שתף קטע נבחר

הורים פונים ליצרנית ברבי: הכינו בובה חולת סרטן

אם ברבי יכולה להיות נסיכה, היא יכולה גם לחלות בסרטן ולאבד את שיער ראשה, כך טוענים בקבוצת פייסבוק שמבקשת מיצרנית הצעצועים מטאל לשווק בובה קירחת. הבובה תעזור לילדות להתמודד עם אובדן השיער ולחוש טוב יותר עם עצמן

יש ברבי רופאה, ואולי עכשיו תהיה גם ברבי חולה: קבוצת פייסבוק בשם "Beautiful and Bald Barbie", שמונה כבר יותר מ-30 אלף אוהדים, קוראת ליצרנית הצעצועים מטאל לשווק בובת ברבי קירחת, כך דיווח היום גל מור בבלוג "חורים ברשת".

 

הבובה נועדה להראות לילדות שאיבדו את שער ראשן בשל טיפולים בסרטן או במחלות אחרות שאפשר להסתובב עם קרחת ועדיין להיות יפה. אחרי שמטאל התמודדה עם לא מעט טענות על דימוי הגוף השלילי שבובת הברבי מעודדת, כעת יש לה הזדמנות לחולל שינוי בתחושתן של לא מעט בנות (וגם בנים, יש להודות).

 

תגובות ההורים שהועלו לעמוד הקבוצה נלהבות מאוד: קאתי גודריץ' כתבה כי "חובה לעשות את הבובה הזאת... למה מחכים? זה לא מסובך מדי. התקרחות היא בעיה קשה מאוד. כמי ששרדה סרטן אני מכירה את זה מקרוב מדי, ולא מסוגלת לדמיין איך ילד ירגיש כך".

 

 

  

מייגן אוט, למשל, הציעה לקרוא לבובה בשם הופ, תקווה, ואמא אחרת אף קראה לייצר גם בובת קן "חולה סרטן", כדי לאפשר גם לבנים דמות להזדהות עמה.

 

העמוד, שכבר זכה לפרסום בפוקס ניוז ובכלי תקשורת נוספים בארצות הברית, קורא לעזור לילדות קטנות להתמודד עם אובדן שיער של אימותיהן בשל מחלה, אחיות, סבתות וכולי. מנהלי הקבוצה מציעים לכלול פריטים כמו צעיפים וכובעים באביזרי הבובה.

 

לפני שנה אכן ייצרה מטאל בובה יחידה מסוגה, בשם Princess Genesis ("נסיכת בראשית"), עבור ילדה בת ארבע שאיבדה את שיערה בשל טיפול במחלת הסרטן.

 

כעת מבקשים הורים רבים להפיץ את הבובה ברבים, כדי לשפר את תחושתן של בנות חולות סרטן או שיש להן קרובות משפחה חולות. 
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אפשר להסתובב עם קרחת ועדיין להיות יפה. הדמיית הברבי
מומלצים