שתף קטע נבחר

הפלסטינים: מלך ירדן התאכזב מעמדת ישראל

בכיר בפתח אמר כי הרשות הפלסטינית אינה יכולה ללכת בדרך הנוכחית ללא סוף, משום שהיא עשתה זאת לאורך תקופה ארוכה

חבר הוועד המרכזי של פתח, מחמוד אל-עאלול, אמר היום (ו') כי מלך ירדן, עבדאללה השני, התאכזב מעמדת ישראל בשיחות עם הפלסטינים בעמאן, שלא השיבה לסוגיות מהותיות הקשורות למשא ומתן בין הצדדים. לדבריו, "המפגשים בעמאן לא השיגו דבר, אין כל התפתחות חדשה".

 

המשא-ומתן המדיני - כתבות אחרונות

אירופה תתעלם מישראל: תפתח ותבנה בשטחי C

הפלסטינים לישראל: תגידו לנו מה שלכם בירושלים

גורם מדיני: "הפלסטינים לא רוצים באמת מו"מ"

 

לדברי הבכיר הפלסטיני, מטרת השיחות היא ניסיון אמריקני לדחוף למשא-ומתן - כדי "לעבור בשלום" את 26 בינואר - אז מסתיימת הארכה שנתנו נציגי הקוורטט לצדדים, בכדי להגיש את עמדתם בנוגע לסוגיות הגבולות והביטחון. הוא ציין כי בשני הסבבים של השיחות, הצד הפלסטיני היה מאוד ברור לגבי דרישותיו, שאינן חדשות, אולם הצד הישראלי הסתפק בדיון על צעדים יומיומיים ועל צעדים בוני אמון, כמו הסרת מחסומים ושחרור אסירים.

 

הפגישה ביום שלישי בין המלך עבדאללה לאבו-מאזן (צילום: AP) (צילום: AP)
הפגישה ביום שלישי בין המלך עבדאללה לאבו-מאזן(צילום: AP)

 

הוא אמר כי בפגישה בין עבדאללה לנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, גילה המלך הירדני הבנה ביחס לעמדה הפלסטינית. הוא הוסיף כי הרשות הפלסטינית אינה יכולה ללכת בדרך הזאת ללא סוף, משום שהיא עשתה זאת לאורך תקופה ארוכה. אל-עאלול

 הביע ספק רב בנוגע לקיומן של שיחות נוספות בין שני הצדדים לאור המצב. הוא הוסיף כי בעבור הפלסטינים, התאריך 26 בינואר מהווה נקודת מפנה, שלאחריו הם יתמקדו בהתנגדות עממית ובפעילות פוליטית בארגונים הבינלאומיים.

 

במקביל, אתמול אמר הנשיא הפלסטיני כי ארגון אש"ף לא יפנה לאף גוף בינלאומי, לפני תום השיחות עם ישראל בירדן ב-26 בינואר, למעט למועצת הביטחון של האו"ם, שם ימשיכו הפלסטינים במאמציהם להשיג הכרה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המלך עבדאללה ואבו-מאזן, השבוע
צילום: EPA
מומלצים