שתף קטע נבחר

גלעד שליט לסרקוזי: אהיה אסיר תודה כל חיי

החייל ששוחרר משבי חמאס הודה לנשיא צרפת על הפעולות שנקט. במכתב שהעביר לשגריר ופורסם הערב, כתב שליט כי בהיותו בשבי שאב עידוד מהמחויבות של צרפת לשחרורו

גלעד שליט מודה לנשיא צרפת, שסייע במגעים לשחרורו: החייל העביר אחר-הצהריים (יום ד') דרך שגריר צרפת בתל-אביב מכתב לניקולא סרקוזי, בו כתב: "אדוני נשיא צרפת, אני מודע לכך שתרמת רבות לשחרורי. על מחויבות זו, היוצאת מגדר הרגיל בתקיפותה ובחוסר הפשרות שלה, אשאר לך אסיר תודה כל חיי".

 

במכתב כתב גלעד שליט כי הוריו סיפרו לו על המאמצים של נשיא צרפת לשחרורו. "משחזרתי לחיק משפחתי לאחר חמש שנים וארבעה חודשים בשבי, ברצוני להודות לך מעומק לבי על התמיכה הבלתי מסויגת שהענקת לי ועל המאמצים המתמשכים שהשקעת כדי להביא לשחרורי", הוא כתב.

 

גלעד שליט - כתבות אחרונות ב-ynet

נועם שליט: איני תגובה ללפיד, גלעד לא בקמפיין

עסקת שליט הושלמה: עוד 550 אסירים שוחררו

 

גלעד שליט כתב עוד כי הוא מודע לנחישותו של סרקוזי, מאז נבחר לתפקיד נשיא צרפת, בנושא שחרורו. "אני יודע שהוקעת בתוקף את אי חוקיותה של החזקתי בשבי ושהדגשת כי היא פוגעת באזרח צרפתי-ישראלי, אך מעל הכול - בבן אנוש. בכל יום שנה לחטיפתי ובכל אחד מהתאריכים הסמליים שחלו לאורך תקופת שביי הפגנת נוכחות וחזרת על מחויבותך האישית ועל מחויבותה של צרפת לשחרורי. כאשר הדבר הגיע לידיעתי, שאבתי ממנו עידוד רב".

 

חיוך ואווירה אופטימית. גלעד שליט והשגריר  (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
חיוך ואווירה אופטימית. גלעד שליט והשגריר (צילום: רויטרס)

 

הוא כתב כי הוא חש הכרת תודה וגאווה על כך שסרקוזי הגן עליו

 בתור "בנה של צרפת": "דלתות ארמון האליזה היו תמיד פתוחות בפני הוריי, ושגריר צרפת בישראל ליווה את משפחתי במהלך כל אותן שנים ארוכות, עד ליום שחרורי שבו הוא מסר לי את מכתבך, אשר ריגש אותי עד מאוד".

 

שגריר צרפת, כריסטוף ביגו, אמר בתום הפגישה: "נועם וגלעד הגיעו לכאן כדי להגיש לי מכתב החתום על ידי גלעד עבור הנשיא סרקוזי כהבעת תודה לכל המאמצים שנעשו על ידי מדינתי ועל ידי הנשיא שתרמו לשחרורו. גלעד, כפי שאתם יודעים הוא אזרח ישראלי אך הוא גם אזרח צרפת. סיפורו האישי נגע לכולנו וכך גם ההתמדה והנחישות של הוריו".   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלעד שליט עם שגריר צרפת בישראל
צילום: AP
מומלצים