שתף קטע נבחר

הימורים ברשת: 57 מיליון שקל, 30 עצורים

העצורים, בהם בכיר בארגון של מולנר שכבר מרצה עונש מאסר, גלגלו לפי החשד סכומי עתק באמצעות אתר הימורים לא חוקי. כל שבוע ה"סוכן" היה מגיע למהמרים הביתה

היחידה הכלכלית ורשות המסים עצרו הבוקר (יום ב') 30 חשודים בהפעלת אתר הימורים באינטרנט. בין החשודים גם אורי לוזון, שנחשב לבכיר בארגונו של עמיר מולנר. על פי החשד, במהלך חודשים ספורים שבהם פעל האתר, הצליחו מפעיליו, מאזור המרכז, לגלגל סכום של 57 מיליון שקל. בבית משפט השלום בראשון לציון תבקש המשטרה להאריך את מעצרם.

 

דיווחים נוספים בחדשות ynet:

הפורטוגלי עם הקוק והמעצר המסתורי במלון בת"א

סנדיי טיימס: כך פעלו סוכני המוסד בחיסול בטהרן

 

כבר תקופה ארוכה שחוקרי זרוע מקרקעין ביחידה הכלכלית עוקבים אחר מפעילי האתר, שניהלו אותו בצורה סמויה ופעלו כעסק לכל דבר - עם עובדים, מנהלים, סוכנים וגובים.

 

אחד החשודים המרכזיים בתיק הינו העבריין אורי לוזון, שמרצה מאסר ממושך בכלא בגין חלקו בפרשת "כוכב הצפון", אשר בה הורשע עם אחרים בייבוא סמים לישראל.

 

מהחקירה בראשותו של ניצב-משנה אלון גרוסמן עולה כי החבורה הפעילה אתר אינטרט שאיפשר להמר במשחקי פוקר "טקסס הולדם" וכן על תחרויות ספורט. גולש שהיה נרשם באתר, היה זוכה לביקור באמצע השבוע של "סוכן" שסיפק לו באופן אישי קוד כניסה, ובתמורה שילם הלקוח כסף שנכנס לחשבונו האישי באתר. אחת לשבוע היה מגיע אותו סוכן ומתחשבן עם הלקוח בהתאם לתוצאות ההימורים.

 

למרות שלאחרונה החליטו חברי הרשת להפסיק את פעילותו של האתר, ביחידה הכלכלית המשיכו לעקוב אחריהם, והצליחו לגבש ראיות בגין הפעלת אתר לא חוקי להימורים ועבירות של הלבנת הון. מטרת החקירה הייתה לגרום פגיעה כלכלית באותם עבריינים, באמצעות חילוט רכוש וכספים שנתפסו במסגרת עבירות הלבנת ההון.

 

את החשודים מייצגים בין היתר עורכי הדין שחר חצרוני וירום הלוי. האחרון, שמייצג את אורי לוזון, הגיב בכעס למעצר: "לא רק שמשטרת ישראל מונעת ממנו לצאת לחופשות מהכלא, היא ממשיכה לרדוף אותו ולייחס לו מעשים שהוא לא יכול לבצע מתוך הכלא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לוזון. כבר כלוא
צילום: אבי מועלם
הגיעו אישית לגולשים (אילוסטרציה)
באדיבות משטרת ישראל יחידת ההפקות
עו"ד שחר חצרוני
צילום: מוטי קמחי
עו"ד ירום הלוי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים