שיחיו במדינה ובארץ אבל באופציה אחת ויחידה מתחת לאדמה.. עונש מוות לערבים והבוגדים איתם יחד! להילחם!!".

 

שבת כהנא בתפוח  ()
שבת כהנא בתפוח

  

בסוף נובמבר זוארץ כתב: "יצאנו לשבת כהנא בתפוח!! חח הפעם נשתדל לא להיעצר.. ערבים החוצה!!". בתחילת נובמבר מחה נגד פינוי נוסף: "מדינה בלי גבולות עוד פינוי ימח"ש ולא הספקתי להגיע.. שיישרפו כל השוטרים היס"מ ובעיקר המינהל האזרחי!! נקמה..".

 

הוונדליזם בחטמ"ר אפרים. התרעה מראש (צילום: יואב זיתון) (צילום: יואב זיתון)
הוונדליזם בחטמ"ר אפרים. התרעה מראש(צילום: יואב זיתון)
 

 

זוארץ הוא אחד משני חיילים שנעצרו בחשד שמסרו מידע לפעילי ימין שארגנו את ההתרעות בחטמ"ר אפרים בדצמבר. זוארץ החל את שירותו הצבאי כלוחם בגדוד 890 לפני שנתיים, אולם עבר למפקדת הגדוד משום שסבל מפציעה בגב. עד לפני חודש שירת בגבעת החרסינה בחברון ולאחרונה עבר לרמת הגולן.

 

נוסף עליו נעצר חייל המשרת בגולני. חקירת מצ"ח בעניינם עדיין מתנהלת. מאז שנעצר, נחקר הצנחן שלוש פעמים ביחידה

המרכזית של מצ"ח ושמר על זכות השתיקה, אך סנגורו מסר כי הוא מכחיש את החשדות.

 

בדיון שנערך בעניינו הביע סנגורו של זוארץ, עורך הדין אהרון רוזה, תמיהה ושאל מדוע מעצרו עוכב עד כה אף שמדובר בעבירות של חריגה מסמכות ופגיעה בביטחון המדינה, והחקירה מתנהלת זה חודש ימים: "מרשי מכחיש את החשדות ונכון לעת הזו לא שמענו מהיחידה החוקרת אף לא מסרון אחד שיש בגינו הוכחה לעבירות בהן נחשד".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "הנושא נמצא בחקירת מצ"ח". בחטיבת דובר צה"ל סירבו למסור את פרוטוקול הארכת המעצר של זוארץ.

 

Read this article in English

 

בהכנת הכתבה השתתף יאיר אלטמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לשרוף את הערבים. החייל עמיחי זוארץ
מסירים את המסכות מעל החשוד
הכניסה לחטמ"ר אפרים. ארכיון
צילום: גור דותן
מומלצים