שתף קטע נבחר

צילום: AFP

נועם שליט: איני תגובה ללפיד, גלעד לא בקמפיין

יום אחרי שהודיע על התמודדות לכנסת במסגרת מפלגת העבודה הסביר אביו של גלעד שליט כי הצטרפותו למרוץ הפוליטי היא לא תגובה נגד יאיר לפיד. "נוצר חלון הזדמנויות", אמר בתגובה לביקורת שהוטחה נגדו. הוא הדגיש: "אני עדיין לא פוליטיקאי"

יום אחרי שהפך מאיש שכמעט כל המדינה שמחה לחבק לאדם פוליטי שנוי במחלוקת, התייצב הבוקר (יום ג') נועם שליט מול המצלמות בבית מפלגת העבודה והודיע רשמית על הצטרפותו לחיים הפוליטיים. הוא מיעט להתייחס לבנו גלעד, ואמר רק כי הוא "משתקם יפה, מסתכל קדימה וחושב על עתידו". לדבריו, הוא לא מתכוון להשתמש בגלעד במסגרת קמפיין הבחירות. ynet העביר בשידור חי את מסיבת העיתונאים.

 

נועם שליט רץ לפוליטיקה:

 

במסיבת העיתונאים שנערכה בבית ברל הוסיף שליט כי "ההצטרפות שלי למרוץ העתידי בעבודה היא בהחלט לא תגובת נגד ליאיר לפיד, כמו שחלק מהפרשנים ניסו לומר". לדבריו, לאחר התלבטויות וחששות לא מעטים, "נוצר חלון הזדמנויות כאשר מפלגת העבודה נמצאת בתהליך של התחדשות". הוא אמר שהוא מבין את הביקורת כלפיו, "היא לא הייתה בלתי צפויה". 

 

יחימוביץ' ושליט, היום. "עדיין לא פוליטיקאי" (צילום: נמרוד גליקמן) (צילום: נמרוד גליקמן)
יחימוביץ' ושליט, היום. "עדיין לא פוליטיקאי"(צילום: נמרוד גליקמן)
 

בצניעות האופיינית לו הדגיש שליט בפתח דבריו כי "אני עדיין לא פוליטיקאי, אני מחכה להיות אם וכאשר תהיינה בחירות במועדן". לדבריו, הוא מעמיד את עצמו לבחירה מכיוון "שהחברה הישראלית תרמה לנו בשעת צרה והתגייסה למעננו ולמען גלעד, והיום אני שואף לתרום לחברה". 

 

אתם בעד או נגד מירוץ שליט לכנסת? בוא להגיב בעמוד הפייסבוק שלנו  

 

בהתייחסו לתפישת העולם הפוליטית שלו, אמר שליט כי "בנושא המדיני אין פיתרון אחר מלבד פשרה היסטורית, שתי מדינות לשני עמים".

 

לפני שליט, בירכה אותו יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', על הצטרפותו למפלגה. "מבחינתי נועם לא עשה שום שופינג ולא חיפש אג'נדה, כי יש לו אג'נדה, והיא האג'נדה של מפלגת העבודה, גם במישור המדיני, החברתי ותפישת שלטון החוק".

 

נוצר חלון הזדמנויות. נועם שליט יוצא מביתו הבוקר (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
נוצר חלון הזדמנויות. נועם שליט יוצא מביתו הבוקר(צילום: אבישג שאר-ישוב)
 

שליט, שהוא ורעייתו אביבה חברים במפלגת העבודה כבר יותר מ-15 שנים, הודיע על החלטתו לרוץ לכנסת ליחימוביץ', שבירכה: "אני משוכנעת כי תרומתו לעבודה כחבר כנסת תהיה רבה".

 

אבל במפלגות אחרות ממש לא קיבלו בברכה את השחקן החדש בזירה הפוליטית. "זה ניצול תמיכה טהורה ונטולת תנאים שקיבלו גלעד שליט ומשפחת שליט מהציבור הישראלי", טען חבר הכנסת יואל חסון מקדימה. "התרגום הפוליטי של התמיכה הזו הוא מוקדם מדי, מביך מדי, ציני מדי ולחלוטין אינו במקום",

 הוא אמר, שלושה חודשים אחרי שגלעד שליט הוחזר תמורת 1,027 אסירים בתום יותר מחמש שנים בשבי חמאס.

 

גורם בליכוד טען כי מדובר בכפיות טובה, משום שהעבודה ואף מפלגה אחרת "לא נקפו אצבע" למען שחרור גלעד שליט. "היחיד שעשה באמת הוא נתניהו", אמר הגורם, "מאחלים לו בהצלחה במפלגה שחושבת שלפעמים צריך לתת פרס לטרור אבל לא תומכת בחוקים שנועדו למגר אותו".

 

את השידור החי צילם עוז מרון, הפקה: רוני גל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט, הבוקר ביציאה מביתו
צילום: אבישג שאר-ישוב
יחימוביץ' ושליט, היום
צילום: נמרוד גליקמן
מומלצים