שתף קטע נבחר

הרשויות נכנעו ללחץ: אין שביתה בחינוך המיוחד

אחרי המראות של ילדים בחינוך המיוחד שנתקלו בשער נעול, הודיעו ראשי הערים כי מחר הוא יפעל כרגיל. הם הזהירו כי יחריפו את מאבקם, אך לא הסבירו כיצד. רה"מ קרא להם "להפסיק לגרום נזק מיותר לתושבים" וראש העיר נצרת עילית איים שראשי הרשויות מהליכוד יפרו את השביתה. בעוטף עזה לא ישבתו

הלחץ בנושא החינוך המיוחד עבר: ראשי הרשוית התכנסו בצהריים (יום ב') לדיון חירום בעיצומו של היום הראשון לשביתה הכללית עליה הכריזו. בפתח הדיון הם הזהירו כי יחריפו את השביתה אם הממשלה לא תיענה לקריאתם לשבת עמם למשא ומתן. במקביל, קרא ראש הממשלה בנימין נתניהו לראשי הערים להפסיק את השביתה. יו"ר השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, אמר כי החל ממחר החינוך המיוחד יפעל כסדרו.

 

שביתה ברשויות המקומיות:

 

"נחריף את השביתה אם לא ניכנס למשא ומתן", איים בפתח הדיון ראש מטה המאבק, ראש העיר דימונה מאיר כהן. הוא ציין כי אתמול נכשל המשא ומתן הלילי במשרד ראש הממשלה ואמר "לא נקריב את תושבינו כדי לחתום על הסכם". עם זאת, הוחלט כי הרשויות בעוטף עזה לא ישבתו מחר.

 

בוחבוט, מאיר כהן ושלמה לחיאני. מאיימים להחריף (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בוחבוט, מאיר כהן ושלמה לחיאני. מאיימים להחריף(צילום: מוטי קמחי)
 

יצחק רוכברגר, ראש עיריית רמת השרון, הזהיר כי "אם נצטרך להחריף את המאבק נעשה זאת, כולל הוצאת תושבים לרחובות". לדבריו,

בפעם הקודמת ראש הממשלה ביקש ארכה של 45 יום, אך דבר לא נעשה.

 

לאחר המראות הקשים של ילדים במערכת החינוך המיוחד שנתקלו בשערים נעולים הבוקר, אמר בוחבוט, כי הוחלט שמחר יהיו הסעות וכל המוסדות יהיו פתוחים.

 

"החלטנו להחריג את החינוך המיוחד. ממחר בבוקר כל המוסדות יהיו פתוחים", אמר בוחבוט, "יהיו גם הסעות ומלווים. כשאני רואה ילד במצב כל כך קשה כואב לי הלב".

 

הוא הוסיף כי לא ברור כיצד בכוונתם להחריף את המאבק, אך ציין כי "לא נמכור את אמונותינו בנזיד עדשים. ראש הממשלה ביקש עוד זמן. אמרנו לו לפני שנה ישבנו על מים ועד עכשיו לא קיבלנו תשובות. אנו דורשים בארנונה שהממשלה תקבל החלטה להקפיא את החוקים שפוגעים בשלטון המקומי".

 

השלטון המקומי יצא לשביתה לאחר שלדבריו הממשלה הנוכחית העבירה

שורת "חוקים פופוליסטיים" שגורמים נזקים כספיים כבדים לתקציבי הרשויות המקומיות. בין היתר מדובר בהנחות לארנונה, ייקור מחירי המים והפסקת תרומות מאנשי עסקים.

 

במקביל אמר בצהריים ראש הממשלה נתניהו כי ניתן לטפל ברוב טענות ראשי הערים בתוך זמן קצר. בישיבת סיעת הליכוד בכנסת קרא נתניהו לראשי הערים "להפסיק את השביתה ולהפסיק לגרום נזק מיותר לתושבים. הצעתי ארבעה שבועות להידברות. אני מקווה שכולם ייעתרו לבקשתי".

 

ראש העיר נצרת עילית, שמעון גפסו, איים בישיבת סיעת הליכוד כי אם השלטון המקומי לא יסכים לדחות את השביתה על מנת לדון בנושאים החשובים, ראשי הרשויות של הליכוד יפרו את השביתה ממחר.

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי ועומרי אפרים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא נמכור תמורת נזיד עדשים. בוחבוט ולחיאני
צילום: מוטי קמחי
מומלצים