שתף קטע נבחר

נכי צה"ל מאיימים להפגין: "הממשלה בגדה בנו"

יו"ר הארגון מחה נגד קבלת המלצות ועדת גורן בממשלה. "אימוץ המלצות גורן יפגע בגיוס לצה"ל ויגביר את ההשתמטות מהצבא"

נכי צה"ל מאיימים לחזור להפגין ברחובות: בעקבות אישור המלצות ועדת גורן בממשלה, שקבעה כי יוקשחו הקריטריונים ויצומצמו הזכאויות להטבות שונות לנכים, מזהירים בארגון נכי צה"ל "למנוע בגופם את השינויים".

 

עוד בחדשות:

7 ישראלים ניצלו באונייה שטבעה: "מזל ותושייה"

איום בבנגקוק: הקשר השבדי של מחבל חיזבאללה

רב-קו בפקודה, סוף לנסיעות החופשיות באוטובוס

.

יו"ר הארגון, חיים בר, אמר: "הממשלה בגדה בנכי צה"ל. זו פגיעה בלתי שקולה ובלתי מוסרית בערכי היסוד של מדינת ישראל ובמרקם החברתי. אימוץ המלצות גורן יפגע בגיוס לצה"ל ויגביר את ההשתמטות מהצבא".

 

בארגון הסבירו כי השינויים יחולו ללא תיאום עם הארגון, "תוך הפרה בוטה של ההסכם שנחתם בשנה האחרונה בין הארגון לבין משרד הביטחון". השינויים כוללים בין היתר, לטענת גורמים בארגון, הקניית רכב אחיד בנפח 1600 סמ"ק לנכה קשה, ללא קשר לחומרת הנכות שלו והחלפתו כל 4 שנים וחצי בשל הבלאי הגבוה, ולא כל 3 שנים וחצי כפי שהיה נהוג עד כה.

 

עוד אומרים בארגון נכי צה"ל כי הם מתנגדים להעלאת סף המינימום לקבלת מענק חד פעמי ממשרד הביטחון, מ-19 ל-29 אחוזי נכות. "הוועדה גם המליצה שאיש קבע יוכר כנכה רק אם הפציעה או המחלה ייחודית לאופי השירות שלו. סעיף זה מקומם מפני שאיש הקבע לא בחר היכן להיות מוצב. כעת אלפי אנשי קבע יעברו להיות נסמכים של הביטוח הלאומי ולא יוכרו כנכי צה"ל".

 

בארגון נכי צה"ל איימו בנקיטת צעדי מחאה "מרחיקי לכת". הם הזהירו: "השרים קיבלו את המלצות הוועדה מבלי לדון בהן כלל ומבלי להבין את משמעותן. המסגרת היחידה בה נידון הדו"ח היה בדיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, בהשתתפות

 השופט גורן וכל נציגי הזרועות והגופים המוגדרים כגופי ביטחון, ובה נרשמה הסתייגות מההמלצות המועלות בו", אמר בר.

 

לדבריו, במשך שנתיים וחצי מתקיים דו שיח פורה ומניב במשותף עם יו"ר ועדת משנה של ועדת חוץ וביטחון, ח"כ ישראל חסון, גורמי משרד הביטחון וארגון נכי צה"ל לשביעות רצון כל הצדדים. על בסיס הדיונים האלה נחתם לאחרונה הסכם חדש בין משרד הביטחון לבין ארגון נכי צה"ל: "ההסכם החדש מאגד בתוכו הסכמים קודמים מהעבר ונאמר בו מפורשות כי לא ייעשה כל שינוי ולא תהיה כל פגיעה בנכי צה"ל ללא תיאום והסכמה בין הצדדים".

 

בואו לדבר על זה בפורום נכי צה"ל ב-ynet

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
הפגנה של נכי צה"ל. ארכיון
צילום: אבי כהן
מומלצים